1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кик-Бокс

Дискусија во 'Фитнес' започната од passion.for.fashion, 1 ноември 2010.

 1. passion.for.fashion

  passion.for.fashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  87
  Епа вака девојки.. ме интересира вашето мислење за кик-боксот...дали е добар за оформување на фигурата и зацврстување на мускули? колку е напорен тренингот?
  планирам да се запишувам, но сеуште сум во дилема дали на кик-бокс или на аеробик...мое мислење е дека кик-боксот има подобри и побрзи ефекти?
  :)
  И ако знаете некои места каде што има кик-бокс по можност во Карпош, пишете, однапред благодарам :$
   
 2. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.928
  Пол:
  Женски
  Јас имам одамна желба да одам на кик-бок, али не за обликување туку заради тоа што сакам да знам некоја боречка вештина, да ми се најде :devil:
  Али срам ми е сама да се појавам таму, немам кандидат за со мене. |(
  И да бај д веј ако знаете каде има, пишете. Веб страна или нешто.
   
 3. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.335
  Допаѓања:
  5.848
  Девојки и јас исто барам, повеќе сакам бокс ама и кик-бокс сеедно.вујко ми тренира бокс ама таму само машки имало и глупо ми беше :^) ако се запише некое девојче (ако може ) или ако иам некој кандидат за со мене ќе идам. ако најдете нешто пишете. фала :)
   
 4. femina.sk

  femina.sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2010
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  144
  На coki35 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. passion.for.fashion

  passion.for.fashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  87
  а колку пари е месечно за кик-бокс или аеробик? :^)
   
 6. femina.sk

  femina.sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2010
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  144
  Мислам дека 1500 беше,само да те информирам,после 4-5 месеци тренирање кик-бокс треба да излезеш на спаринг.. :)
   
 7. passion.for.fashion

  passion.for.fashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  87
  ...а што е тоа? :?: :$
   
 8. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.316
  Допаѓања:
  144.969
  У превод,треба да се лупаш со друга девојка или момче кое е пуси во градба и душа.

  Ама не,тие што тренираат рекреативно немаат потреба од такво нешто.
  Ајде ако се информирате за кик бокс за женски пишете тука.Многу сум заинтересирана,одамна ме занима,ама не до тој степен да прашам и да тргнам,ама сега стварно рогови ми никнаа,сакам.Мислам дека е спорт за мене ептен тамам.
  Од кик бокс се губат доста масни наслаги,а на сметка на тоа се прават доста мускули,особено стомачни.Со други зборови,не те прави слаб,те прави добро обликуван и цврст.

  Ееех...која крајност...според мојот карактер ми рекоа дека сум или за танц или за кик бокс...хах....
   
  На Anacid и passion.for.fashion им се допаѓа ова.
 9. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Еден вид на борба, натпревар.
   
 10. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.928
  Пол:
  Женски
  Леле стварно дај да се собереме да отидеме заедно пошо ја сама нема шанси да појдам а животна желба ќе си пропуштам :D
   
 11. passion.for.fashion

  passion.for.fashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  87
  и јас исто во последно време многу се заинтересирав за спорт, особено кик-бокс...ем ке си го обликуваш телото и ем ќе ја исфрлиш сета негативна енергија ...уште да си најдам место по поволна цена и одма почнувам со тренинг без размислување :) ;)

  ајде девојки...давајте уште предлози за кик-бокс центри и цени :)
   
 12. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.335
  Допаѓања:
  5.848
  и јаас :( хаха, а иначе сите дадоа предлози за кик-бокс а да не знае некој за бокс? пошо тоа поише ме интересира :) благодарам однапред. :)
   
 13. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  4.525
  Девојќи долго време сакав да се запишам на кикбокс.
  "Muay Thai and MMA Gym ''Akademija" кај Горан Карамфилоски .
  Знам дека има во основното училиште Коле Неделковски во Центар женски кикбокс .
  Термините беа вторник , четврток и сабота и се нервирав за сабота ]:)
  Цена : 1000 денари
  Немам друштво иначе одма би почнала со тренинг :)
   
 14. passion.for.fashion

  passion.for.fashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  87
  да,тапа што има во сабота...али не е лоша понудава...ќе ја земам во предвид ;)
   
 15. passion.for.fashion

  passion.for.fashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  87
  ајдеее девојки ако имате предлози пишувајте...сакам што побрзо да се запишам :$ :angel:
   
 16. Unknown69

  Unknown69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  Ако толку мн имате желба за нешто можете и сами да го остварите тоа, така да ако ви се вежба не чекајте некој др да дојде со вас и да ви прави друштво, што ке биде ако тој напушти и ВИЕ ке напуштите???
   
 17. soncicko

  soncicko Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  73
  imas kik boks vo magnus, zenska teretana na juzen bulevar kaj tediko
  [mod-kirilica:3ciaj1kj][/mod-kirilica:3ciaj1kj]
   
 18. Unknown69

  Unknown69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  Кик бокс Клубови во Скопје

  Клуб Локација

  Скопје О.У. Стив Наумов
  Про Кик Беверли Хилс
  Бумбар О.У. Невена Георгиева
  Шампион дом на АРМ
  Волк Новоселски Пат
   
 19. passion.for.fashion

  passion.for.fashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  87

  а знаеш отприлика цените како се движат? :)
   
 20. Unknown69

  Unknown69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
  Па отприлика од 1000-1500 ден.