1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Квалитетни патики

Дискусија во 'Мода и стил' започната од arwen, 31 март 2010.

  1. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.060
    Пол:
    Женски
    Јас одам многу чудно и лошо и криво и патики од пандишпан од типот на Скечерс не ми траат долго, за жал, иако се уднобни. Последните два пара кожни патики ги земав од наши производители, едни од Белмондо, на попуст беа 1500 (значи има и ефтини и квалитетни) и едни на Марвел (мислам беа 1900, исто кожни). Имам и два пара Копермајнер онакви ко планинарски, ниски, не се кожни, ама се удобни и ми траат сѐ уште значи 4 години веќе, што за моја нога е стварно премија, ама се обични сиви-црни и нормално не се за топло време. Видов и Алпина дека имаа кожни патики (велур) на попуст, беа некаде 2500, имаше црвени и жолти и Биана имаат исто кожни, околу 3000, и тие мислам дека не се лоши. Марвел мене ми се поудобни за одење, Белмондо помалку искрено. Значи има кожна патика за поефтино, само да се начека попуст.
     
  2. Xeniah

    Xeniah Активен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2020
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Девојки каде можам да најдам Air Jordan 1 во МК?
     
  3. Kataklinkers

    Kataklinkers Популарен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2014
    Пораки:
    1.443
    Допаѓања:
    8.922
    Кои се поудобни модели на Скечерс D'LUX WALKER или Arch Fit?
     
  4. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.794
    Допаѓања:
    46.393
    На Битка. :lol:
    По спортскиве продавници нема.
     
  5. Macito007

    Macito007 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2017
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    2.484
    Пол:
    Женски
    Ако случајно имаш најдено пиши ( за оригинал мислам) :)
     
  6. Xeniah

    Xeniah Активен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2020
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Не, никаде нема во Мк оригинал
     
    На Macito007 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. piglet1

    piglet1 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2015
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    18.596
    Пол:
    Женски
    Јас имам. Нарачав преку StockX, ама не живеам во Мк. Провери дали имаат достава до Мк…
     
    На Macito007 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Miki4eca

    Miki4eca Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2019
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    205
    Пол:
    Женски
    Adidas i Nike imaat najubavi i najdobri patiki
     
  9. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Dutti се мојот прв избор, секогаш. Имам пара кои ги носам по 5-6 години. Се перат у машина, не мењаат боја и не се параат конците. Вредат за секоја монетка.
    Патики од најк имам само два пара за трчање, шо сум ги начекувала на попуст. Не би дала голема сума ни за најк ни адидас, никогаш, посебно не за да ги купам од Скопје.
    Инаку у последно време и Pepe Jeans ми се топ, ептен ми се свиѓаат моделите. Следно пак ќе си земам Пепуфки.
     
  10. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.060
    Пол:
    Женски
    Од кај нас купени?
     
  11. Cherry333

    Cherry333 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    2.492
    Допаѓања:
    7.359
    Пол:
    Женски
    Најквалитетни за мене се најк. Имам патики 6+ години стари, не се мрднати. Нозе да замирисаат од најк нема шанса. Зборувам за air max како модел, верувам и дека поевтините модели се ист квалитет.
     
  12. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Конкретно јас овие што ги имам ги земав од Белград, ама знам дека имаат beosport продавница и во City Mall, најгоре, во редот на Базз, блиску до киното.
    Отвори ги на инста, најди модел од официјалната страна и пиши им, враќаат на пораки. :)
     
  13. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.060
    Пол:
    Женски
    Отворив страната, немам инста :) Сега земав кастом мејд од Curious Macedonia, личи кожата супер, ќе ги имам предвид за нареден пат Dutti. А може и во Белград да ги ѕирнам, одам натаму.

    Леле да најдам патики (и чевли општо) што ќе ми траат шест години, мислам со суво злато ќе ги платам. Многу лошо газам, три години ми е максимум, за жал.
     
    Последна измена од модератор: 18 септември 2021
  14. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Ах Абел, ти за Дути си ме прашувала, јас за Пепата те разбрав, пошо знам дека ретко кој знае дека ги има и кај нас, скоро ги донесоа.
    Од Скопје ми се земени сите модели кои ги имам од Дути иначе. Годишно купувам по два пара сигурно, посебно на попуст кога се, ептен се исплатат, за помалце од 50еу можеш да си најдеш квалитетна, чиста кожа, модерна патика. Те читав дека имаш проблеми со обувкиве, топло уште еднаш ти ги препорачувам нив.
     
  15. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.060
    Пол:
    Женски
    Да да за Дути ххахаа. Баш ќе гледам на попуст еден пар да земам да испробам. Фала ти.
     
    На Izaabella му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Cherry333

    Cherry333 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    2.492
    Допаѓања:
    7.359
    Пол:
    Женски
    Па добро, и тоа е доволно. Јас пример овие сега не ги носам иако се во добра состојба, досадни ми се :D. И мислам дека издржливоста се должи на тоа што во секое време имам повеќе парови што ги менувам, секоја сезона купувам и само правам купишта (facepalm)
     
  17. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.060
    Пол:
    Женски
    Штознам, мене ми изгледа малку за патики што се 100+ евра. Ај кожниве или оние за планинарење се потрајни. Ама тие што јас ги викам "за штрапац" значи лесни и за пешачење, од типот на Скечерс, некако не ме задоволуваат :D Имам не повеќе од четири пара годишно, не можам да работам само за патики. Дали спортските се помалку квалитетни или е до мене, не знам.
     
  18. Ano

    Ano Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    8.726
    Допаѓања:
    39.846
    Пол:
    Женски
    Како им се броевите? Ги меркам подолго и сакам да нарачам, ама само заради беојот се мислам. Сепак не се ефтинки
     
  19. Abel

    Abel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 мај 2020
    Пораки:
    2.688
    Допаѓања:
    7.060
    Пол:
    Женски
    Јас од Нови Сад ги земав, бели клот земав, со малце златно. Но во Скопје едно време имаа место за рзгледување и пробување, кај Броз кафичот беше тоа, како некое атеље или продавница за ентериер. Обавезно ти препорачувам да одиш да пробаш пошто 5 илјади се патиките, на невидено и непробано јас не би се усудила стварно. Пиши им на фб, ќе ти објаснат шо, како, па можеш после и да пробаш и патерн да си одбереш.
     
  20. Ano

    Ano Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    8.726
    Допаѓања:
    39.846
    Пол:
    Женски
    Пред некој ден пиша една членка во друга тема дека и пишале дека сега работат само онлајн кај нас :(. И јас се си мислев дека се некаде на партизанска, ама изгледа не се повеќе. Ќе пишам да ги прашам сепак. А ептен им имам мерак. Ептен уникатни имаат.