1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кафе без друштво

Дискусија во 'Слободно време' започната од katka-slatka, 23 јуни 2010.

 1. katka-slatka

  katka-slatka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  46
  Ајде девојќи пишете како кога сте сами дома,односно практикувате да пиете кафе сами или не?

  Јас за мене да си кажам. Често сум сама и воопшто не практикувам сама кафе да пијам,а камоли да зготвам нешто само за мене,па да седнам сама кафе или да јадам,нема шанси,ке се утепам од плачење,носталгија ме убива,па така често сум гладна до доцните часови. ;( Не сакам сама,ама живот,тоа ти е.
  Пишете како вие практикувате...
   
  На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  И јас не практикувам да пијам сама ама пијам кога имам многу за учење, добро ми делува. Дури и си го превртувам филџанот од навика :lol:
   
 3. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  не ми смета да пијам сама кафе, чудо големо.
  Си застанувам пред телевизор или пред пц и така :)
   
  На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.695
  Допаѓања:
  130.078
  Со друштво или не... кафе си е кафе!

  Јас го пијам со саати, и правам 300 работи додека го пиајм. Работам низ дома, хранам деца, читам нешто... што и да е. Ретко седнувам да пијам кафе, и само тоа да правам.

  Овде на рабоа обавезно пијам по 2 - сама! Еве сега одам да си го направам вторто.
   
  На Betty* му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  Ne mi smeta voopsto naprotiv ubavo mi e.Obavezno koga sum slobodna i koga sum sama doma si varam kafe i bas sama ke si se opustam so nekoe interesno spisanie ili pred tv. Nema vrska dali pijam sama ili so drustvo ednakvo uzivam.Ako sama ne si napravis da ti bide interesno togas koj.I sto ako sum nekogas sama cel den toa znaci deka nema da pijam kafe ili deka ke gladuvam,ma nema sansi :)
   
 6. lavce

  lavce Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  36
  И јас често си пијам сама кафе, онака ми е убаво ќе си направам кафенце, ќе си пуштам тв или пред пс ќе си се опуштам. Мераци :D
   
 7. katka-slatka

  katka-slatka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  46
  Свака ви част,јас не можам. *САМА* гррррррррррррррррррр
   
 8. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Си пијам кафе сама, се опуштам и се релаксирам. Често и си готвам сама, па дури после повикувам некого, да дегустираме заедно.
  Најчесто пијам кафенце сама додека гледам ТВ, или пред компјутер, додека се шминкам пред огледало, или кога сум разгалена, си ја полнам кадата и си пијам ладно нес кафе. ;) Уживаааам . . .
   
  На Eli23, cresa-jagoda, srcekrsacka и 2 други им се допаѓа ова.
 9. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  И јас исто :)
   
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.695
  Допаѓања:
  65.010
  Пол:
  Женски
  Потпис.
  :D :D Баш ме насмеа темава.
   
  На Eli23 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  мене ми е сеедно дали пијам сама кафе или со друштво, дури некогаш ми е поубаво сама да пијам кафе :)
   
 12. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  Јас си уживам кога си го пијам кафенцето сама дома на раат,си лакирам нокти,си ги турпирам,се ставам маска на леце,си слушам музика и си летам со мислите....едноставно се релаксирам :)
   
  На browneyes_ му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.640
  Допаѓања:
  149.308
  Сама со кафе ми е посебен ритуал кој го правам со големо задоволство.Често го пијам и по цел еден една шоља,правејќи милион работи по дома.Секогаш го пијам во големи количини и секогаш е во шоља за чај,а често знам и нескафе да си направам со сите тракатанци во него.
  Во друштво не го ни чувствувам,повеќе ми е изговор за средба,на муабетот и средбата им давам предност,а него го пијам механички без особено уживање и во тој случај најчесто е макијато (многу ретко,препрепрепреретко еспресо),зошто има посилен вкус,за да сетам дека нешто ставам во уста.
   
 14. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  обожавам да пијам кафе кога сум си сама зошто тоа трае и трае и трае, а меѓувреме си средувам низ дома, се средувам самата себе или пак едноставно уживам - релакс музика, книга или нешто на тв...
   
 15. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  поубаво и послатко ми е кафето коа си го пијам сама,онака без никој да ме замара или шо знам шо :D
   
 16. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Уживам така , повеќе се внесувам , повеќе го чувствувам како кафе. :D Не ми фали ништо ако го пијам сама ;)
   
 17. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  16.149
  Многу често се случува да пијам кафенце сама и онака ми е убаво кога си пијам кафенце и си размислаувам за обврски што треба да ги завршам или за некои убави настани искрено некако кафето ми делува како релаксација кога сакам да си бидам сама и да си уживам во друштво со самата себе .
   
 18. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.728
  Допаѓања:
  8.050
  Пол:
  Женски
  Кога имам потреба од кофеин,ама ич не пребирам со кого и како ќе си ја задоволам. :) Кога ми се пие-пијам,независно дали сум сама,со познати,помалку познати,непознати,непријатели,пријатели...Кога го пијам сама,го пијам амо заради тоа што ми се пие,не заради навика,не секогаш во исто време,чисто заради ефектот.Кога го пијам во друштво,понекогаш го пијам така,да не кршам атер,заради самото друштво.
   
 19. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Не сум голем кафеџија така да ретко и го пијам, и сама уште поретко....
  И читам тука сите долго го пиете и у живате во него.. јас пак на пример пушам цигара и пијам кафе, и обично додека ја испушам цигарата сум го испила и кафето, ретко се дешава да ми остане, и ако ми остане кафе не можам да го пијам додека не запалам друга цигара... не знам зашо така, едноставно навика :)
   
 20. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  пијам кафе сама и баш уживам додека сум или пред компјутер или онака си седнувам одмарам или пак на балкон негде во далечина загледана одмарам очи и мозок или посматрам што се случува наоколу и си го пијуцкам кафенцето..едноставно секојдневен ритуал ми е..порано сама не пиев никако ама со тек на време од разни причини си се навикнав сама да си пијам и искрено некогаш многу ми е поубаво и послатко кога го пијам во друштво со самата себе :)