1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кефалонија

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од tina1985, 18 јуни 2012.

  1. Libera

    Libera Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2011
    Пораки:
    1.278
    Допаѓања:
    5.907
    Пол:
    Женски
    До толку се заљубив во местово и конечно се` ми е погодено, вода, плажа, навистина има што да се види, самиот изглед на куќите, пештерите и затоа сум крајна разочарана што нема ниедна агенција од Скопје што нуди аранжмани дотаму.
    Одморете ги очите и вие како мене

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
  2. sweet-bebufce

    sweet-bebufce Активен член

    Се зачлени на:
    13 март 2012
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    18
    Ајде оние што биле нека кажат како се цените за смештај, по лице, и дали може да се најде таму смештај или да се резервира мора преку агенција. Колку пари би ни биле потребни за двајза за 10 дена? Која агенција нуди понуди за местово, се заљубив на прв поглед :D
     
  3. Libera

    Libera Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2011
    Пораки:
    1.278
    Допаѓања:
    5.907
    Пол:
    Женски
    Скопска агенција нема што нуди аранжман за Кефалонија, може само преку битолска - Тео травел, со тоа што ми одговорија дека доколку има заинтересираност од 7-8 лица од Ск, превозот до Бт ќе е на нивен трошок. Во спротивно, сами ќе си фатите и платите бус до Бт.
     
  4. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Либера, мислам дека Арка нуди за Кефалонија :^) Јас уште пред 2 години ја разгледував, ептен мерак ми беше да појдам и да ја прошетам, ама... не бидна :)
     
  5. Libera

    Libera Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2011
    Пораки:
    1.278
    Допаѓања:
    5.907
    Пол:
    Женски
    Прашав, добив одговор дека не превезувале македонски патници, туку само од Србија. :( Лани мислам и Арка и Савана ја нуделе, годинава нема никој.
     
  6. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    Ама Арка е македонска агенција да не си грешка да не си гледала на српската страна :lol:. Иначе и лани само Арка ја нудеше и тоа мислам дека истава понуда беше со истите вили, ама ако споредиш со тео травел преку арка излегува многу поскапо зашто цените во табелата се само за сместување а се доплаќа плус за превоз. Ај ако дознаеш нешто повеќе пиши
     
  7. Libera

    Libera Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2011
    Пораки:
    1.278
    Допаѓања:
    5.907
    Пол:
    Женски
    Не сум грешка, другарка вработена во агенција која соработува со нив ги праша и доби одговор дека не смеат да се превезуваат македонски патници, аранжманот бил српски.
     
  8. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    јас кога прашував ми рекоа дека може да се резервира преку нив-Арка дека тие се претставници на некоја србска агенција во македонија но дека автобусот не застанува никаде во македонија, затоа што е директен па затоа ке треба да одиш на граничниот премин и таму да се качиш во автобусот- а тие се ке ти договорат
     
    На Libera му/ѝ се допаѓа ова.
  9. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    А превозот до граница они ли ти го организираат?Јас им пратив меил денес ама дека е недела сигурно утре ќе ми вратат.
    А за кој период сте заинтересирани да одите??
     
  10. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Што не ќе им текне |( . Па така подобро друга српска агенција да најдеш, па да се договориш да те соберат од тука. Не знам која е логиката на македонски јазик да поставиш понуда, од мак. агенција, а да ти е наменета само за српски туристи |( нешто тука ми е матно :?:
     
  11. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    се ти организираат освен превозот до граница ....значи ти го договараат аранжаманот, да имаш место за спиење кога ке стигнеш таму и да те чека слободно седиште во автобусот...
    ке бидам искрена и ке ти кажам дека мене ми беше проблем одењето до граница, па се откажавме од оваа понуда иако знам дека србите се навистина многу подобро организирани од нашите агенции (за нив важат и поефтини цени и имаат многу факултативни ефтини понуди за посета на сите плажи , а и третманот е многу поразличен кога си со нив отколку кога си со група на македонци) бев со нив за нова година во солун бевме сместени во сити хотелот(еден од најубавите хотели во солун на две минути од пристаништето ако си била во солун сигурно си поминала покрај него)си поминав преубаво
     
  12. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    ^^^Штом е така и јас не сум заинтересирана, ем и не е баш ефтино па уште и да се малтретирам т.е да малтретирам некој да ме однесе па и да ме чека на враќање на граница значи нема шанси. Ако веќе ја ставиле таа понуда требало да си планираат и за превозот. Значи дефинитивно нема агенција од Скопје со аранжман за Кефалонија.
    Инаку ја гледав српската страна и стварно и за кефалонија со превоз имаат ефтини аранжмани по 160-180 евра со превоз а овде преку нашава агенција само за сместување е 200 и нешто евра во сезона плус 80е превоз, огромна разлика во цени
     
  13. nikolina91

    nikolina91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
  14. Libera

    Libera Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2011
    Пораки:
    1.278
    Допаѓања:
    5.907
    Пол:
    Женски
    На LejdiD му/ѝ се допаѓа ова.
  15. unwritten

    unwritten Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    12
    Планираме да одиме Скала, Кефалонија, па ме интересира некое искуство за тоа место и дали се лесно пристапни останатите поубави плажи
     
  16. 096

    096 Активен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    jas bev predhodnata godina preku arka, ne sobiraa od granica, ama vredese maltretiranjeto
    koga ke razmislam podobro bi idela so kola zasto bese skapo iznajmuvanjeto kola tamu i definitivno ke se isplati traektot sto ke se plati
    inace site vili sto gi nudese arka bea ok
     
  17. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    Дали одеше на некои излети и какви излети имаше и по кои цени се што ти текнува пиши и какви крстарења има, на кои плажи застанува и сл. И да, колку беше да се изнајми кола и мотор и дали има некоја дискотека во Скала? Дали до другите плажи има некаков организиран превоз?
    И до Миртос колку пари е со брод?
     
  18. 096

    096 Активен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    za eden den 50 evra, za poveke ako zemes moze da ti ispadne okolu 40 evra na den :)n plus benzin 10-15 evra
    imase ekskurzii za zakintos 30- 35evra, do mirtos mislam deka imase so avtobus ama i toa bese poskapo 20-25evra pa zatoa podobro e so iznajmena kola
    a motor misla bese 20 na den, samo neznam dali se patistata za motor ima planinski predeli, a i ima mnogu km za vozenje
     
  19. vichy

    vichy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    727
    Допаѓања:
    1.165
    Пол:
    Женски
    ако некој од вас бил на одмор и на кефалонија и на лефкада каде би ми препорачале повеќе да одам доколку брзо ми се здосадува одење на иста плажа,претпоставувам лефкада треба да одам ама ете и тука и други многу го галат островов како мирен романтичен е дали има разноликост различни плажи?
     
  20. 096

    096 Активен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    kefalonia, ima mnogu palazi i site se razlicni, na lefkada se slicni plazite...