1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кафе без друштво

Дискусија во 'Слободно време' започната од katka-slatka, 23 јуни 2010.

  1. katka-slatka

    katka-slatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    47
    Којзнае можеби и јас ќе се навикнам некогаш...
     
  2. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    И онака не сум баш голем кафеџија, ама најчесто си го сакам во друштво, и тоа не било кое, туку исклучиво со другарка ми која го тегне два саати, тогаш пијам по две, и со мама кога сака да ми гледа :D Ама понекогаш пијам и сама, кога учам, кога ептеееен ми е досадно или кога навистина имам поптреба од кафе, а немам кој до мене да ме дружи.
    Ама сепак ќе издвојам најслатко со друштво :D
     
  3. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    најчесто си пијам сама кафе, кога почнав да пијам со друштво само пиев, ама сега станав зависник од кафе па без 2 во денот неможам и тоа ако не двете, едното обавезно сама го пијам.....а мнооогу често пред компјутер па си имам виртуелно друштво :lol:
    воопшто не ми е чудно сама да пијам кафе, напротив многу ми е убаво и ме релаксира тоа....па во друштво пијам ако имам гости или сум надвор од дома, а по некоја случајност и со мама ако и текне да ме дружи.....е сега немам седнато во кафич сама да пијам кафе, ама може и тоа ќе биде некој ден :D
     
  4. butterflyflower

    butterflyflower Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    да ти кажам и на мене и тоа да видеш кога си го правам само за мене, го направам супер :D ептен го погодам ;)
     
  5. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Да ти кажам и мене ми е многу интересно ова, и сакам и јас, ама некако глупо ми е, ради менталитетот на нашиот народ одма ќе ти зборат нешто позади грб види ја оваа седнала сама да пие, нема со кого, бла бла, си се знаеме какви сме :@
     
  6. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    е во право си, кај нас ќе те гледаат као фрик сите околу на масите :lol:
    иако имам видено неколку пати до сега така луѓе што сами си пијат кафе да се релаксираат ама обично постари над 30 год. незнам зошто....изгледа тоа се некои повеќе шетани луѓе и без комплекси и предрасуди кои знаат дека во другите земји ова е сосем нормална работа :)

    како и да е обавезно ако имам прилика ќе си седнам и ќе си се напијам сама кафе (чисто од љубопитност какво е чувството), па ич не ми е гајле кој што збори....и ако видите девојка со црвено капче како сама си пие кафе и си ужива со некое модно списание ТОА Е ГОУ 8)
     
  7. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Сама дома? Па... ми се случило, и тоа си правам цела шолја и го пијам додека е топло, уз книга или филм.
    А за тоа за во кафич сама да седнам ми е животна желба :lol: :lol: Па кој сака нека зборува!
     
  8. perdija

    perdija Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    5
    Ако нема друштво не ни пијам кафе. И онака не сум некој голем љубител на кафето, така да го пијам само кога МОРАМ (во друштво) 8)
     
  9. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Ееее, мене колку пати ми се има случено да седам сама во кафич. Завчера, кога врнеше многу си седнав во парк во Ања и сама си пиев кафенце, чекав да помине дождот, имав некои обврски.
    Кај дечко ми во зграда има кафич , кога ме мрзи да си правам кафе одам и си седнувам ,сама си пијам кафе...Многу пати ми се има случено да седам сама во кафич- ништо страшно. Или додека чекам во Рамстор ( најчесто чекам сендвичи или алиштата од хемиско) си пијам сама кафе.
    Понекогаш поубаво ми е сама да пијам кафе.... me, myself and i :D

    Значи ако видите девојка сама да пие кафе и притоа да ужива , големи се шансите тоа да сум јас :D :coffee:
     
  10. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Сакам многу кафе. Одсабајле без кафе не тргнувам на работа. Си пијам и сама дома кога немам друштво и тоа ми е посебен ритуал. Повеќе од навика одам на кафе со пријатели поради дружење а не дека ми се пие кафе. А дааа, и комшивката редовно си ја викам на кафе, на трач-кафе муабет :D . Некогаш кога сум излезена по чаршија и треба нешто или некого да чекам а ми се пуши цигара :) седнувам некаде и сама пијам кафе, не ми е тоа проблем воопшто.
     
  11. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Не пијам кафе сама.
     
  12. MidnightFlower

    MidnightFlower Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2010
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    47
    Сеа ми се припи кафе, и ќе си напраам, иако сум сама :)
    Ама најчесто со друштво пијам. :)
     
  13. katka-slatka

    katka-slatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    47
    До сега не пиев кафе,да сварам и да работам нешто друго.Не знам ритуал ми беше кога пијам кафе да седнам и да се одморам.Сега кога ве читам веќе два дена по ред си варам сама кафе и така го пијам некаде околу саат време... И сега ми се пие,ама касно е,ај утре сабајле... :coffee:
     
  14. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.562
    Пол:
    Женски
    неми пречи да пијам кафе сама, напротив тогаш уживам :D па што да кажат луќето што живеат сами, зарем никогаш не треба кафе да пијат и да јадат
     
  15. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    никогаш не пијам кафе сама :)
    може само понекогаш едно ладно нес или капучино да мавнам додека седам на фемина :)
     
  16. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    кафе пијам единствено кога сум излезена зашто и немам баш избор-не сакам газирани сокови,ниту чај,така то пијам или кафе или цеден сок,што значи кафе само со друштво кога немам друг избор :)
     
  17. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    не сум многу по кафето, не пијам сама, понекогаш само :?: :$
     
  18. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Обично кога пијам кафе одмарам од учење или од работа, така што си седнувам на тераса и уживам. Ништо страшно ако немам друштво :)
     
  19. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.089
    Допаѓања:
    6.821
    Пол:
    Женски
    Јас најчесто сама си пијам кафенце кога сум дома.Ќе си седнам на фемина си пишувам и исто како да имам друштво пред мене :D
     
  20. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.298
    Пол:
    Женски
    Да пијам кафе сама ми е посебно задоволство. Тоа ми е секојдневно. Си станувам, се средувам си варам една огрмона шолја кафе, списание, понекое судоку или крстозборче, малку на интернет... мммммм уживанција. Буквално секое утро ми почнува вака :coffee: