1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Килограмите и бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од Sonce, 22 ноември 2009.

  1. ana.tinkerbell

    ana.tinkerbell Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2012
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    238
    Јас сум качила 4 килца 60 кг сум а бев 56 а 4ти месец сум :D
     
  2. amanta22

    amanta22 Активен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    2
    сакам да прашам , јас сум 7 ми месец и сум здебелена само 4 кг крвна слика .бебчето се си е супер ,а јас воопште немам апетит... мозе ли да ми казе некој што да правам???
     
  3. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    А што, ти сакаш да имаш повеќе кг??? Штом е се во ред со бебето тогаш што се замараш што си качила толку малку кг, поарно помалку отколку повеќе па после да се чудиш како да ги симнеш. Ако се храниш здраво тогаш уживај си во бременоста и ич не се замарај со килограмите, сите сме различно градени и кај секоја од нас различно се ставаат , кај енкоја помалку кај некоја повеќе.
    Don`t worry, enjoy ;)
     
  4. bluberry2

    bluberry2 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Јас сега го почнав третиот месец,но никако не можам да почнам да јадам како што треба.Се нешто ми се гади,ми се повраќа,не можам се да јадам јадам многу млаку но најмалку 3 пати на ден.Наутро не можам да ставам залак во уста.
     
  5. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    И мене исто ми беше,но некаде во 4 месец престанаа мачнините и можев да јадам,инаку мене првите 3 месеци ми беа ужасни,само лежев,спиев и повракав :|
     
  6. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Od koga ostanav bremena do denes sum popravena 7 kg.a samo sto vlegov vo 7mi mesec. Sekoj mesec-kilce :) ako vaka prodolzi do kraj na bremenosta ke imam 10tina kg. Idealno!
     
    На macence4 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Леле а јас мислев дека сум само јас така.Нон-стоп спијам и лежам и ми се гаде :D
     
  8. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Ама во последниот месец најмногу и нагло се качуваат килограмите :tmi:
     
  9. pepita82

    pepita82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    610
    Допаѓања:
    512
    да си уживаш ,нема потреба од многу качување килажа ,бебчето си зема се што му е потребно а се другото останува на тебе , јас имам страшно апетит :P ама стегам заби внимавам што јадам :)
     
  10. loki.c9

    loki.c9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2012
    Пораки:
    478
    Допаѓања:
    201
    26 недела 10 кг качив но не ми се мознава. кај ми се? :D
     
    На pepita82 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. zajche

    zajche Активен член

    Се зачлени на:
    15 август 2012
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    9
    Јас сум во 22ра недела и сум поправена едвај 2кг.Инаку многу ми е страв да не се поправам многу зошто познавајки се себе после многу тешко ке ослабнам не сум навикната на никакву диети одсекогас си јадам колку ми се јаде :lol:
    Почнав со 55 кг (се мерев во 7мљ недела од бременост)па едно време дојдов до 52 и сега сум без малку 57кг.За сега добро се држам 8)
     
  12. pepita82

    pepita82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    610
    Допаѓања:
    512
    не сум сама локи и јас сум 26 недела а веке 10 кила во плус :P кај мене се распоредени во колковите и половината
     
  13. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    :P :P Не сте сами еве јас се мерев денес на контрола 27 недела +11 кг сегде се распоредени поготово во газот колку стомакот ми е :lol:
     
    На macence4 и pepita82 им се допаѓа ова.
  14. loki.c9

    loki.c9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2012
    Пораки:
    478
    Допаѓања:
    201
    хехехе значи не сум само јас толку поправена, значи нормално е толку од прилика :D :D :D јас само во стомакот сум здебелена како да сум 9-ти месец хехехе. бебето тежи 900 гр
     
  15. Dreem.Girl

    Dreem.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2012
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    118
    јас сум веке 28 недела и имам само 6 килограми плус а и не ми се познава баш мешето само кога носам припиени блузони :D
     
  16. Dreem.Girl

    Dreem.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2012
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    118
    хм вчера кога бев на преглед се мерив и видов дека сум 65 кг а пред да останам бремена бев 55 значи имам ставено до 30 недела 10 кг но не се познава имам само меше а и тоа не е баш приметливо :lol:
     
  17. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    А јас да ви кажам останав бремана со 60кг може и помалце,а на почеток на 9 месец има 80кг :P како балон бев.... :rofl: а бебето не се роди кој знае колку големо,нормална тежина 3370гр
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  18. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Гајле ти е :P
    Јас со првото останав со 61 се породив со 91 :!: а сега 30недела претпоставувам дека имам качено 14 кг па нема ваљда уште 16 да качам а? :wasntme:
     
    На TheEkaterina му/ѝ се допаѓа ова.
  19. TheEkaterina

    TheEkaterina Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2013
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    337
    Не можиш да знаеш... :D :D
    Тетка ми во еден месец 15кг качи.. одвај се движеше еј.. за целата бременост беше здебелена 42 кг.
    Мене ми е многу страв од тие килограми.... бидејќи сум склона на дебелеење.. леле, леле има да се тркалам ми се чини ... :D :D :D
    Досега сум 12 недела и 4 дена.. не сум здебелена.. ама има време..
    Докторката ми рече максимум 8кг. Ќе видиме.. :sweat:
     
    На Miss-HeLL и SimonaTino им се допаѓа ова.
  20. bela-imela

    bela-imela Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    128
    Јас сум во 20-та недела од бременоста и имам качено едвај едно кило :) Доколку генетиката е во прашање, се надевам дека ќе се здебелам како мајка ми кога била бремена со мене- по книга (како што вели мојата докторка). 8)