1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Киксови на песни

Дискусија во 'Музика' започната од WhiteAngel, 4 август 2011.

 1. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Мислам дека нема ваква тема, ако грешам клуч.

  Сигурно некогаш сте направиле некој кикс на песна или пак некој ваш пријател, другар, брат, сестра го направил тоа. Киксовите се смешни, па споделете ги, сите да се насмееме! :)
   
  На anneyy, loly89 и Chocoholic.girl им се допаѓа ова.
 2. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.165
  Допаѓања:
  23.020
  Пол:
  Женски
  хахах е закон темаа :D ..
  Па ми се има десено многу пати..
  јас и брат ми ко помали на песната од Дино Мерлин Година ма варао си мее..
  ние ја пеевме, в година пак ќе варосвамеее! :lol: :lol: :lol:
   
  На theunforgiven, teteks, xTehUnknown и 7 други им се допаѓа ова.
 3. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  хуху...темава...

  со една другарка, Све је исто само њега нема од Тијана, ја пеевме

  све је исто само њега нема
  лалалалал
  опет дугме окопило брега
  лалалалалал
  лето врело, зима на три ката

  :$ :$ :$
   
  На xTehUnknown му/ѝ се допаѓа ова.
 4. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  775
  хаха еден другар вака го пее рефренот на песната "Испод палме на обали море "

  она плаче
  он је скида гаче..
  она плаче
  он је скаче :D :D

  a кога бевме помали со друштвото , песната "who let the dogs out" наместо така ја пеевме хулетедоза :D
   
  На GirlRose, xTehUnknown, FortuneTeller.xD и 4 други им се допаѓа ова.
 5. Chocoholic.girl

  Chocoholic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  39
  хахаха :D интересна тема.
  Едно девојче песната Cheryl Cole - Parachute ја пееше
  Baby, I don't need a pair of shoes, baby if I've got you. Тоа parachute ко pair of shoes и се слушнало хахаха :D
  http://www.youtube.com/watch?v=-AWoZmAxKxg
  Мислам дека поголем кикс од Кен Ли не постои! Најдобар пример за misheard lyrics :D хаха
  http://www.youtube.com/watch?v=MZ3A8wWb74Q
   
  На xTehUnknown, TS-310, MarchelineAmaru и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. RodenaSoGreska

  RodenaSoGreska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2010
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  49
  Сум правела многу киксови но како на другар ми никогаш.Тој си е рокерче во душа но ненадејно западна вме на турбофолк забава и песната од Аца Лукас Беле руже тој толку емотивно ја испеа Де бе друже,не ме друже. Неможев да се соберам цела вечер се смеевме ама барем го оставивме цела да ја испее :D
   
  На Pepa B.., Someonespecial, Elennaa и 11 други им се допаѓа ова.
 7. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Еве нешто и од мене:
  Има една песна „Боем“ се вика мислам и вака оди:
  остаче песна и успомена за последњег боема
  А јас си ја пеев:
  остаче песна и успомена да пошаљем поема...
   
  На xTehUnknown и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 8. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  xaxa лајк за темава

  Еднаш бевме на свадба со другарка ми и почнаја да ја свират оваа песна и ние наместо да пееме "" Чудна жена беше Вера се кај неа пак ме тера"" ние ""Чудна жена беше Вера кој помина и го ф**** "" :$ :lol:
  http://www.youtube.com/watch?v=sZjnaS6K8z8
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Еве еден мој (и во СДК го имав пишано):
  Калино моме
  Место кај НАС си ИМА, јас пеев кај ДА си ИМАМ :tmi:
   
  На Name, Adi888, Gordana10 и 2 други им се допаѓа ова.
 10. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  Хахахахах еднаш ќе ја пеам (читај: се глупирам) пред брат ми I'm like a bird од Нели Фуртадо и само се избацувам I'm like a GIRLL :rofl: :rofl:
   
  На shushu, Pique1997, Jean-Baptiste и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. PinkPrincess

  PinkPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  121
  И јас исто хипице и цела песна кај да си имам :rofl:

  Тома Здравкович-Кафана је моја судбина | она ме је СЕБИузела, јас ја пеев она ме је СВЕ ми узела

  Суперхикс-Африка | Секој, секој е СЕКОМУ ХРАНА ,а јас Секој, секој е СЕКОГО БАРА
  :tmi: :tmi: :tmi:
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 12. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.899
  Пол:
  Женски
  Доста време ерген одев, доста лични моми Бодев-вака мм ја пее песнава :lol:
   
  На untouchableGirl, srcekrsacka, MarchelineAmaru и 2 други им се допаѓа ова.
 13. DirtyQueen

  DirtyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  Ako te nije pronashla ljubav potrazhi me bichu KOD PRIJE !! (ko prije).
  :D :D
   
  На Buttterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 14. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.832
  Пол:
  Женски
  http://www.youtube.com/watch?v=kffacxfA7G4&ob=av3n Сестра ми има 9 години и многу сака да пее песни од овај Бибер-от и пее And I was like baby baby baby ohh like baby baby baby no touch you WISHES are mine и јас цела WTF :geek: :geek: а поголем кикс од на макарена каде има sadrweriwekcsadndjfn eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee makarena jewordkcfjakwerk ( немаш појма што вика, ама важно ти викаш еее макарена ) :D :D :D
   
  На shushu, bluegirl7, SarahTayMomsen и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Прво ми текиња :D :
  -Флејта, флејта нума нума јеј!
  После:
  -Џинглбел џинглбел, џингл полубел
  Легендарното улетедоза
  -Would you smile наместо would you swear до пред 3 дена си пеев, после ме просветлија :D :D
  -Aце, Аце и јас сум луда, биди ми љубов, биди ми жед :rofl:
   
  На ShawtyGIRL, xTehUnknown и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 16. MonnaSi

  MonnaSi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  536
  Сестра ми Тако млада тако млада ночас сама лутам ја а она Тако млада тако млада ночас сањам лутам ја... :rofl:
  Улетедогза :rofl: ( ова од мене )
   
  На ShawtyGIRL и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 17. RodenaSoGreska

  RodenaSoGreska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2010
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  49
  Ми текна уште еден кикс на песната од Тања Савиќ-Играчка има еден дел “играчка ал не добра била...“ а јас го пеев “играчка ал не добра вила...“ :D
   
 18. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Па ти уствари точно си ја пеела, само што не е „ал“, туку „а“...
  Igracka sam ti bila
  nisam to zasluzila
  igracka, a ne dobra vila
  sto te je volela
  ...
   
 19. Breezy

  Breezy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  765
 20. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.575
  Ми кажуваше една другарка за овие киксови-
  Одамна чекам да пристигнеш ти - Одам да чекам да пристигнеш ти :D , стихов е од „Сонце во твоите руси коси„ од Тоше Проески.

  Ова е киксИШТЕ You are my destiny - You are my dence with me, :D :D :D .
   
  На Gordana10 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.