1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кинеска музика

Дискусија во 'Канта' започната од Jule55, 16 јуни 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Jule55

  Jule55 Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2012
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  4
  Незнам какви им се песните,а баш сакам да слушнам некоја кинеска песна,па ако може ставете линк од некоја кинеска песна!! :lol: :)

  хаха што не ке ми текне :lol:
   
 2. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.485
 3. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  3.158
  Допаѓања:
  4.134
  Еве една многу убава според мене, од филмот „Fly me to Polaris„ (Хонг Конг 1999).
  Песната се вика Xing Yu Xin Yuan = Ѕвездена желба и ја пее актерката Сесилија Чонг. Пеасната е на кантонешки јазик (варијанта на кинескиот јазик кој се говори во Хонг Конг и Макао)


  http://www.youtube.com/watch?v=qKb8oKwZMHI
   
 4. gloom

  gloom Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  2
 5. Liebe.Love

  Liebe.Love Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2011
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  24
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.