1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кафе без друштво

Дискусија во 'Слободно време' започната од katka-slatka, 23 јуни 2010.

  1. trendy

    trendy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2010
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    172
    кафето не е вкусно без друштво и баш сакам кафе со друштво ќе си муабетиме па кафенце една голтка па пак такааа..... а кога пијам сама не е исто како со друштво.
     
    На caki.83 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Многу ретко се случува кафе без друштво кај мене. И без тоа кога сум сама не ми текнува да пијам :D
     
  3. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    Не ми смета самичка да си пијам кафе,а понекогаш ми се случува искрено мн да сакам да пијам во друштво,но често ми се случува и сама дома да си пијам кафенце ;) особено после појадокот...највкусно ми е :wasntme:
     
  4. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Ретко пијам кафе,кога ќе се решам го пијам по 2 саати со друштво :)
     
  5. caki.83

    caki.83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    34
    se slozuvam so tebe, kafe bez drustvo nekako... ne ide, dosadno e, nekako e mnogu tivko, jas sakam da pijam kafe vo galama, :D pa so gledanje na kafe, so ti rekov mi rece ... :D


    [mod-kirilica:32ozkyrb][/mod-kirilica:32ozkyrb]
     
  6. beached

    beached Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.697
    уживам во сопствено друштво :)
     
  7. anastasija85

    anastasija85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.027
    ма кога ми се пие уживам додека сум сама со чаша полна со кафе ]:)
    [​IMG]
     
    На beached му/ѝ се допаѓа ова.
  8. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.012
    Допаѓања:
    5.913
    Кафе одамна не пијам , веке не паметам кога последен пат сум пиела кафе.. но во секој случај сокче иде во предивид и сама да си го испијам нема да ми се срони бисерот :D
     
  9. Idiotka90

    Idiotka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    36
    Многу пати се случува пред да заминам на факултет или коа ќе се вратам ако нема никој дома да пијам сама, не ми е проблем да пијам сама. Добро сеа не е толку слатко кафето коа ги пиеш сам, али тоа е.
     
  10. LadyN

    LadyN Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    124
    Јас па обожавам д апијам кафе пред компјутер... и тоа највеќе одсабајле... станувам варам кафето и седнувам да видам што има ново... Не ми смета, баш така полека натенане најубаво :)
     
  11. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Кога беа последните топли зимски денови, пренервирана од една државна институција добив очајно голема потреба да седнам на сонце, да се напијам кафе сама, да прочитам книга, да смирам душа.
    Седнав во Кафе ди Рома, баш онака убаво си се наместив на сонцето, извадив книгата и почнав да читам.
    Келнерот - не знам од која планета беше паднат, но едно 3 пати ме препраша дали сигурно не чекам никој. Хе мајката!
    И дури после саат време кога стигна една другарка, весело воскликна - а сепак сте чекале некој! :D

    Многу ми падна смешно. Небаре е грев или чудно човек да има потреба сосема сам да искулира на кафе.
    Ако имам книга или весник со мене, не ми пречи - напротив, обожавам така да седнам на кафе без друштво. Не е дека ќе седнам сама и ќе ги буљам луѓето околу мене!
     
    На Springy и Hipica им се допаѓа ова.
  12. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Пред да го запознаам маж ми си бев таков тип, да не речам самотник кој уживаше во мирот и тишината сама со себе. Не знам, не беше во прашање никакво разочарување или слично, едноставно мерак ми беше сама да си седнам некаде, да си порачам кафе, или сама некаде да си одам на јадење.

    Но, за жал до пред некоја година тоа беше срамота и утредента тие така што практикуваа беа наголемо оговарани во друштвото, демек при нас цело друштво онаа ко утка сама си излегла. Па што има врска бе луѓе? На запад тоа е најнормална работа. За среќа последниве две години гледам тоа почна да се менува, гледам луѓе сами си јадат во ресторан и никому ништо (баш пред некој ден го видов Владо Јаневски во Дал Мет Фу, сам чоекот си ужифка, мераци).

    Далај Лама, мој репер за мудроста, рекол дека на секој човек му е потребно барем 15 минути во денот да ги помине сосема сам, во мир и тишина. Има голема вистина во тоа.
     
    На Springy и Phyramide им се допаѓа ова.
  13. gossip-girl

    gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    218
    Наутро што ќе се разбудам се средувам и веднаш пијам кафе, сама. Уз спремање, набрзина, првото кафе секогаш си го појам сама. Потоа на или после факултет знам да седнам со друштво на кафе, а попладне никогаш нема да ми текне да се напијам кафе сама дома.
     
  14. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.279
    Допаѓања:
    101.233
    Пол:
    Женски
    За мене нема поубаво од тоа да си седнам на тераса , кога есонцево времето, да си сварам кафе , и да си земам книга да си цитам. Милина. Тогас и телефони исклучувам :)
     
  15. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Зошто да не.. ако не пијам со мајка ми тогаш си пијам сама :) . Вака пред феминчето ми е најслатко.
     
  16. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Баш ми е убаво да си пијам кафенце сама! :) Си варам, си седнувам пред тв, сокче, бисквити и си го пијам раат. После тоа сум повторно во форма...најмногу ми помага кога ме боли глава и кога имам за учење!! :D
     
  17. Krisi88

    Krisi88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    30
    Иако секој ден пијам кафе барем еднаш со некого (без разлика дали е дечко ми ,другарките ,брат ми или мајка ми) ,многу често обожавам да пијам кафе сама на тераса ,посебно ако има сонце , за малку да се опуштам и да се одморам од зборување,затоа што по природа сум човек што не престанува да збори.
     
  18. oceangirl

    oceangirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    69
    Па ако нема никој во моментот зошто да не.
     
  19. baby.90

    baby.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    197
    Најубаво ми е кафето кое го пијам сабајле со дечко ми (кога ке се случи да преспијам кај него), додека он направи кафе јас ја средувам спалната :) и седнуваме поспани да пиеме кафе, преубаво :inlove:
    Неколку пати сум седнала на кафе сама на ул. Македонија, си купив весници, си седнав и си читав на раат. На моменти кога тргав поглед од весникот, приметував дека сите ме гледаат попреку и чудно, ко да правам незнам што??? А пак, кога им кажав на другарките дека сум била сама на кафе, неможеа да се изначудат зошто сама??? :^) :^)
    Едноставно, не секогаш сакам да седам со кој било на кафе, колку да ми прави друштво. Подобро ке си седнам сама ако се зафатени луѓето со кои сакам да се видам.
    Не наоѓам причина зошто да не пијам кафе сама некаде надвор од дома... :?:
     
  20. fs-fs-fs

    fs-fs-fs Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    809
    Допаѓања:
    800
    Пол:
    Женски
    Стара навика добиена од подолг престој во странство, обожавам да пијам кафе сама, тоа е време за мене никој не ме замара со трач муабет или со свои проблеми, едноставно си размислувам само за мене , што да направам , да купам, да прочитам, и плус ако е топло, кафе надвор и добар весник за мода совршено.....