Квалитетни патики

Дискусија во 'Мода и стил' започната од arwen, 31 март 2010.

 1. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.330
  Допаѓања:
  1.568
  Пол:
  Женски
  Vans се доста квалитетни патики, а има и убави модели
   
 2. Sweety10

  Sweety10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Jas imav Vans i NIKAKVI se!!! |(
   
 3. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.488
  Имам Nike, класични кожни црни со 3 лепенки и веќе 2 години ги носам и се покажаа како доста добри.
  Е сега стварно им дојде редот да ги сменам.. па шо мислите за оние од Roxy или Vans?
  Неостварена желба ми се старките од конверс, ама ако не се пазат им се кине платното одма..
   
 4. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.079
  Јас сум презадоволна од Skechers :). Баш јас си ги купив новите патики пред месец дена од office shoes во city galery мислам дека беа 3300 или 3500 ден не ме фаќај баш за збор, ама преудобни се и преубави се :)
   
 5. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  НЕМОЈ. Може се убави на изглед, ама квалитетот им е, нула, во споредба со нике адидас или овие другиве спортски фирми. Имав ванс, ги носев година може и цели ми се изобличија, како топки ми се направија напред, како планини. оа самото платно одозгоре се направи како бранови. Одвратни ми станаа. А другарка си купи диси и одма и се раширија. А роксито валјда се исти како диси од иста фирма се, не знам. Ова ти е најдобронамерен совет од мене :)
   
 6. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.488
  ^ Самооо така ;) Фала за советот!! :*
   
 7. Lady-Mistique

  Lady-Mistique Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Converse си е converse ... :) ги носам веќе 5 години .. не трепнале .. ги перам во машина, оние платнените... кожните сеуште ги немам перено, а ги имам година дена ... удобно и издржливо ... што повеќе ви треба од патика? :)
   
 8. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Е конверс не сум носела, ама имам другарки што се фалат од нив, не од стартките, туку од патиките... обичните
  Па ваљда стварно се добри :)
   
 9. Unaa

  Unaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Јас имам Ванс и ги носам 2 години и сум презадоволна, не ми се изобличија ни нишо сеуште се окејски :) Сеа се мислам да ги нападнам Конверс имаат фини патики али шо знам, да не бидат џабе фрлени парите :)
   
 10. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  38
  Имам puma. супер се издржливи се најбоље ;)
   
 11. glammur

  glammur Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  20
  Jaс прошлиот викенд си купив патики од Bulldozer и ми се допаѓаат, ама ќе видиме колку ќе издржат. А пред нив имав патики од Runners и беа ептен добри. Ми издржаа една и пол година здрави, не искинати, ама дека ми се смалија морав да купам нови.
   
 12. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Ти се смалија? :?:
   
 13. arwen

  arwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  7
  Puma отпаѓаат уште од страт... за еден месец ми се направија како чорапи :(
  Vans, Roxy, Dc, и сличните второразредни скејт-марки некако не ми влеваат доверба...
  сепак се одлучив за кожни старки од Converse :) Дома имам платнени стари над 5 години и верувајте дека изгледаат како да се купени вчера, а преносени се! После двомесечното талкање по нашиве продавници за патики, ги прогласувам Конверс за НЕПРИКОСНОВЕНИ!!! :)
   
 14. ss80

  ss80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  268
  Пол:
  Женски
  Ако сакате поефтини патики на Најки-има во Outlet-от на Најки во ГТЦ на приземје-таму се поефтини од нормалните цени кои всушност само кај нас се толку високи. Јас секогаш патики купувам од странство и имам неколку пара Најки (незаменливи ми се) и сите сум ги купила на цена 1/4 од цените во Скопје... Зборувам за Европски цени, а пред малку се вратив од Америка-таму цените се дупло поефтини од Европските, па ако имате можност-мислам дека нема смисла да купувате странски производи во Македонија... А што се однесува до нашите домашни производи-и тоа како треба да ги купуваме и со тоа да го поддржиме нашиот пазар и квалитет... Но кога станува збор за патики-мислам дека немаме наше производство, нели?
   
 15. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  38

  Зависи... еве јас по снег по дожд по вода по кал ги носам и тоа бели на секои два дена ги перам па пак ми се здрави и живи . пс: 2 години ги имам и пак се како на почетокот :)
   
 16. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  38
  сакам вакви стартки :?: ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • G11901_F_p2.png
   G11901_F_p2.png
   Големина на фајлот:
   150,4 KB
   Прегледи:
   819
 17. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.988
  Допаѓања:
  4.180
  [​IMG]
  скоро секогаш купувам од Матстар и задоволна сум значи за 1200 до 1500 купувам патики и душа им вадам што се вика
  сеа може малку да се одлепат но ипак што уште не преживеале моите патики :D
  (старната е бугарска но производите ги има и во мк )
   
 18. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.352
  Има вакви во мдк?
   
 19. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  3.446
  Пол:
  Женски
  posledni sto gi kupiv bea od orka .... gi kupiv za polumaturata lani...kako novi se......2000 i nesto gi kupiv so popust
   
 20. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.488
  Денес си ги купив овие 8) :inlove:
  [​IMG]