1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кафе без друштво

Дискусија во 'Слободно време' започната од katka-slatka, 23 јуни 2010.

  1. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Првото утринско турско кафе без шеќер секогаш ми е без друштво...и најубаво ми е...зашто кога ќе станам 1 саат не сакам никој да видам а не па муабет да правам или кафе да пијам во друштво...така да најслатко ми...јас и моето горко кафе пред пц...и никој друг :wasntme:
     
  2. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Хехех ме потсети темава на другарка ми.Таа никогаш не пие кафе сама,и ако неколку дена не се види со некоја од нас-неколку дена нема да пие кафе. :D Мене не ми пречи сама да пијам кафе,псссс баш напротив,можам да кажам и дека ми е подобро така.Ништо поубаво од тоа да си седнеш пред компјутер,кафенце,цигарче,добра музика,ммммм уживанција. :*
     
  3. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Cкоро секогаш пијам кафе сама,некогаш со друштво тетки,стрини,понекогаш и со мажот ми :) Hекои другарки и не пијат кафе,така да сама скоро секогаш :lol: најдобри пријатели си сме :geek:
     
  4. elygj

    elygj Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    68
    Сега многу малку пијам кафе,најчесто по едно дневно.А никогаш не ми било проблем да пијам кафе сама па и сега:Ако ми се пие-си пијам,не ми треба нешто посебно друштво.Тоа беше порано кога бевме помали,па кафето задолжително одеше со другарки и превртњни филџани :D
     
  5. mar17

    mar17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    107
    Не пијам многу кафе,ама кога го пијам секогаш сум со друштво до мене,сепак поинтересно е :D
    Имам пиено и сама,ама тоа било секогаш утринското кафе за расонување :)
     
  6. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.462
    Допаѓања:
    22.804
    Пол:
    Женски
    Не сум баш некој голем обожавател на кафе, не го консумирам често, така да не ми е проблем со кого и како го пијам, ама ете така кога некогаш ќе ми текне и сакам да си сварам по дома-најубаво ми е сама пред компјутер :D
     
  7. lolitaa

    lolitaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    81
    зашто да не сама,уживам кога си пијам сама :D
     
  8. Froshinka

    Froshinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    13
    Првото утринско кафе е најмерачко ... Турско благо ... Те расонува веднаш ... Ефикасно 100 % ... х )
     
  9. violetblue

    violetblue Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    5.433
    Кога како, зависи од расположение :) најчесто сакам со друштво, ама може и сама не ми е проблем
     
  10. Antonij

    Antonij Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    28
    Не пијам кафе, ама се има случено да си направам и да си го пијам сам. Никако компјутер, занимации, списанија. Само на фотеља и уживам во кафето. :)
     
  11. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Еве сега јас, првото утринско кафе го пијам со Феминките :) :f:
     
    На crnokosata му/ѝ се допаѓа ова.
  12. solzuska

    solzuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    135
    еве и јас, само шо дојдов од школо си сварив и си пијам со вас... ;)
     
  13. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Ако ми се пие пијам без разлика дали сум сама или не!! Не дека сум голема кафеџика,ама сакам во текот на денот да испијам една убава шоља средно турско со маааалку млеко, со две цигари тоа ми е нормата:)

    Ако веќе пијам други кафиња ги пијам затоа што најверојатно сум излезена нели на кафе-муабет или за атер на колешката демек да не пие сама нешто во тој стил:)) к ога сме двајцата со дечко ми дома имаме навика да пивнеме по едно заедно,така да ко ќе размислам скоро никогаш не пијам кафе сама,ама пак ќе кажам ако ми се пие бре си варам и ич мака немам,не гледам ништо страшно во тоа,кафе си е кафе:)
     
  14. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Немам навика да пијам кафе без другарките. Дури и да не можам да пијам со нив барам некој најчесто со мајка ми, а понекогач и со баба ми зошто после ја терам да ми гледа и зема ме лажи нешто... :lol: Не дека верувам во тоа ама многу ми е интересна таа како озбилно „предвидува“ што ќе се случи. :D
     
  15. Diamond

    Diamond Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    181
    немам навика воопшто да пијам кафе, си пијам какао и тоа најчесто кога сум пред компјутер....супер ми е а иначе со другарки секако чувството е подобро...па чашитлама па ова па она хехе :lol:
     
  16. crnokosata

    crnokosata Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    124
    Пол:
    Женски
    исто и јас старфиш :) секое утро ми е тоа како ритуал,во текот на денот на работа може уште едно да испијам со некоја муштерика ама практикувам по ретко тоа да го правам,доволно ми е едно во денот :)
     
  17. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    Јас скоро секое утро (кога сум попладне на училиште) првото утринско кафе го пијам со мајка ми, а татко ми ни вари :rofl:
    Ама ова е кога сите сме попладне на работа/училиште. :)
    Не ми пречи доколку сама кафе пијам, кога ми се пија пијам. ;)
     
  18. viki85

    viki85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    21
    Прво нескафе сабајлечки пред работа, со 3 цигари, успат со шминкање, брзање и слично (жити кафето :( ), второ нес или еспресо на работа најчесто со колегите Мујо и Хасо :D без цигара (нели во затворено не се пуши, а тоа важи само за мојава фирма изгледа :@ ) , трето кафе дома или сама или со мајка ми после работа со милион цигари натенане, мераклиски, четврто капучино пред компјутер исто така со пола кутија цигари и со некој напорен (а понекогаш и интересен) превод успат. Кафеџика и пушачка прва класа :lol:
     
  19. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Моментално пијам кафе без друштво и баш ми е убаво и слатко.Си гледам по интернетов,си го планирам попладнето од денов и размислувам.
    Кој од феминките ми прави друштво,на здравје нека ни е ;)
     
  20. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Кафе пијам само еднаш во денот и тоа на сабајле на работа.А дали ќе го пијам со колешките или сама зависи од тоа како сум расположена, бидејки колешките ми се мрчаторки па не сум секогаш во форма да ги трпам.