1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кафето и брчките на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од Tanjamm, 9 април 2019.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.944
  Допаѓања:
  7.381
  Читав порано текстови дека ако пиете многу кафе, ќе имате проблеми со сонот, а со тоа и ризикувате да имате брчки. Деновиве читав текст, кафето содржело антиоксиданси и помагало да не се појавуваат брчки. Дополнително во текстот имаше и маски кои можат да се прават со кафе за да се затегне кожата. Кое е вашето искуство?Што вие мислите на оваа тема?