1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кафето и хороскопските знаци

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од x.Daisy.x, 20 октомври 2010.

  1. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Точно така :)
     
  2. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Традиционалното кафе е одличен избор за ракот. За него е најважно опуштено да го пие кафето, удобно сместен во својот кревет или фотелја, но понекогаш може да направи промена и да ве изненади со својот избор.
    хм, па не баш.Ако под традиционално кафе се мисли на турско, дефинитивно не.Јас сум само по Нес и Капучино... ;)
     
  3. princesssss

    princesssss Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    5
    Е да, јас си пијам нормално турско кафе, а често пијам и ладни кафиња со карамели, чоколадо...
     
  4. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Ми го погодија омиленото кафе :wasntme:
     
    На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
  5. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    точно,го обожавам турското и сакам на раат да го пијам и да уживам :) исто така и нес ми е чест избор ;)
     
  6. ViktorijaMari

    ViktorijaMari Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    159
    Мистичната скорпија максимално ужива во своето кафе, но најчесто се труди да си го испие сама, бидејќи сака да избере, да го подготви, да додаде млеко, чоколадо и сл.


    скроз точно :D
     
  7. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Јеп, се си е погодено. Ретко кога барам некој друг да ми направи кафе. И да се утне, знам дека моја вина си е. :lol:
    И да додадам дека многу брзо го пијам кафето, не оставам да се излади, одвратна ми е таква. :puke:
     
  8. nela.oh

    nela.oh Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    270
    Ако не си го погодам сама, кој ќе ми го погоди? :rofl: Си уживам во ритиуалот на спремање, дали капучино, нескафе, топло чоколадо или сега најново да испробам топло бело чоколадо мх мх :D

    Неможам да сфатам кога некој оди во кафич и од кафето што ќе го порача одвај голтка да испие па го остава. Демек зборов е одам "накафе"...јас уживам во него.

    Едно утринско, топло...кејфски.

    Него, не е се кажано. некогаш уживам и надвор, во кафич, во добро друштво е добро и кафето.
     
  9. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.083
    Допаѓања:
    20.847
    Пол:
    Женски
    Лавовите секогаш сакаат да се претстават во најдобро светло, па и пиењето кафе е одличен момент да се покаже нивната екстравагантност. Помеѓу овој хороскопски знак има многу љубители на макијато, но имаат многу работни ангажмани може да нарачаат и нескафе.

    Пола-пола :) макијато не обожавам, ама затоа нескафе :nod: :coffee:
     
  10. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Апсолутно не. Никогаш не пијам кафе. Ретки исклучоци, некогаш дома или во кафуле да се напијам нес - кафе. И тоа, ретко се гледа.
     
  11. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Јарец - НЕ
    не ми е погодено ич
     
  12. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    за рак е више од точно,првото кафе сакам да си го пиам сама во мир и тишина
     
  13. skorpija123

    skorpija123 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2011
    Пораки:
    699
    Допаѓања:
    2.624
    Мистичната скорпија максимално ужива во своето кафе, но најчесто се труди да си го испие сама, бидејќи сака да избере, да го подготви, да додаде млеко, чоколадо и сл.
    Точно...Уживам да го пијам сама кафето. Не дека во друштво ми штети, ама сама ми е некако поубаво
     
  14. christina

    christina Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Терезиите сакаат да премеруваат, а истиот принцип го применуваат и во пиењето кафе. Па така најчесто ќе ја забележите како нарачува кафе кое што е одлично избалансирано со млеко. Доколку се случи да се успие, изборот несомнено ќе се сведе на еспресо.

    Заборавиле да пишат дека и пополека го пиеме кафето,ако доцниме во 1 голтка го испиваме :) Инаку и за овните е точно
     
  15. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Јарецот е познат како вреден знак , кој што не сака непотребно да го губи своето драгоцено време. Затоа ако го повикате на кафе, очекувајте да нарача некое силно кафе или кратко еспресо.

    Па да погодено е до некаде освен тоа што јас и не пијам нешто често кафе, едноставно можам да преживеам и без кафе што се вели :)
     
  16. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Лавовите секогаш сакаат да се претстават во најдобро светло, па и пиењето кафе е одличен момент да се покаже нивната екстравагантност. Помеѓу овој хороскопски знак има многу љубители на макијато, но имаат многу работни ангажмани може да нарачаат и нескафе.
    хахахахах погодено!!!!!!
     
  17. MaCa-J

    MaCa-J Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    135
    Ако некој не се грижи за типот на кафето кое што го пие, тоа сигурно е девицата. За овој знак е најважно да го пие кафето во друштво, опколен со пријатели и убав амбиент.

    Не пијам кафе, меѓутоа никогаш не би пиела сама, сакам во друштво да сум. ;)
     
  18. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    не баш. Е ова не ми е погодено ама ич :)
     
  19. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
     
  20. psychic

    psychic Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    2.360
    Допаѓања:
    1.252
    Пол:
    Женски
    Традиционалното кафе е одличен избор за ракот. За него е најважно опуштено да го пие кафето, удобно сместен во својот кревет или фотелја, но понекогаш може да направи промена и да ве изненади со својот избор.
    даа :D