1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кети Мелуа (Katie Melua)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Bright, 20 јули 2011.

 1. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Кети Мелуа е родена на 16ти септември 1984. Потекнува од Грузија, но сега живее и твори во Лондон, Англија. Нејзината едноставност, оригиналност и убавина ја преточила во нејзините песни.
  Жарн: блуз, џез, фолк-поп.
  Албуми:
  "Call Off The Search" (2003)
  "Piece By Piece" (2005)
  "Pictures" (2007)
  "The House" (2010)


  [​IMG]
  [​IMG]


  Moра да и ги разгледате песните и текстовите се разбира. Прекрасни дела :f: :l:

  http://www.youtube.com/watch?v=2Rmil_raUtU
  http://www.youtube.com/watch?v=4E4-9yKT ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=8hOwLap5Je8
  http://www.youtube.com/watch?v=JnEpc0D5AKc
   
 2. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  http://www.youtube.com/watch?v=4VMDYFMC7fw

  "All In My Head"

  Every night we fall into bed,
  But it's all in my head.
  Every night we fall in a heap,
  And you kiss me to sleep.
  And baby all the sleepy things you say,
  Blow me away.
  Till the next day,
  When I find what we did and we said,
  Was all in my head.
  Every night you whisper to me,
  This always will be.
  Every night you smooth down my hair,
  But you're not really there.
  And darling it seems as if we know,
  Our love will grow.
  And then the next day,
  I find what we did and we said,
  It was all in my head.

  Drowsy, drinking,
  I keep thinking,
  We're not far apart.
  Scared of waking,
  Lonely, aching,
  Just me and my hopeless heart.

  Sleeping soundly,
  Your arms around me.
  Through the night we cruise,
  Then I find it's in my mind,
  That you stroke away my blues.

  Every night we fall into bed,
  But it's all in my head.
  Every night we fall in a heap,
  And you kiss me to sleep.
  And baby all the sleepy things you say,
  Blow me away.
  Till the next day,
  When I find what we did and we said,
  It was all in my head...
   
 3. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  695
  Допаѓања:
  1.287
  Пол:
  Женски
  Mногу мило гласче што опушта си има типкава. Ептен ми е опуштена и песните и се такви опуштени. Рилекс бе рилекс. Не од тој стил рилекс тејк ит изи. Никако тоа. Самиот си тејкуваш изи кога ја слушаш :)
  Еве ќе издвојам две опуштени да не речам рилекс песнулиња :P
  http://www.youtube.com/watch?v=eHQG6-DojVw&ob=av2e

  И ова што треба да е тажно, но мене ме опушта :lol: Јесда не е од неа првично, но ипак ја изведува.
  http://www.youtube.com/watch?v=Au9ngNznzoI
   
 4. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  За сите заљубени и изгубени ;)

  http://www.youtube.com/watch?v=27RVIgW7L8c&ob=av2n

  How can I think I'm standing strong,
  Yet feel the air beneath my feet?
  How can happiness feel so wrong?
  How can misery feel so sweet?
  How can you let me watch you sleep,
  Then break my dreams the way you do?
  How can I have got in so deep?
  Why did I fall in love with you?

  This is the closest thing to crazy I have ever been
  Feeling twenty-two, acting seventeen,
  This is the nearest thing to crazy I have ever known,
  I was never crazy on my own…
  And now I know that there's a link between the two,
  Being close to craziness and being close to you.

  How can you make me fall apart
  Then break my fall with loving lies?
  It's so easy to break a heart;
  It's so easy to close your eyes.
  How can you treat me like a child
  Yet like a child I yearn for you?
  How can anyone feel so wild?
  How can anyone feel so blue?

  ...and being close to you
  ...and being close to you.
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
 6. Arhangel-maniac

  Arhangel-maniac Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2011
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  124
  Меќу омилените пејачки ми е, за неа имам само пофални зборови. Прекрасни текстови има, прекрасен глас има и прекрасни преработки прави. На последнава екскурзија купив нејзина компилација во Полска и ги отрув сите во автобусот, ги научија песните напамет. :D
  I cried for you и Piece by piece ми се омилени, заедно со преработката на Just like heaven од Cure, убиствено добро.

  http://www.youtube.com/watch?v=2Rmil_raUtU