1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кели Роуланд (Kelly Rowland)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Maroon5, 20 март 2013.

 1. Maroon5

  Maroon5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  936
  Кели Роуланд е родена на 11 февруари 1981 година во Атланта во Грузија. Таа работи како актерка, водителка, пеачка и се занимава и со играње. Инаку, таа е бивш член на Destiny's Child. Нејзини најголеми хитови се: "Dilemma" со раперот Нели, "When love takes over" со Дејвид Гета :)

  Нејзината најнова песна во 2013 година http://www.youtube.com/watch?v=V0DJUTgkUIA :)
   
 2. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.088
  Допаѓања:
  163.452
  Пол:
  Женски