1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кајли Миног (Kylie Minogue)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Kasha, 13 март 2012.

 1. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.266
  Кајли Миног (Nickname: The Princess of Pop - родена 28 мај 1968) е австралиска пејачка, текстописец и актерка, која е добитник на Британските и Греми наградите. Според Warner Music Australia Кајли има продадено околу 40 милиони плочи ширум светот. Кајли направи една од подолгите и поуспешните кариери како поп исполнувач во современата музика, а во Европа и Австралија е една од најпрепознатливите славни личности и секс симболи на својата генерација. Во текот на средината и крајот на 90-тите таа се обидува да се етаблира како самостојна пејачка и текстописец. Популарност постига во 2000 година како поп пејач и станува позната по нејзините провокативни и скапи музички спотови.

  Во кариерата и во животот наидува на многу пречки, како на пример борбата со рак на дојка, но сепак успева да се издигне од кризата и пак да се вивне до врвот на листата на светски познатите ѕвезди. Почнувајќи како девојка од соседството стигнува до фаза која изобилува со најразлични стилови на пеење, провокативни спотови и експериментирање со стилот на облекување.

  Во текот на нејзиниот професионален живот, Кaјли постојано е објект на силен медиумски интерес во Англија и во Австралија, интерес кој е постојан и во времето кога нејзиниот успех како пејачка варира. Нејзините интимни врски, вклучувајќи ја и најстабилната врска со францускиот актер Оливие Мартинез, исто така често беа предмет на интерес во медиумите.
  Миног се смета за геј икона, став кој таа го поткрепува со нејзините необични и накитени костуми и нејзиното сексуално поставување на сцената со голема самодоверба. Таа ја прифаќа геј заедницата насекаде низ светот настапувајќи на геј настани и отворено подржувајќи ги геј правата и организациите за борба против сидата. Машките танчери кои ја придржуваат на сцената често покажуваат хомосексуални ставови преку носење високи женски потпетици, претерана шминка, танцување со други машки личности.

  Наспроти нејзиниот комерцијален успех и нејзиното прифаќање како современ секс симбол од многубројната публика, критичарите ја опишуваат нејзината желба да го покажува своето тело како обид да го маскира нејзиниот недостиг на талент.

  Висока само 157 цм претставува пример за вистинска успешна жена, како на музички план, така и во светот на модата со своите линии парфеми.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  http://www.youtube.com/watch?v=N-6P5dUZ ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=Thx1Wvlc ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=mqFVPxIZ ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=FQRBhL9P ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=6BNvxPYF ... re=related

  Според мене заслужува тема женава.
   
  На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ines.h

  ines.h Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  18.856
  Ја обожавам нежна, сексипилна ,силна .....спотовите знае да ги направи еднолични доста слични и се еден со друг,значи куп народ во едно видео...но сепак е уникатна
   
 3. PeachGirl

  PeachGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  2.073
  Пол:
  Женски
  Јас со иста висина како неа, се тешам дека не мора да сум висока за да изгледам секси ;) Одлична е, песните се супер, а изгледа феноменално.
   
  На Hellen му/ѝ се допаѓа ова.
 4. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.950
  Допаѓања:
  75.587
  Пол:
  Женски
  Овие 4 ми се најубавите песни од Кајли, единствени нејзини кои ги имам на плејлиста.
   
 6. teteks

  teteks Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2017
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  788
  Ја обожавам.:inlove:
  Come into my world ми е омилена песна од неа.