1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кефалонија

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од tina1985, 18 јуни 2012.

  1. Silent.90

    Silent.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2018
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Дали знае некој дали има брод од Нидри кој оди до Миртос плажата?
     
  2. Anaouou

    Anaouou Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    2.247
    Здраво, летово сакам да одиме со дечко ми на Кефалонија ама агенциски, па ме интересираат Ваши искуства ?
    Јас не сум тип кој сака да патува секој ден да се вози, ако се решиме за Порос како е ќе имали што да се види каде да се излезе да се прошета или пусто е?
    Фала однапред.
     
  3. Ambitious

    Ambitious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2015
    Пораки:
    1.048
    Допаѓања:
    11.333
    Пол:
    Женски
    Гледам дека темава е заборавена. И на нас за оваа година ни е во план Кефалонија преку агенција.
    Па да те прашам ако веќе сте биле да споделиш како сте си поминале и како се цените :D
     
  4. nice-girl

    nice-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    111
    Некој да сподели искуство за во Кефалонија смештај , агенција , изнајмнување на мотор и сл. Се мислиме помеѓу Крф, Лефкада и Кефалонија
     
  5. Medical girl

    Medical girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2016
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    83
    Пол:
    Женски
    Ние уплативме за Кефалонија преку Балкан фан.. пишете искуство кој бил скоро како се со цени, што факултативи да земеме итн. А јас ќе ви пишам штом се вратам
     
  6. Medical girl

    Medical girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2016
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    83
    Пол:
    Женски
    Бевте ли во Кефалонија, како поминавте?
     
  7. Ahoy

    Ahoy Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јануари 2020
    Пораки:
    9.176
    Допаѓања:
    37.949
    Пол:
    Машки
    Каде ќе бидете сместени?
     
  8. Portokalce_1998

    Portokalce_1998 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2018
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Helloo i mene me interesira sekoe iskustvo za Kefalonija, smestuvanje, plazi, organizacija za setanje okolu ostrovot, ceni i iskustva so agencii, dali e podobro da se uplati ekskurzii so agencija ili sami itn itn za odmor od 10 dena.
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Medical girl

    Medical girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2016
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    83
    Пол:
    Женски
    Во Порос. Ама има организирано преку агрнцијата за 100 евра мнпгу факултативи, посета на Закинтос, етно тура низ пештерата, посета секој ден на различна плажа, крстарење на зајдисонце итнн...
     
  10. Ahoy

    Ahoy Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јануари 2020
    Пораки:
    9.176
    Допаѓања:
    37.949
    Пол:
    Машки
    Зависи што ве интересира, не морате да ги земете сите излети, освен ако мора да се земат во пакет.

    До вашите приоритети е. Ако одите повеќе да одморите, еден до два излети се сосема доволно. Ако одите што повеќе да видите, земете ги сите.

    Лично, не би го пропуштил Закинтос, плажата Миртос, градчето Асос, па и Фискардо. Генерално, мислам дека 100€ за 4-5 излети е коректна цена.
     
  11. Ambitious

    Ambitious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2015
    Пораки:
    1.048
    Допаѓања:
    11.333
    Пол:
    Женски

    Бевме.:)
    Супер поминавме, мене ми е еден од поубавите одмори. Има доста работи да се видат и плажите се прекрасни. Најубава ми беше Миртос. Антисамос исто ми се допадна. Секако дека не ја испуштивме и плажата на Закинтос. Мелисани езерото заслужува да се види. Тоа ми остави најголем впечаток.
    Ние го земавме цел пакет од агенција, ептен ни беше исполнето времето. Во спротивно ќе треба да изнајмиш мотор или да бидеш на градската плажа.
    За цени искрено не се сеќавам точно, ама мислам дека на крај истрошивме околу 500 евра по лице.
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. L-a-d-y-Bug

    L-a-d-y-Bug Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    52
    Каква е плажата во Порос и што нуди самото место? Има ли каде да се прошета навечер, шеталиште, кафичи?Има ли превоз до околните плажи? Благодарам
     
    Последна измена: 29 јуни 2022
    На Boya3e му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Medical girl

    Medical girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2016
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    83
    Пол:
    Женски
    Како што видов на сликите убава е плажата, имало кафичи таверни за шетање. Превоз незнам дали има за околните плажи, знам до главниот град има. Сите имаат позитивно искуство па затоа се решивме за таму.
     
    На L-a-d-y-Bug му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Ilajla666

    Ilajla666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2019
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    1.343
    Дали имате добиено информација кога се трга и сл ?
     
  15. boo3

    boo3 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2015
    Пораки:
    1.286
    Допаѓања:
    4.411
    Пол:
    Женски
    Дали може да ми пише некој што бил годинава на Кефалонија преку агенција? Барам понуда за прва половина на август, па ако имате препораки исто слободно пишете ми
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. principesa

    principesa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    96
    Дали може да сподели искуство некој што бил со Балкан Фан или друга наша локална агенција на Кефалонија. Какво е сместувањето, излетите, организацијата? Дали е ок за одмор или е повеќе журкање за млади?
     
    На Boni3 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Ilajla666

    Ilajla666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2019
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    1.343
    Островот е многу убав..
    Балкан фан организација 0 , прво нудат пакети кои се доплаќаат во зависност од тоа што вклучуваат и треба да ги платиш додека стигнеш до граница и нормално кога читаш што нудат си мислиш супер дека се факултативи , плажи , алка за попусти и влезници , но идеш тука и гледаш дека се без врска . Од плажи посетуваш само три , за факултативни посети се доплаќаат плус влезничи , а алката можам да кажам дека нуди попуст само во еден маркет каде што цените се поскапи за разлика од останатите и немаме попуст на пијачки во "дискотеките" како што ни беше кажано , затоа што во Порос каде што е сместувањето нема дискотеки хаха .
    Исто има многу слободни денови кои се во Порос а тоа е мало место и нема убави плажи , сепак може да се снајдеш сам има автобуси кои одат за Скала и Аргостоли каде што има навистина убави плажи но автобуслите линии се лоши и не е исплатливо .
    Се на све Островот е преубав но агемциски не би препорачала , се доплаќаат многу работи плус и на крај иде дека поисплатливо би било да си со кола барем ќе си ги посетиш сите преубави места .
    А за balkan fun давам само непофални зборови.
     
  18. Ilajla666

    Ilajla666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2019
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    1.343
     
  19. Lavender4

    Lavender4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2021
    Пораки:
    726
    Допаѓања:
    2.250
    Пол:
    Женски
    Дали бевте на сите факултативи? Дали таму има пример локални агенции што нудат шетања низ островот? И во врска со автобуските линии зашто е неисплатливо? Ќе одам наредната недела кефалонија ама преку друга агенција, но видов дека се истите факултативи и баш се разочарав од напишаново :(
     
  20. Lavender4

    Lavender4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2021
    Пораки:
    726
    Допаѓања:
    2.250
    Пол:
    Женски
    Дали може да ми пишеш да те прашам некои прашања во врска со одморот, заклучено ти е за да ти пишам :D