Каубојски стил и акцесорис

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 7 август 2011.

 1. TS-310

  TS-310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  37
  Ми се допаѓа каубојскиот стил,ама некои модели на чизми не
   
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.530
  Не ми се допаѓа апсолутнио ништо од стилот и модните додатоци кои ги носи со себе.
  Ниту чизмите, ниту карираните кошули... да не зборувам за каубојските модели на шешири, или некои чудни додатоци... за реси па да не правиме ич муабет. :^)
  Не ми се воопшто женствени, ниту пријатни за око, ме потсетуваат на запотено, на гнасно, нешто грубо и неисполирано.
  Не е за мене, јок.
   
 3. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.932
  Допаѓања:
  77.147
  Пол:
  Женски
  Не го обичам многу овој стил, меѓутоа не можам да им кажам не на карираните кошули.
  Љубов ми се сите видови на кошулки, па и вакви радо си купувам и си го трупам плакарот со нив.
  Од чизмите, ретко кои модели ми се допаѓаат, ич не ги љубам ресестите и шпицасти модели - не ми лежат и не ми се вклопуваат со тако званиот стил кој го м'кнам.
  За реси и шешири - ноу уеј, шешири имам и носам само такви во стилот на Џексон, а овие калибојскиве ми се пренападни.
   
 4. Downy

  Downy Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2011
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  40
  Го обожавам стилов :inlove:
  често знам да искомбинирам по некое парче.. целата во каубојски аутфит сосе шешир бев само на 1 ви април и воедно ми се исполни животната желба :D мислам дека во некој претходен живот сум била каубој(ка).....искрено :^) :)
  имам чизмички каубојски три пара,елече кафено,ташна со реси темно кафена и од акцесорис имам по нешто кожно.. единствено не сум некој љубител на кошулите карирани незз зашо :)
  најубаво ми изгледаат кратки тексас панталони со чизмички без или со мала штикла, маичка широчка и развлечена и по некоја кожна алка :inlove: :)
   
 5. ana.ubavkata

  ana.ubavkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  58
  Па,за стилов сум така-така.Ми се допаѓаат некои детали,но нешто... :puke: :puke: :puke: на пример овие чизми :puke:
   

  Прикачени фајлови:

 6. FemmeBrunette

  FemmeBrunette Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  45
  Не ми се допаѓа. Премногу мажествени елементи има. Многу нијанси на кафено, чизмите ми се мажествени по секоја дефиниција, карирани кошули (иако знаат да се секси) дебели каиши- ЈОК!
  Сепак кога ќе помислам на ваков стил ми текнува на Шанаја Твеин а таа и тоа како знае да го носи. Тејлор, Феит Хил, Џесика Симпсон, не ми се допаѓаат.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 7. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.621
  Ми се допаѓа каубојскиот стил
   
 8. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.498
  Не се пронаоѓам во каубојскиот стил, па затоа немам ни такви парчиња (каубојски чизми, шешири, ташни со реси, кожни елечиња...)
   
 9. Justice.Girl

  Justice.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  211
  Пол:
  Женски
  Оуууу јеааа :D Ми се допаѓа :inlove: Многу ги сакам шеширите и кратките пантолончиња во каубојски стил :inlove: Едноставно прекрасно :inlove:
   
 10. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  Од секогаш ми бил омилен и носам такви парчиња облека освен каубојските шешири не друго се ми се допаѓа.

  Несакам каубојки со шпиц страшно одбивни ми се, еве ова е како што сакам [​IMG] а и вакви и поседувам само црни и малку во ногавицата повисоки, ги купив на времето во Итали шоп пред незнам колку години сигурно некои 6-7, ма ни да писнат, уште се како нови а душата им ја извадив и нема кој не ме прашал кај сум ги купила, докажано најубави обувки па и каубојки прават италијаните. Врв! :up:
   
 11. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Пред некое време сакав да купам такви чизми, ама кога излегов да барам сфатив дека тие не се за мене.
  Не се мој стил и никогаш не би ги облекла.
  Единствено шеширчиња и такви работи би ставила, каиши, накитче... Ама едно нешто од сето ова, не да изгледам ко каубоец од филм. :D
   
 12. Justice.Girl

  Justice.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  211
  Пол:
  Женски
  Вакво нешто како кошулче сакам за летово (со тие две копчиња најгоре закопчани :rofl: ) :) Многу ми се допаѓа :) Немора да се најде исто вакво, може да е обична кошула, па со малку сецкање и врзување ке се добие вакво :) И кратки пантолончиња сама ке си направам, од стари фармерки, ке ги исецкам до над колената и готово :lol:
   
 13. Ket.Rin

  Ket.Rin Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2011
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  969
  Мене па баш ми е слатко кратки тексас панталончиња и каубојски чизми, надополнето со шешир и плетенки како на сликава. Не знам дали би се осмелила да носам вакво нешто овде, остај тоа што ќе те гледаат ко изрод него за да носиш кратки панталони тоа ќе мора да биде лето, што фактички значи дека ќе се спуриш во чизмите. Кога би живеела во Тексас или на некое подалечно место можеби и би облекла :)
  [​IMG]
   
 14. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.105
  Баш ми се допаѓа стилов, имам каубојки кои ги купив зимава, сиви се,немаат шпиц,шпиц и некако ме потсеќаат на Кеша, па си ги викам Чизми а ла Кеша. Маици со реси обожавам и ке си направам пролетва од обични маици по кратки ракави,иако ја ги преферирам ресите од индијанскиот стил
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Кратки џинс-шорцеви... класика. Слатки плетенчиња и карирани маици- супер слатко!
   
 15. Saani

  Saani Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  37
  Аксесорис :lol:
   
 16. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  11.374
  Ми се допаѓа, иам едни чизми зимово си ги купив мислам слични се, а незнам дали би с осмелила да ги носам со кратки шорцеви летоска. :?:
   
 17. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Не го негувам овој стил ама сакам ташнички со реси или пак истересни чизмички можно е и шеширчиња.Ама целосно така да се облечам -НЕ ! Интересно е кога има некој таков детал.Барем за мене... ;)


  Зошто да не би се осмелила...Да е до мене веднаш ги облакам летоска. :D
   
 18. Melany.Macedonia

  Melany.Macedonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  67
  Само акцесорис.. другото за на маскембал :lol:
   
 19. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.467
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Не сакам да бидам целосно облечена во каубојски стил.
   
 20. Li..Na

  Li..Na Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Јас имам јакна , чизми и каиши во каубојски стил ;)
   

  Прикачени фајлови: