1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Киванч Татлитуг (Kivanc Tatlitug)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од i-v-a-n-4-e, 23 јули 2013.

 1. i-v-a-n-4-e

  i-v-a-n-4-e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  1.116
  Пол:
  Женски
  Познат турски актер и фото модел. Мене ми е еден од најшармантните турски актери. Вам како ви се допаѓа? Мене лично многу ми се допаднаа со Нихал од Притаени страсти, кај нас ја прекинаа ама јас си ја изгледав целата.
  Kıvanç Tatlıtuğ (Adana, Turska - 27. listopada 1983.). popularni je turski glumac i bivši modelKivanc je osvojio natjecanje 'Model World' 2001. godine, te tako ušao u profesionalni svijet manekenstva i glume. Hrvatskoj publici ovaj turski Brad Pitt poznat je po ulogama u serijama Gumuš, Bijeg, Strasti Orijenta i Nebo i zemlja.
  п.с. ако не ви се допаѓа темата може слободно во канта (ама ретко кој може да му одолее на киванч, нели) :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • download.jpg
   download.jpg
   Големина на фајлот:
   6,1 KB
   Прегледи:
   448
  • images (1).jpg
   images (1).jpg
   Големина на фајлот:
   8,7 KB
   Прегледи:
   448
  • images (2).jpg
   images (2).jpg
   Големина на фајлот:
   5,7 KB
   Прегледи:
   448
  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   6,1 KB
   Прегледи:
   448
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  14.948
  Допаѓања:
  28.761
  Пол:
  Женски
  Kivanc Tatlitug (Киванч Татлитуг)

  Шармантен актер. Го гледав во серијата Ѓумуш.
   
 3. cansuuuu

  cansuuuu Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  111
  Kivanc Tatlitug (Киванч Татлитуг)

  Најубав е :$ :$ :$...само со кратка коса :D
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • sf-(29).jpg
   sf-(29).jpg
   Големина на фајлот:
   49,6 KB
   Прегледи:
   411
 4. i-v-a-n-4-e

  i-v-a-n-4-e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  1.116
  Пол:
  Женски
  Kivanc Tatlitug (Киванч Татлитуг)

  преубав :inlove: :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • kivo1.jpg
   kivo1.jpg
   Големина на фајлот:
   43,4 KB
   Прегледи:
   374
  • kivo2.jpg
   kivo2.jpg
   Големина на фајлот:
   33,1 KB
   Прегледи:
   374
  • kivo3.jpg
   kivo3.jpg
   Големина на фајлот:
   15,9 KB
   Прегледи:
   374
  • kivo4.jpg
   kivo4.jpg
   Големина на фајлот:
   27,5 KB
   Прегледи:
   374
  • kivo5.jpg
   kivo5.jpg
   Големина на фајлот:
   184,6 KB
   Прегледи:
   374
 5. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.091
  Kivanc Tatlitug (Киванч Татлитуг)

  А да овој и Огуз се прекрасни :D
   
 6. UnPaso

  UnPaso Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
  Kivanc Tatlitug (Киванч Татлитуг)

  :inlove: :inlove:

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 7. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.402
  Допаѓања:
  54.606
  Пол:
  Женски
  Kivanc Tatlitug (Киванч Татлитуг)

  Ух пре преубав ми е,не обожам плави мажи,ама Киванч е исклучок,го сакам премногу,значи Киванч за тебе правам секакви исклучоци :inlove: :rofl:
   
 8. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.958
  Пол:
  Женски
  Kivanc Tatlitug (Киванч Татлитуг)

  Се повикува nena2010 на оваа тема. :)
   
 9. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  14.484
  Допаѓања:
  95.274
  Пол:
  Женски
  Kivanc Tatlitug (Киванч Татлитуг)

  Ја ме ја , што треба?

  Еве го Киванч во најновата реклама за Мави

  [​IMG]


  и малку архитектура

  [​IMG]


  [​IMG]
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 10. i-v-a-n-4-e

  i-v-a-n-4-e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  1.116
  Пол:
  Женски
  уф, тој поглед :$
   

  Прикачени фајлови:

 11. doutzen

  doutzen Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  158
  аууу мн си го сакам мн ми е убав
   
 12. bihterka

  bihterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2014
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  55
  Човеков е сон.Ај ве молам Нихал,Нихал да украде ваков убавец?!Не неа доста и што 3 пати ја бакнал.Бихтер е родена за овој.Анџелина и Бред во мало
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   19,5 KB
   Прегледи:
   59
  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   15,5 KB
   Прегледи:
   58
  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   34,4 KB
   Прегледи:
   58
  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   14,5 KB
   Прегледи:
   58
 13. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  461
  Пол:
  Женски
  Odlicen glumec , mozhe i najdobar od Turcija go zapoznav so Ask i Memnu ili Pritaeni Strasti serijata