1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Керамички садови

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од meri.n, 7 октомври 2011.

 1. meri.n

  meri.n Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Dali ima nekoj iskustvo so keramicki sadovi,i dali ima razlika megu Delimano i Ceramica Ok sto se prodavaat vo Tinex?
   
 2. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.770
  Delimano keramicki sadovi

  Вторите се многу подобри (Керамика Ок). Во смисла што се доста поздрави, чиста керамика е површината, а од Делимано се некоја мешавина, не е чиста керамика.
  (а, од аспект на самото готвење, исти се).

  Јас ги имам вториве, не се лепи јадењето, не запекува, си се готви во самата пареа, тавчето лесно се чисти, итн. не можам да ти опишам, друго е кога ќе пробаш.

  Доказ за тоа е дека планирам да ја збогатам палетата на нивните производи. :D ;)
   
 3. Lilitka

  Lilitka Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  38
  Јас ги добив на свадба Делимано Мега сетот, и целосно го исфрлив тефлонот од кујната и можам да кажам само дека секој кој што размислува треба да си ги купи затоа што тоа е најдобро нешто на што сум готвела, а сум пробала се. Навистина вкусовите на храната се поинтензивни и побрзо се припрема и ништо не се лепи на нив.
   
  На Koketna му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Koketna

  Koketna Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  23
  Одлични се делиманото,јас ја користам вок тавата и тавата за пржење,откога ги земав овие тави само со нив се служам,па не мислам да се замарам со глупиот тефлон кој се и гребе,мн лесни се и за миење а мене тоа ми е доста битно :) Ги препорачувам на секој ,се става помалку масло а имам и термосензор на овие тави.
   
 5. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  839
  Маркетинг и се е можно! Делиманото не се керамички тави туку имаат залепен керамички премаз од наночестици кој сеуште е недоволно испитан. Јадењата не ви се лепат ама дали е здраво да се готви во такви садови...? Пишував подетално околу тоа тука.
  Инаку имам керамички на Керамика ОК неколку години и тие се чиста керамика, така да се многу подобар избор од Делиманото.
   
 6. TheIdealMe

  TheIdealMe Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  86
  Дали некој знае каде можам да најдам керамички сад за суфле? :^)
  http://www.youtube.com/watch?v=GuTqoBy98t0
  вакво нешто... однапред сум благодарна :hai:
   
 7. cute-32

  cute-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  346
  Ние ги користиме делимано садовите, прекрасни се храната не е загорена и не се користи многу масло и ние сме премногу задоволни :)
   
 8. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.931
  Допаѓања:
  7.749
  Пол:
  Женски
  Да имаме такви керамички садови.
   
 9. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.661
  Пол:
  Женски
  Делимано керамичките садови се врв, не загорува храната, лесни се за ракување и за миење.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Anaouou

  Anaouou Популарен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2014
  Пораки:
  638
  Допаѓања:
  2.190
  Извинете доколку прашање не е за тука, но ме интересира како сте задоволни од делимано сет ножеви ?
  сакам да ги земам.

  Фалаа однапред .