Кафе - рецепти

Дискусија во 'Рецепти' започната од pink4ever, 12 февруари 2011.

 1. Anaouou

  Anaouou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2014
  Пораки:
  385
  Допаѓања:
  797
  А ти имаш статичеен ? би сакала да чујам мислење и за нив барем кој од овие 3 сега тој ми малку повеќе скап 1500 ? Фаалаа :D
   
 2. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.607
  Пол:
  Женски
  Да имам статичен, мојов 900 беше од нептун. Одличен е.
   
  На Winter Lady, ninja35 и Anaouou им се допаѓа ова.
 3. jagoda1979

  jagoda1979 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  222
  Пол:
  Женски
  Турско без шекер. ЗАКОН!!!
   
 4. LBNMOP

  LBNMOP Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  137
  Пол:
  Женски
  Некој рецепт за домашно нескафе како во кафичите?
   
 5. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.536
  Допаѓања:
  97.648
  Пол:
  Женски
  ладно:
  земам тегла ставам лајче нескафе лајче шеќер две-три коцки мраз и малце вода и затворена со капак ја мучкам дур се направи пена. Можеш и со апаратче за матење ако имаш, ама јас не го сакам, вака мучкано полесна пена има.
  Чашата во која ќе сервирам ја правам одвнатре по цела должина со чоколаден прелив. Ја туривам пената во чаша и до врв додавам ладно млеко.

  20180508_162953.jpg
  овде немам чоколадо

  топло:
  малку ладно млеко мучкам во тегла да се добие пена.
  во филџан ставам лајче нескафе лајче шеќер, туривам жешка вода до пола, ја додавам млечната пена и ако има потреба дополнувам со млеко
  20180510_075544.jpg
   
  На Dadusicka, kikin, Cosmi и 2 други им се допаѓа ова.
 6. guardatela

  guardatela Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2014
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  59
  дали некој ги има пробано кафињата од la cha?
   
 7. spacegirl92

  spacegirl92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2016
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  281
  Пол:
  Женски
  2u1 кафињата блажни ли се?
   
 8. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  631
  Допаѓања:
  8.064
  Пол:
  Женски
  Од Нескафе марката, 2in1 значи дека имаат само кафе и кример, а шеќер не.
   
  На spacegirl92 му/ѝ се допаѓа ова.