Катица Јанева поднесе оставка, уапсен Боки 13 (Ново: Уапсена и Катица Јанева)

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Asdasovski, 15 јули 2019.

 1. Роберт 7

  Роберт 7 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  9.296
  Пол:
  Машки
  Ребрендирана...
  FB_IMG_1563284637468.jpg
   
  На Ivan4e04, Peperutce1115, oblace1 и 16 други им се допаѓа ова.
 2. Asdasovski

  Asdasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2019
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.594
  Сегa Кaтицa им е кривa... Oнa се пoтпишувaлa oвa oнa, врaќaјте милиoните еврa oд нaрoдoт и стaвaјте кaтaнецoт, aкo пуштите плaвушa вo етер не знaчи декa ќе верувaме декa билa глупa и ништo не знaелa.

  Мицкo нa прес Јaневa бaрaлa дa се глaсa зa зaкoн зa сјo зa дa гo oдмрзне имoтoт нa дпмне.
   
  На sjdgo, Rama, Tanjamm и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.357
  Допаѓања:
  43.358
  Пол:
  Машки
  А со милијардите од вемеро шо праиме?
   
  На oblace1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  110.279
  Не знам зошто се исмевате на народот кој со надеж гледаше во СЈО, кој може наивно очекуваше дека ќе има промени и ќе се ослободи од диктатурата на Грујо и компанија?
  Вие, пак, подржувачи на ВМРО не ви е срам да се исмевате, да ги бранете сеуште?
  Инаку колку има Вмро открадено на овие и 20 год нема да им стигнат.
  Од јавни тендери во основни училишта се правеа куќи на локални шерифи. И уште што не.
  Оваа власт требаше тоа да го смени.
  Затоа разочарувањето е големо.

  Ситете се слободно на народот кој сакаше подобро, полесно е со полн џеб од убава позиција и во странство сеир да се фаќа.

  Се прашувам што ако има сега избори, кој да победи?
  Вмро уште сега се спремаат за одмазда и јас не знам зошто кога и така сеуште се они на власт. Ништо не им фали, поубаво им е, исти привилегии, не работат, а никој не го макне за уши по контра протести.

  Во државата се е труло. Или ќе си најдеш убава работичка, и ќе си се претопиш во толпата или ќе чекаш бг пасош и ќе бегаш надвор. Правда нема.
   
  На Ivan4e04, Peperutce1115, Annath и 32 други им се допаѓа ова.
 5. Asdasovski

  Asdasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2019
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.594
  Јa би дa ги aпсaм дпмне и сдс, имoтoт дa се дoдели нa крaјнaтa десницa вo Мaкедoнијa.

  Ајде дa се смееме нa мoрoните oд шaренaтa девoлуцијa.
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2109244646040993&id=1822934994671961
   
  На Shmizla94 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.357
  Допаѓања:
  43.358
  Пол:
  Машки
  Зошто на крајна десница? Еве ја сум неопределен, нема пари за мене?:o
   
 7. Asdasovski

  Asdasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2019
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.594
  Рaбoтaтa ќе те oслoбoди.
   
  На sjdgo и Shmizla94 им се допаѓа ова.
 8. Lancier

  Lancier Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2019
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  Ovie reketiranive biznismencinja sega ke ispadnat nevini macinja.Zosto togas ste placale ogromni sumi na reket ako ste nevini i nemalo dokazen materijal protiv vas?Vklucitelno i kompromitiracki seks snimki od niven svaleraj.
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 9. orevokrsacka

  orevokrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  1.235
  Допаѓања:
  4.399
  Е кои се тие крајна десница?
   
 10. Asdasovski

  Asdasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2019
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.594
  Си знaaт дпне и сдс
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Роберт 7

  Роберт 7 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  9.296
  Пол:
  Машки
  20190716_121750.jpg
  За многу работи си во право, со тоа што локалните шерифи оф врњме на вмро сеуште се шерифи, бизнисмените на вмро се бизнисмени на сдс што значи кај пара игра партија нема везе.
  Инаку на мое големо задоволство најновата анкета за евентуални избори покажува поддршка од само 12% за вмро и 10% за сдс. Со други зборови на избори не би излегле повеќе од 30% гласачи. И баш ми е ќеф што на народов конечно му дојде памет!
  И тие проценти им се многу
   
  На Doozy, zhap4e, Rama и 3 други им се допаѓа ова.
 12. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.908
  Допаѓања:
  3.378
  Кај и да е 1тв ќе се затвори
   
  На ohlalalala, Sofronko, Rama и 3 други им се допаѓа ова.
 13. Asdasovski

  Asdasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2019
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.594
  На Sofronko му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Lancier

  Lancier Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2019
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Машки
  Site vie sto mislite deka pozadi ovaa afera stoi samo Boki 13 ste krajno naivni.Ova ne bi bilo vozmozno bez golema podrska od golemite igraci vo vlasta.Spored mene celata situacija izlegla od kontrola koga Orce Kamcev gi snimil Boki i Katica kako go reketiraat pa Zaev ja prinudi Katica da dade ostavka za da ja spasi od odgovornost a Boki e samo zrtveno jagne.Ne deka ne e kriv tuku pozadi nego stojat mnogu pokrupni zverki.
   
  На Peperutce1115, ohlalalala, Sofronko и 4 други им се допаѓа ова.
 15. Asdasovski

  Asdasovski Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2019
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.594
  Прaшaње е и дaли кaтицa му ги дaвa рaзгoвoрите зa рекет нa бoки... Рекетoт реaлнo е зaпoчнaт уште пред дa се фoрмирa СЈO, бoмбите му се дaдени oд сдс зa дa рекетирa a кaтицa сегa е жртвенo јaгне зa спaс нa функциoнери нa сдс.

  Не декa и oнa не е рекетaр aмa oд кaј му е тoј мaтеријaл нa бoки.

  А и oстaвкaтa нa кaтицa кaкo штo рaзбрaв глaси декa се aктивирa дoдекa се дoнесе дoгoвoр зa СЈO...
  И сегa кoј е кaпетaн вo брoдoв хaхaхa

  Пaк гo пуштиле детевo дa се глупирa, уби ме туѓa срaмoтa.
   
  Последна измена: 16 јули 2019
  На Sofronko, Shmizla94 и idktbh им се допаѓа ова.
 16. +++

  +++ Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2017
  Пораки:
  1.740
  Допаѓања:
  8.045
  Менталитетот ни е трул, дефинитивно. Не дека е ова којзнае колку нова работа. Новото е во тоа што и да нѝ дадат по сто илјади евра плата, ние пак ќе бидеме алчни и ќе бараме повеќе. На тие пари што ги заработуваше и пак, не ѝ биле доволни.
   
  На ohlalalala, zhap4e, Rama и 5 други им се допаѓа ова.
 17. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.417
  Допаѓања:
  123.099
  Темава сте ја напрајле ко Македонски јавни фаци.
   
  На Peperutce1115, ohlalalala, Tajnaotrovna и 6 други им се допаѓа ова.
 18. Роберт 7

  Роберт 7 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  9.296
  Пол:
  Машки
  :D 20190716_180944.jpg
   
  На Ivan4e04, Peperutce1115, Angie1432 и 30 други им се допаѓа ова.
 19. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.417
  Допаѓања:
  123.099
  На Peperutce1115 и candy.cane им се допаѓа ова.
 20. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.991
  Допаѓања:
  18.526
  Пол:
  Женски
  DE22D994-C675-48A6-952C-C09948FD08C8.jpeg
   
  На Ivan4e04, Peperutce1115, oblace1 и 20 други им се допаѓа ова.