1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Килограмите и бременоста

Дискусија во 'Бременост' започната од Sonce, 22 ноември 2009.

  1. anicka1anicka

    anicka1anicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2013
    Пораки:
    281
    Допаѓања:
    222
    zdravo dragi trudnici, eve i jas da go spodelam moeto iskustvo so kilogramite sto e horor film za sekoja zena :) so prvoto dete ostanav bremena so neceli 55kg za na poragjaj da otidam so 93 :@ kje puknev hahhaha. od bolnica izlegov so pomalku 17 kg ???? kade li otidoa. za da za mn. brzo vreme se vratam na nekoja ponormalna kilaza od 65-68. Sega sum bremena so vtoro i sum 6-ta nedela i staratam so 68kg. kje vidime sto kje se sluci no se nadevam deka nema povtorno +40 da stavam hahha.
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  2. anule88

    anule88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    415
    Допаѓања:
    214
    И овде да си пишиме да не не караат дека веќе ја има темава јас сум поправена до сега само 10 килограми претпоставувам оти првиот пат ко ми потврдија бременост не се мерив па претпоставувам дека со 50 килограми сум останата трудна, а сега имам 60 килограми :lol: значи до 8 месец само 10 сум поправена :D (а инаку вториот пат ко бев на редовна контрола ко ме мереа бев веќе 10 недела и бев 53 килограми) ;)
     
  3. macence4

    macence4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    416
    Јас и пред да остранам бремена имав проблем со килограмите и постојано варирав и бев на диети :tmi: Висока сум 171 а кога останав бремена имав 84кг.На последната контрола која беше од прилика пред еден месец бев 94кг.Сега наредна контрола ми е во понеделник искрено се плашам колку ке покажи вагата.Веднаш откако ке го поминам тој страшен чин ке ви пишам за напредокот хеххх :rofl:
     
  4. Afrodita25

    Afrodita25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2012
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    75
    16та недела а здебелена сум само 1 кг :?:
     
    На pepita82 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    И јас до 21ва бев само 4 кг...ама после...
     
    На pepita82 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. hana30

    hana30 Активен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2012
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    15
    јас се поправив цели 22 кг ,ми требаше една година да си дојдам на своето
     
  7. mamma

    mamma Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    во првата бременост се поправив 30 кила,од кои одма 15 намалив.после 2 години пак си ги вратив и несакајки останав бремен со плУс 30 стварно не знам што да правам.дали знаете некој резим на исхрана за трудници...... :x :x
     
  8. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Mamma ти кркај си сега бебето треба да расте,ако можеш избегавај благо :wasntme: ,јади црн леб по вкусен е оној на кришки од житолукс со диетални влакна и уживај а после сите одиме во теретана!!!!!!!!!ааааааааааа :rofl: :rofl: :rofl: јас на чело
     
    На pepita82, mamma и loki.c9 им се допаѓа ова.
  9. pepita82

    pepita82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    610
    Допаѓања:
    512
    цела зима дебели и срекни а на лето здравје ке правиме гужви по теретаните :lol: :lol:
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Зошто бе вака? Она ЈАДЕШ ЗА ДВАЈЦА нема врска. Братучеда ми воопшто не го промени начинот на исхрана т.е. не го покачи количеството на храна. Само последниот месец почна така повеќе да јаде, инаку се‘ исто си јадеше. Се здебели можда 7 килограми и нормално, по пораѓањето, поголемиот дел од нив се намали.
     
  11. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    се поправив 17 кила до 8 месец и имав предвремен порагај а за второто се поправив 9 килограми за 9 полни месеци и 16 денанад термин бебето беше 3300 гр така што за еден месец си бев назад на старата тежина
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  12. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Hipica a што да правиш бе срце,ти изгледа не знаеш како е да ти се јаде? :D
    Ај и ти да си дочекаш па да видиш,лиги ти течат,ќе си ослабе...Братучетка ти е една од 50 трудници што се поправаат да речеме нормално,јас знам и што ослабеле и по 4-5кг во бременоста,ако е за тоа...
    Пепита,јас сум сериозна за теретаниве и така летово тапа ќе бидат да ги одржаваме :lol: да не затвараат сезонски.
    Ќе ве барам кога ќе се породиме,таман малишаниве ќе пркнат летово,може некој саат татковциве да се занимаваат :!:
     
    На pepita82 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. macence4

    macence4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    416
    Јас денеска бев на контрола и не сум здебелена ниту еден грам од претходната контрола но на претходната контрола бев +5кг хехеххех и се покривам некако.А за јадење мн ми се јаде посебно сега во моментот уффффф но сега ке си легнам и нема да јадам :sweat:
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  14. pepita82

    pepita82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    610
    Допаѓања:
    512
    И јас си јадам нормално ,кога ке седнам на маса не викам :!: е сега ке јадам за двајца ама килцата си се качуваат :)
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  15. loki.c9

    loki.c9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2012
    Пораки:
    478
    Допаѓања:
    201
    јас сум поправена 14 кг до сега..хехехехе незнам како ке ослабнам после породување :D :D :D
     
  16. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    Јас сум 7 ми месец и поправена сум 15 кг :lol: лелееееее ќе биде интересно до крај :lol: :lol:
     
  17. lepadama

    lepadama Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    157
    Досега се здебелив 14 кг :@
    Леле а никогаш не сум имала покачена тежина,па веднаш ќе се пуштам во поход да ги стопам.
    А имам уште 3 недели до термин,ама еден апетит што имам,не е чудо уште +5 да сум до крај.
     
  18. Delgadina

    Delgadina Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2012
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    390
    И јас се збумбарив до сега 10 кила, ама ќе ги симнеме бе!!! Значи до сега скоро сите трудници што ги знам, што си ги дојат дечињата се исушија за 6 месеци. Золва ми е послаба од тоа што беше пред да забремени, две другарки исто слизнаа со доење :lol:
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    и јас си се тркалам :rofl: па што да правам кога сум си гурман :$
    ај ќе слизнеме...само да се бебушките живи и здрави :inlove:
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Pepaaa

    Pepaaa Активен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    21
    jas sum 17 nedela i imam staveno 4 kila .. pa mislam deka NE e mnogu