1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кафето и хороскопските знаци

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од x.Daisy.x, 20 октомври 2010.

 1. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.880
  Допаѓања:
  13.404
  Карактерот според хороскоп

  Кафе за вашиот знак

  Секој хороскопски знак има различен вкус за кафе. За некои знаци кафето е секојдневен ритуал, додека за други повремена забава. Прочитајте што одговара за најголемиот број на претставници од вашиот знак.


  Овенот е огнен знак кој секогаш брза некаде, но никогаш не пропушта да си ја обезбеди дуплата доза од омиленото кафе кое ќе го испие полека и со големо задоволство.

  Бикот пак кој отсекогаш се смета за владетел на материјалниот свет, а е познат и како голем хедонист, ужива во луксузни кафиња. Сепак, нема да погрешите ако го повикате на вкусно капучино со шлаг, кое ќе го задоволи неговиот стомак, но и неговите очи.

  Кога станува збор за близнаците и тука може да им се припише нивната променлива природа. Тие може да имаат невообичаени барања кога станува збор за кафето, па да бараат нешто да се додаде или пак да се одземе. Најчесто нарачуваат различни и нови видови на кафе.

  Традиционалното кафе е одличен избор за ракот. За него е најважно опуштено да го пие кафето, удобно сместен во својот кревет или фотелја, но понекогаш може да направи промена и да ве изненади со својот избор.


  Лавовите секогаш сакаат да се претстават во најдобро светло, па и пиењето кафе е одличен момент да се покаже нивната екстравагантност. Помеѓу овој хороскопски знак има многу љубители на макијато, но имаат многу работни ангажмани може да нарачаат и нескафе.

  Ако некој не се грижи за типот на кафето кое што го пие, тоа сигурно е девицата. За овој знак е најважно да го пие кафето во друштво, опколен со пријатели и убав амбиент.


  Терезиите сакаат да премеруваат, а истиот принцип го применуваат и во пиењето кафе. Па така најчесто ќе ја забележите како нарачува кафе кое што е одлично избалансирано со млеко. Доколку се случи да се успие, изборот несомнено ќе се сведе на еспресо.

  Мистичната скорпија максимално ужива во своето кафе, но најчесто се труди да си го испие сама, бидејќи сака да избере, да го подготви, да додаде млеко, чоколадо и сл.


  Кога и да има потреба од возбуда во својот живот, секој стрелец би требало да се обиде со ајс кафе со вкус на карамела. Во сите други случаи го преферираат турското кафе.

  Јарецот е познат како вреден знак , кој што не сака непотребно да го губи своето драгоцено време. Затоа ако го повикате на кафе, очекувајте да нарача некое силно кафе или кратко еспресо.

  Кој знае што ќе ви одговори водолијата кога ќе и го поставите ова прашање бидејќи знае да биде мошне непредвидлива. На крајот може да се случи да нарача чај од малини и воопшто да не се определи за кафе.


  Иако рибите во суштина се креативни и полни со фантазија, кога станува збор за кафето не сакаат премногу комплицирање. Тие се љубители на едноставно црно кафе, без додатоци.


  За мене е погодено.

  п.с. Водолија сум. :)
   
  На annnni му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Карактерот според хороскоп

  Точно!
  Тоа ми е најважно.
   
 3. hihihi

  hihihi Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2010
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  11
  Карактерот според хороскоп

  Чудно ми е зошто јарецот секад го пишува дека демек многу многу се грижел за работата. Точно е дека кога ке се зафатам со нешто терам до крај. Ама дека постојано работам... :?: најчесто оставам за утре.. :lol: најверојатно зависи од подзнакот. Инаку сум голем денгубец, времето го поминувам надвор од дома и ништо корисно не работам. За кафе зависи какво ми се пие. Најчесто Капучино или Макијато..

