1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кина

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од RedWine, 11 мај 2012.

 1. RedWine

  RedWine Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  59
  Здраво феминки
  Како љубител на древни цивилизации и култури ,една од земјите што сакам да ги посетам е Кина!
  Па ако има некоја од Вас која била таму ќе ве замолам да го споделите искуството овде! Значи освен тоа што би сакала да знам што сте посетиле исто би ми било од важност дали тоа било приватно организирано или преку некоја од агенцииве! Па се надевам дека ќе дојдам до некои информации! :)

  谢谢-Благодарам!
   
 2. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  ^Распрашај се по агенциите иначе има одено мајака ми пред 5-6 години и доста ја фали...храната и е специфичка а иначе така добра држава била и гостопримливи и љубезни...
   
 3. bubica13

  bubica13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  14
  Mи треба ли виза за Kина драги феминки ?
   
 4. Majli.15

  Majli.15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2013
  Пораки:
  407
  Допаѓања:
  237
  Пол:
  Женски
  bubica13 ќе ти треба виза за Kина
   
 5. bubica13

  bubica13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  14
  Fала драга ...поздрав..