1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Катастраски неисправности и проблеми

Дискусија во 'Канта' започната од problematicni, 11 ноември 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. problematicni

  problematicni Активен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  28
  Дали темава е на соодветно место незнам но незнаев каде да ја вметнам. Вака најпрво прашање до сите адвокати кој се на форумов активни. Имаме доста голем проблем со соседите живееме во 3 братски куќи кој денес се едната наша другата на комшиите кој не се од наШа национална припадност а третата е исто така наша кука на која има изградено нивна. Всушност нивната куќа е измегу нашите 2 куки. Постои само еден пат до нашата и нивната куќа која денес е заградена и непроодна уличка од страна на соседите. Како можеме ние да добиеме пат бидејки тоа е единствен пат до нашата куќа во која 2 месеци не одиме бидејки немаме пат? Овдешната служба и инспекција воопшто не се замара пет пати доаѓат на увид и се така си е. Дали да бараме повисока контрола? Рушивме дел од имотот за отварање на друг пат кој денес е стопиран од страна на соседите циганите паркирајки го афтомобилот на самиот влез.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.