  Изгледа подзнакот има влијание, затоа што сакам кафе добро избалансирано со млеко - вага :rofl:
   
 4. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
 5. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Еве и јас како девица можам да се согласам со ова! :)
  Не ми е важно толку многу друштвото, можам и сама да го пијам, ама мора да е во соодветен амбиент, кој ми е во склоп со моменталната состојба.
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Африканско кафе? :^)
  Иначе да, пред да го пијам кафето, се нурнувам со носот :)
   
 7. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  Иако рибите во суштина се креативни и полни со фантазија, кога станува збор за кафето не сакаат премногу комплицирање. Тие се љубители на едноставно црно кафе, без додатоци.
  кафе си е кафе :D
   

  Прикачени фајлови:

  • zzz.jpg
   zzz.jpg
   Големина на фајлот:
   37,6 KB
   Прегледи:
   1.309
 8. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Уживам во кафето и ми одговара кога го пијам сама, ама не е лошо и во друштво, така да точно е половично . :)
   
 9. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  1.090
  Допаѓања:
  767
  Toчно е :) 8) Девиците само да се со оние кои им оди муабетот,па што сакате дајте им,без проблем ќе го испијат :)
   
 10. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  707
  за мене не е точно баш јас само нес кафе пијам тоа ми е најубаво, а да тоа дека сакам удобно сместена да пијам кафе е точно :)
   
 11. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.719
  Допаѓања:
  7.085
  Еве бидејќи никој не спомнал за Скорпија да кажам дека е 102% точно! Обожавам да си го правам кафето сама и да си го дегустирам дооооолго. :)
   
 12. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  ама па не кажува какво кафе ни е омилено или сака да каже дека сите видови на кафе ги обожаваме, се друго е точно, но ја ќе надополнам, омилено ми е макијато и сите негови варијации како и бело кафе и како што вели горе понекогаш го зимам во дупла доза.

  а бидејќи сум во подзнак стрелец па оттаму и мојата страст по турско кафе.
   
 13. poison.ivy

  poison.ivy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  406
  Допаѓања:
  198
  Ова е најНЕточната реченица што сум ја прочитала за мојот знак. Јас кафето обожавам да си го пијам сама, насабајле, пред компјутер или на терасата и исклучиво инстант кафе, појако така :) Не дека не сакам и во друштво, ама ова е ритуалот што си го обожавам :)
   
 14. plawa

  plawa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  130
  Ептен неточно... Ја крава сум..ова бик де :) и не ич несакам капучино. Пре би се напила турско или нес..
  Ама имало разлика кој ден си роден, кој саат, минута...бла бла... Може на некое бикче му е погодено, ако е родено 14 мај пример :)
   
 15. LadyN

  LadyN Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  124
  Мистичната скорпија максимално ужива во своето кафе, но најчесто се труди да си го испие сама, бидејќи сака да избере, да го подготви, да додаде млеко, чоколадо и сл.
  So true, никој не ми го погодува кафето како што го сакам хаха па затоа сама си го правам. Сабајле кога станувам обавезно кафе пред комјутер САМА да го изгостирам ланзан полека.
   
 16. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  15.288
  Допаѓања:
  101.309
  Пол:
  Женски
  Терезиите сакаат да премеруваат, а истиот принцип го применуваат и во пиењето кафе. Па така најчесто ќе ја забележите како нарачува кафе кое што е одлично избалансирано со млеко. Доколку се случи да се успие, изборот несомнено ќе се сведе на еспресо.

  Точно до збор !! :lol: :lol: :lol:
   
 17. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  841
  Допаѓања:
  1.223
  Пол:
  Женски
  Ама се изненадив, ептен точно ;)
   
 18. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.324
  мм.. одам одма да си сварам :inlove:
   
 19. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Мистичната скорпија максимално ужива во своето кафе, но најчесто се труди да си го испие сама, бидејќи сака да избере, да го подготви, да додаде млеко, чоколадо и сл.

  It`s so true :inlove:
   
 20. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  Иако рибите во суштина се креативни и полни со фантазија, кога станува збор за кафето не сакаат премногу комплицирање. Тие се љубители на едноставно црно кафе, без додатоци.

  за мене не е точно јас не сакам црно кафе јас само нес кафе пијам тоа ми е најубаво :D :D