1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Квалитетни патики

Дискусија во 'Мода и стил' започната од arwen, 31 март 2010.

  1. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    Јас еднаш контактирав една страна, конкретно бев заинтересирсна за старки, купи патики од дома, мислам така се викаше страната.
    Баш ме интересираа што патики се и дали исти се ко на сликата што беше постирана. И добив информација дека се добра копија на оригиналот, па така претпоставувам дека и сите други патики се такви, копии, штом се и поефтини секако.

    Немам искуство за квалитет.
     
  2. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Оригинал секако дека не за тие пари ко шо викаш, али бар слични да се..да не се некои лити ко од пазар да купуваш.. Гледам има различни профили,понуди па викам да прашам некој сигурен :)
     
    На Sky-butterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.400
    Истите пaтики штo се нa Бит пaзaр се и нa стрaните oд oвoј тип.
     
    На ванилала, КикиМаус и elimkd им се допаѓа ова.
  4. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Каде има убава неспортска квалитетна оргинална патика во Скопје или општо во Македонија?
    Не сакам да биде Пума, Адидас затоа што такви имам 100. Сакам некоја убава, посериозна. Помеѓу патика и кондура. Ама да не е ептен ко за чичко.
     
  5. Mr.Mary

    Mr.Mary Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2014
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    186
    Пол:
    Женски
    Да прашам, до колку се движат цените на Nike Air Huarache, и колку се слични цените овде и во соседните земји. Се мислам дали да купам од Скопје или Бугарија, бидејќи исто пат ми се фаќа.
     
  6. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.400
    Моделов на патикиве е нов и чинам само во Buzz го има, цената мислам беше околу 8000 денари.
    www.buzzsneakers.mk
    Што се однесува на странство, таму мислам дека се доста поевтини. Другарка имаше земено Адидас за 2000 и нешто, кои кај нас се доста поскапи.
     
    На Mr.Mary и КикиМаус им се допаѓа ова.
  7. Vitaly

    Vitaly Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    2.593
    Допаѓања:
    4.648
    Пол:
    Машки
    [​IMG]
    Каде во Скопје можам да најдам вакви? Гледам дека некои ги носат но незнам каде ги купуваат јас секоја можна продавница што ја видов влегов и вакви нема. :)
     
    На sunrise_123 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.400
    SportVision, ама само црни видов. Цената им е 5000 и нешто. Види на нивната страна.
     
    На Vitaly му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Vitaly

    Vitaly Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    2.593
    Допаѓања:
    4.648
    Пол:
    Машки
    Знам какви се тие ги видов баш во SportVision, веќе имав такви. Не се исти слични се со овие, тие се ZX750 овие се ZX700. :@
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Кај можам да си најдам Reebook Clasic-женски патики скорз бели но не повеке од 2000-2500 денари, кај има намаление некаден.Ама да не се онлајн нарачки, Ми кажаа во ГТЦ во пролазите кај Кеј имало некоа продавница за спордска опрема околу 1800-1900 биле...
     
  11. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Adidas Super Star!
     
  12. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.640
    Допаѓања:
    152.409
    solomon
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  13. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.942
    Допаѓања:
    14.003
    Пол:
    Женски
    Во оутлетите кај Борис Трајковски салата, таа цена се отприлика.
     
  14. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Имаат веб страница или профил на фб ?
     
  15. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.942
    Допаѓања:
    14.003
    Пол:
    Женски
    Не знам. Треба да одиш таму да разгледаш затоа што секоj ден скоро им се менува робата. Од секоj модел има по 3-4 пара само, на пример може да има 36, 39 и 40, така да патиките се изложени по броj, одиш на пример каj 38 и гледаш што има од тоj броj. Мене тоj на спорт м ми има наjдобар избор на патики, а во Sport vision можеш да наjдеш и timberland, sketchers итн.
     
  16. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Мхм, фала ти многу :*
     
  17. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.695
    Допаѓања:
    1.990
    Луѓе, колку се сигурни патиките од Sport Vision? Си бендисав еден модел на Адидас, бев да го пробам во ред беше се ама бидејќи цената му беше малку висока реков прво подобро да размислам да разгледам па да одлучам логично што да правам, инаку бев тргната по superstar кои за жал никаде ги нема, овие беа нешто слично. Е арно ама кога си дојдов дома си реков да ги прогуглам да се информирам повеќе за моделот и верувале или не тој модел што го пробав во Sport Vision на гугл никаде го нема, не постои ни на официјалната страна на Адидас, не постои апсолутно никаде - ГО НЕМА!
    После ми излезе една индонезиска страна нешто слично како АлиЕкспрес и баш таму го имаше тој модел и тоа за цена 1/3 од таа во Спорт Вижн :o
    За малце ќе ме стрефеше срцев удар, истиот модел скроз.. Дали е можно да увалуваат лажњаци?
    Не знам што да правам, а бев скоро и залетана да ги купам но нешто одвнатре како да ме враќаше назад па си реков ајде не бегаат никаде ако не денес утре ќе ги земам..
    Што да мислам, што да правам? :(:sweat:
     
    На Rebecca_R му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Lavica01

    Lavica01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Женски
    Јас и баш не сум задоволна од Спорт Вижн... бев купила патики од таму ..добра цена.. ги носев само 4 месеци преку сила... потоа почнаа да се одлепуваат, да се кинат и сл...не беа адидас... нешто на Е ... беше фирмата...не ми текнува баш...
     
    На *Amethyst* и MayDiamonds им се допаѓа ова.
  19. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски

    Не знам дали увалуваат ама моделот мора да го има некаде на интернет. Штом се скапи, сигурно е нов модел, а новите модели мора да ги има на официјалната страна. Пример adidas gazelle секаде се исти, цената е таа, па ако нешто не штима, значи е фејк.
    Претпоставувам дека за наш пазар не ги праќаат патики со ист квалитет како и за пазарот во Грција, да речеме, ама вакво нешто не ни претпоставував дека може да направи ланец на продавници со прилично високи цени.
     
    На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.
  20. *Amethyst*

    *Amethyst* Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2016
    Пораки:
    1.642
    Допаѓања:
    9.468
    Пол:
    Женски
    Јас имам информација дека фирми како што се овие што ги набројавте не носат оргинал роба. Оргинал патики ке си купите од соодветните продавници, најк, адидас и сл.
    Јас многу се заебав од една продавница да не ја именувам сега, си дадов убави пари за патики и по два месеца почнаа да ми се кинат. Takвите скоро и у Шутка можеш да ги најдеш.