1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Квалитетни патики

Дискусија во 'Мода и стил' започната од arwen, 31 март 2010.

 1. arwen

  arwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  8
  Сакам да си најдам квалитетни и модерни патики, по можност од оние до глужд, да бидат убави и не е важно дали се бели, црни, кремасти или кафени. Само да не бидат со шљокици, косруеи или други селски моменти... ах да, и по можност да не бидат над 3500. Ако некој знае кај има нека пише.
   
  На Ayomi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  Зависи од моделот имаш разно разни... А за квалитетот многу зависи и од тоа ти како ќе ги чуваш.Дали кога одиш ги влечеш нозете како ги соблекуваш и тн. ... Јас имам старки и доста ми се погодени,ама повторувам треба да ги пазиш.Инаку и немора да значи дека ако се марка се по квалитетни. ;)
   
 3. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Kupisi adidas,nike samo za izgled,bez kvalitet se.
   
  На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 4. arwen

  arwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  8
  Хихихи, респект за стартките, ама мислев на кожни патики :) А инаку верувај дека не е се во чувањето... Лани си купив Пума, плеснав 4000 денари, и ги чував ама толку им беше неквалитетен матерјалот што на првиот дожд буквално се распаднаа :( А ми беа продадени како кожни :( Ама убаво ме потсети, додека си најдам нови, и јас ќе си ги извадам стартките да си ги носам :)
   
 5. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.447
  Во салата Борис Трајковски...имаш спортска опрема, оригнал..ко демек :roll: има баш такви и со мноооогу пристапни цени..поздравче
   
 6. arwen

  arwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  8
  Фала многу, ќе одам да видам што има :)
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Нема врска... јас имам Најк патики, ги носам 4 години и повеќе и едино малку ми се напред пододлепени, и тоа сега скоро ми се одлепија, а се имаат преживеано: дожд, снег, се'.
   
 8. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.044
  Za Adidas nemam komentar, najdobra marka patiki se..mozes da najdes i za 2500,3000 den...itn zavisi model i od koja sezona se..ima popusti..A inaku dobri se i Skechers,jas si kupiv lani crni ko patika- kondura doagjaat, kozni se i vo Peko gi zedov...2550den bea toa na popust..Mozes i takvi da pobaras.
   
  На Oscar Lady, Buterfly-girl, Cello-PlaYer и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Ти конкретно бараш до глужд, без разлика каква боја се до 3500, како што сфатив... епа вака од roxy јас си купив пред 2 месеци такви до глужд, сиви со бело многу се убави :D ги платив 3500 на попуст, а беа 4200. Имаше и црни скрос до глужд исто, со бели врвки на страна и со бела гума 3200 беа. Во puma имаш во повеќе бои такви до глужд и околу 3500 се и таму. Така да имаш избор, само излези прошетај и ќе си најдеш. Во nike се поскапи од 6 до 8000, има доста убави ама поскапи се.
   
 10. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Ако имаш некој у странство , нарачај си од интернет .. има повеќе страни .. еве јас имам поише пара патики , а ниеден не ме кошташе повеќе од 2000 .. :)
   
 11. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.110
  Допаѓања:
  5.384
  Пол:
  Женски
  Се сложувам со emce-kremce :)
  Квалитетни патики ( според мене ) има само во Roxy
  Некои се поскапи од 3500 ,но има и по ефтини .. Ете пример јас што земав од Roxy Од пред 2 години и ги носев и на дожд и на снег и сеуште ги носам ;)
   
 12. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  888
  Допаѓања:
  301
  еве јас ги имам овие патики само со лепенки се и неможам да се поажалам досега мн пат се изодиле и мн дожд ама сеуште не се пропуштиле фала богу а ги зедов околу 3500 ден
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   1,6 KB
   Прегледи:
   802
 13. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  не знам кој имаше пишано дека најк биле само за изглед, а квалитет немале.. не се согласувам
  моите моментално што ги носам не се стари многу, година и нешо, ама сепак немаат мрднато, истата линија си ја држат како кога ги донесов од продавница, ниту се раширени, растегнати, со изгубен првобитен облик, ништо

  А знам и многу случаеви што ги носеле патиките по 3,4, дури и 5 години како ништо...
   
 14. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Патика која ја видов денес и која е интересна. :D
  [​IMG]
   
 15. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Најк се закон, според мене. Тие со кои сум сакала да експериментирам, секогаш ме оставале на пола пат :o Порано беа популарни Фила, не знам, мене не ми беа лоши, ама НАјк си е најк. За патики вреди да дадеш малце помрсна сума, ако не сакаш да ти се раскапат нозете, па да се чудиш од што ти е. Па и како што носам јас ретко и пет години нека ми служат ;)
   
 16. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Сакам за матура некој вакви да ми купи, едни од овие :lol: :lol:
  шала на страна, сакам едни од овие да си имам :D
   

  Прикачени фајлови:

  На mode-kristina му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Tammy

  Tammy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  33
  CONVERSE my love :inlove: најмногу ги носам стартките од конврс :)
   
 18. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  875
  Пол:
  Женски
  ако сакаш квалитетна патика купи си најк или адидас и немаш грешка,јас имам најк,точно е дека се поскапи ама јас ги земав на попуст.А за во борис трајковски салата и јас слушнав дека имало многу избор и биле многу поевтини ама јас кога бев пред еден месец немасе ништо,посебно женски модели а не ни знаеа кога ке добијат нови...така да таму изгледа ако ептен начекаш нешто ново
   
 19. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.333
  Допаѓања:
  5.241
  koga sme kaj patiki jas sum mnogu zadovolna od modelite na raners ne se skapi a bar mene mi se pogodile kvalitetni pa mozes da pomines i za vidis sto modelcinja imaat :)
   
 20. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.642
  и јас имам старки и мн внимавам на нив, се си мислам дека во секој момент ќе се скинат :worried: Сакам сега да си купам најк. Убави се на изглед, а и квалитетни се. Адидас ми се некако гломазни :?: