1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кафани

Дискусија во 'Слободно време' започната од Unfaithful18, 23 јули 2010.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.104
  Пол:
  Женски
  Колку често посетувате кафани?
  Што ви се допаѓа, што не ви се допаѓа?
   
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.560
  Ретко излегувам со друштво по кафани, еднаш во 6 месеци може да се каже. Не ми се допаѓа таа свадбарска атмосфера, ниту музиката, не сум тој тип, иако за ќејф на другите можам да се потрудам, за да не испадне тотално мизерна вечерта. :)
  Кога веќе нарочно одам во некоја, тоа е само заради јадењето (и пиењето нормално). ;)
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 3. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.334
  многу сакам кафани...убаво друштво,вино,прсти,жива музика,па уте вака во лето на отворено...за мерак :D
   
 4. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
  Не одам во кафани.
   
 5. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  121
  да да се сложувам со тебе екстра е
   
 6. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.892
  сакам кафани ама не посетувам често можеби 2пати годишно,немам баш и друштво што сака кафани |( а летно време најако е ;)
   
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.634
  Допаѓања:
  59.705
  Пол:
  Женски
  И јас си посетувам кафани. Со добро друштво е топ.
   
 8. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  21.627
  Допаѓања:
  191.776
  Пол:
  Женски
  Почнав да одам во кафани со друштвото од факултет, и знаевме често кога има повод да се собереме и да прославиме. Но се собиравме некогаш и без повод, само да се дружиме. И сега продолжуваме со истата традиција иако одамна завршивме факултет, ама друштвото е сега пошарено :D Како и да е, претежно одиме во кафани во кои има добра храна и добра музика.
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.802
  Кафана? Последно бев за Нова Година. Убаво си поминав, преубаво... ама немам воопшто навика да одам.
   
 10. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.150
  Не одам бе, ич не ги сакам |(
   
 11. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.078
  Пол:
  Женски
  ма не е тоа за мене ! неможам да ги поднесам народњаците и миризбата на месо, зелка..не ..:(
   
 12. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.285
  Пол:
  Женски
  Многу сакам да посетувам кафани. До пред неколку години кај нас постоеше некој глуп принцип дека на жените не им место по кафаните. Кога тргнав средно, машките почнаа да не викаат со нив... најпрвин ни беше чудно, ама отпосле се навикнавме и ги посетувавме скоро секој викенд. Жива музика, јадење, пиење, муабетче, си седиш, си уживаш... Абе милина
   
 13. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  635
  исто..кафани.....????????????? :o |(
   
 14. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
  Не сум љубител на кафани едноставно не ги сакам не ни сум стапнала некогаш во кафана освен за свадба или сл :wasntme:
   
 15. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  236
  Во кафани не одам освен за дочек на Нова Година,бидејќи цела година сме по дискотеки и кафичи,па за ''најлудата ноќ'' нејќам да се стискам у гужви по дискотеки, а у кафана се знае.. :drunk: :lol:
   
 16. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.920
  Татко ми е во угостителството 20 и нешто години . Имам слики како сум немала ни 2 години а сум спиела по столици по кафани , како сум пиела шприцер :D Не сакам вака сама да одам , или со друштво . Со татко ми ми е интересно зашо сите го знаат :)
   
  На sonce777 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.848
  Пол:
  Женски
  Си одам јас, и по кафеани, и по ресторани, и по пицерии :lol: Уствари во последно време од кафеана не сме излезени со дечко ми и друштво, некако подобро ми е, си седнувам, јадам, пијам дури ми душа сака, е сега музиката е :puke: ама ако ти е погодено друштвото, нема ни да ја слушам, се смееме, шалиме, дури и си пееме ние по некогаш. Кафански човек бре :D И додуша на периоди, не секогаш човек може да биде расположен за кафанска атмосфера. Некогаш си сака и позагреана атмосфера, лупање, играње, коктелчиња и музика до даске со тврди басови :lol:
   
 18. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.350
  Пол:
  Женски
  Еве една песна за сите што одат во кафана, јас не одам.
  Кафана је моја судбинааа, она мене све ми узелаа, кафанаа је моја истинаа.....жељо(жено ) једина
  (не ја зна точно смејте ми се ) :D :lol:
   
 19. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.734
  Допаѓања:
  113.251
  Зависи што се подразбира под кафани - тука може да влезе се од ресторани до маалски биртии.

  Одам по ресторани како на пример Пелистер, тоа дефинитивно е мое место. Одам исто и по кафани како Носталгија, Гурмет и слично. Во лето некако повеќе одам, надвор се седи, поинаку е. Во зима, затворено, зачадено, не ми прави толку мерак. А во Скопје и нема кафана што ме погодила некако. Кога ќе ми речат ај ти бирај, ги носам во Велес :D Кафаната ја врзувам строго со јадење. А сакам да излегувам на места кај што се стои и има свирки. Или места како кубански, кај што се пие и мези :)

  Другарките ми се нон-стоп по кафани, па и поради нив најмногу одам навечер. Повеќе сакам на ручек да седнам. Обично во сабота седнуваме, кога во кафана, кога во пицерија. А често одиме и по кафани, рибници, не знам што се, во околината на Куманово, особено кога е топло и се седи надвор. Визијана, Етно Село, Гиновце... Порано одевме и во хиподромот во Волково, ама се погоди на два - три пати затворено.

  Маалски биртии дефинитивно не ми прават мерак. Ако веќе ми се јаде, си зимам од Љуц или Злате скара, и јадам дома :)
   
 20. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.829
  Допаѓања:
  4.205
  Пол:
  Женски
  Не излагам често во кафани. Освен некогаш,еднаш месечно и помалце ако се собереме друштво и ако посетиме некоја..
  Еднаш сакавме да идеме во Барбика- до олимписки, и пред влегување еден вика, Запазете сега 60+ :rofl: :rofl:
  И влегуваме стварно! Само старци смрди на ракија, овие си пеат и кога ни отворија, сите не гледаа нас како од марс да сме паднати. :rofl:
  Последен пат во кафана бев во Мај. Искрено подобро се чувствувам во некои кафани отколку во кафичи, музика 100ка неможеш никаков муабет со никој да направиш.