Килограмите и бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од Sonce, 22 ноември 2009.

 1. CudnaZena

  CudnaZena Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  12
  Јас за време на бременоста се здебелив 7 кг. Нив ги снема со самото породување така што сега сум исто како претходно :)
   
 2. lepadama

  lepadama Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  155
  Јас сум 25 недела и досега се имам здебелено 7 кг.
   
 3. silk

  silk Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  885
  Допаѓања:
  751
  Јас сум само 3 кила поправена.
   
 4. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  Jas isto taka sum malku popravena, 3-4 kg. :) no ima se uste mnogu vreme pa ke vidime sto ke se sluci do krajot!
   
 5. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.852
  Допаѓања:
  729
  во првото качив 17 кила :tmi: :lol: а во второто 9 тиа 9 си ги симнав ама од првата бременост 10 висок никако да ги симнам
   
 6. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  753
  а јас до сега имам ставено 10кг, а до крајот уште колку ке бидат ке ве известам :lol:
   
 7. rak11

  rak11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  76
  и јас толку некаде околу 10-11
   
 8. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  753
  а ти коа недела си?
   
 9. rak11

  rak11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  76
  34 сум и со близнаци сум
   
 10. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  753
  машала, па ти би требало да си повеќе поправена, алал да ти е што си ги држиш килограмите во нормала.
   
 11. rak11

  rak11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2011
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  76
  добро е до сега само пак сега ми се појавија отоци по нозете и кога станувам и лицето,страшна сум ама тоа е ќе се издржи
   
 12. Micika80

  Micika80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  454
  Допаѓања:
  283
  Јас сабајлево се измерив и имам рамно 70 кг :$, а бременоста ја почнав со 58 кг.
  Неделава почнувам 33 недела и не верувам дека последниов месец ќе качам повеќе од едно кило, така што претпоставувам дека бременоста ќе ја завршам со 12-13 кг.
   
 13. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.968
  Јас сум 32 недела и до сега имам качено 10 кг :tmi: за мене е баш многу ама се качуваат бе да му се сневиди, си јадам нормално, 1 до 2 пати дневно и секој ден се качуваат по неколку грама, до крајот уште 2,3 да ставам и доволно ќе биде мислам, не сакам повеќе, ама ќе видиме како ќе биде.
   
 14. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  540
  Јас сум на почеток на 7ми месец и имам качено 7 кила, а до крај се надевам дека нема да поминам повеќе од 12
   
 15. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  544
  јас денес се мерев се имам поправено 12кг ;)
   
 16. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  753
  и јас денес се мерев и сум 11кг во плус :)
   
 17. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.968
  И јас исто, насабајле 11 кг, а навечер 11,5 па и 12 кг ми покажува вагата, ако е точна :!:
  Важно не е многу, мислам дека брзо ќе ги симнеме штом се олесниме, мене и без тоа не ми с епознава ич, само стомак имам , на другите места сум си иста, ама не се замарам, само зверчето мое нека си биде во ред, па другото не е битно :$
   
 18. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  753
  да да тоа е најбитно зверчињата да се добри и големки и дебелки, а ние после пораѓај повеќе од 5 6 кг во плус не верувам дека ке бидиме, а тоа со секојдневните обврски натаму наваму, ке ги снема за брзо време. една моја роднина и таа е сега при крајот ама е 28кг здебелена, и кога ја гледам целата таква како трупец дури жал ми паѓа ама и таа самата вели неможела да престане да јаде се и било превкусно.
   
 19. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  544
  еххехех тука не каде сме сите , супер немаме многу ставено , а и полесно ке ни биде за после да се направиме шланг мамички :lol:
   
 20. pepita82

  pepita82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  610
  Допаѓања:
  512
  ехе супер сте сите со таа килажа, и да знаете дека ке се вратите брзо во нормала ;) идеално е до 12 кг да се поправите добро сега зависи и од почетната килажа што ја имаме не сме сите исти ама ја да ви кажам после пораѓајот тие 12 килца брзо ги симнав ама оној вишокот :tmi: уште 8 тешко ми одеше :$