Килограмите и бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од Sonce, 22 ноември 2009.

 1. Sonce77

  Sonce77 Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  9
  Како прво ако мислиш да забременеш немој Диети! Јадете лешници, ореви и практикувајте се повеќе секс!
   
 2. leo-n-tina

  leo-n-tina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  449
  Допаѓања:
  371
  17 недела и +6 кг ,почна и мешето да се познава ,како тргнало само на добро да е одвај чекам да се затопли да можам повеке да се шетам.
   
 3. professoressa

  professoressa Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2011
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  104
  Јас сум 35 недела и имам плус 4,5 кг досега, па до крај ке видиме колку ке бидат :)
   
 4. Regenbogen

  Regenbogen Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  169
  Пол:
  Женски
  Колку е различно кај сите.....значи се е индививуално..
  Прва бременост 35+ - ужас!
  Сега 19недела +7, се надевам понатаму нема уште многу :)
   
 5. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  903
  јас се поправив 20 кила за време на бременоста како слон се осеќав пред месец ипол, по породувањето имав 11 кила минус и дома овие 40дена ослабев 4 кила така да ми останаа уште некои
  5-6 кила за слабеење.
   
 6. volsebna

  volsebna Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  801
  Пол:
  Женски
  spored mene drzi ja UN dietata, ne e stetna
   
 7. simonice

  simonice Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2012
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  97
  јас за време на бременоста пак,мислам дека слабеев,кога појдов на пораѓај не веруваа,се зезаа,не ми даваа ниту 4 месеци,ја бараа мојата матична по тел.да им потврди.напишаа 5 кг демек сум се поправила,а јас си чекам.....се мачам....со пукнат водењак.
   
 8. SuNsHiNe989

  SuNsHiNe989 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  191
  Јас пред да останам бремена има 68кг. во текот на бременоста особено во 7миот месец качив 20кг. додуша си јадев што ќе си посакав нормално и овошје и зеленчук по 8 месеци си ја вратив истата тежина затоа женски не се оптеретувајте многу со тежината нормално внимавајте колку што можете ама уживајте си во бременоста како дошле килограмите така ќе си заминат.
   
 9. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.803
  Пол:
  Женски
  Не е баш така....до душа секој организам е различен, ама кг. не се губат туку така лесно.
  Веќе имам пишувано дека со првата бременост качив 22-23 кг. и ми требаше сигурно 1.5-2 год. да се вратам приближно назад, ама никогаш не успеав да стигнам до моите 53 кг. пред бременоста.
  Јас сум за пазење во текот на бременоста и за не преголемо опуштање, почести оброци со помала количина храна, да се избегнуваат благи работи (шчлагосани торти и колачи), тестенини, грицки-мицки и газирани пијалоци и секако повеќе овошје и зеленчук.
  Сега сум некаде 6 месец и имам 8 кг. повеќе, знам дека идеално поправање во тек на бременост е 9-12 кг., ама и до 15 кг. повеќе да стигнам ќе бидам презадоволна :D ...пазам и тоа многу, ама понекогаш сум стрвна и наместо 2-3 колачиња ќе биднат 5-6 :lol: :$ (омилени ми се посните колачиња од Мое колаче, на тие мислам).
   
 10. MacenceEna

  MacenceEna Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  1.582
  Допаѓања:
  21.629
  Пол:
  Женски
  Јас за време на бременоста каЧив 15 кила . Сега после 11 дена од породувањето симнав 11 кила . Сегаа неможам многу да пазам на килограмите зашто и ја дојам´, ама затоа гледам да се хранам здраво .и килограмите ке се симнат :)
   
 11. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.368
  15 недела .. 3кг плус :)
   
 12. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  816
  Јас сум почеток на втор семестар и имам накачено 2 кг. Јадам редовно но се трудам да е здраво. Имав големи мачнини на почетокот па дури и ослабев малку. Се надевам до крај ќе терам со мала килажа. Впрочем како и да е се додека сме здрави и живи со бебушо тоа е најважно. :)
   
 13. Neodlucna

  Neodlucna Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  906
  17 недела 3 кила+ па фатија и празнициве и викендов се јадеше доста,и секој ден викам од утре пазење,само здрава храна,ама никако тоа утре да дојде,мене лебче највеќе ми се сака...
   
 14. olivia-popaj

  olivia-popaj Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  11
  dragi prijatelki dali nekoja mozhe da mi kazhe dali vishokot kg mozhe da pravi problem pri zabremenuvanje ? vi blagodaram :*
   
  На Skorpi му/ѝ се допаѓа ова.
 15. mrazulka

  mrazulka Активен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  6
  29 nedela samo 8 kg...........
   
 16. CudnaZena

  CudnaZena Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  12
  16 недела и 5 дена и иста килажа како и пред бременоста
   
 17. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Женски
  38 недела 11кг. плус и плус висок притисок :) До датумот секако ке ставам уште килограм.
   
 18. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  753
  јас уште немам почнато да ставам килажа, уште ми е истата сега за сега :) , но ме интересира во 8 9 ти месец кога ке бидам со големо стомаче како ке спијам?? оти ако не лежам на стомак јас неможам да заспијам :(
   
 19. nicenicegirl

  nicenicegirl Активен член

  Се зачлени на:
  29 април 2012
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  11
  навика е сењорита ломбарди, ке се навикниш ке си ставаш повеќе перници ке се навикниш јас за двете по 5 месеци спиев таакa :D
   
 20. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.017
  ич нека не те плаши спиењето, ќе видиш дека ни на страна ќе ти биде мака да спиеш а не пак на стомак. Ставај перници позади тебе, меѓу нозете, пред тебе, па стомакот нека ти лежи на перница поудобно е.
  Јас засега 19н. имам +6кг. а сега како што мораљм да лежам ќе биде весело :^)