1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кинеска облека -Made in China

Дискусија во 'Мода и стил' започната од vendiii, 13 октомври 2011.

  1. AnimalLover

    AnimalLover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2011
    Пораки:
    280
    Допаѓања:
    204
    Немора да значи дека се што е кинеско не е добро.Разгледајте ги етикетите на брендови како теранова,манго ,бершка и така натака.ќе сретнете се повеќе натписи made in china.се повеќе фирми шијат во кина за да ја искористат ефтината работна сила.но сепак си имаат одредени стандарди и критериуми кои производителите ги почитуваат.ако не е во ред робата им ја враќаат. немора да значи дека се којзнае колку квалитетни ,но сепак се разликуваат од оние во гари и останатите кинески продавници кои мирисаат чудно.
     
    На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    вејке се е од кина па така и облеката...
     
    На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
  3. cucii...ii

    cucii...ii Активен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    12
    Ретко влегувам во кинеска продавница така да речиси никогаш од неа не купувам. Но кинеска облека има насекаде. Само некаде е поскапа а некаде е поефтина, така да не ми смета дали ќе е кинеска дали ќе е некоја др.
     
  4. Angela12345

    Angela12345 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2012
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    26
    ако ми се допаѓа некое парче облека, ке си го купам и ке го носам 2 месеци и потоа не ми треба.
    секогаш во секое кинеско се наоѓа по некое убаво парче облека :D :D :D
     
  5. Adina

    Adina Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    1.048
    Допаѓања:
    8.016
    Пол:
    Женски
    имам купено Made in China облека,не морат да значит дека е со толку екстра лош квалитет само шо некако чудно ми мирисат облеката,дури и после перење..можда е психолошки тоа ама ете ми мирисат :rofl:
     
  6. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Абе веќе све се произведува во Кина. Од облека до технологија. Баш све. А во Кина се произведува чкарт и оригинал.
     
  7. dushiche

    dushiche Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    357
    Денес речиси се е кинеско, но немора да значи и дека ако е кинеско дека ќе е неквалитетно.
    Во Куманово подобро купи во Гари одколку во Персин. Персин е бутик за облека, обувки ( обувките се за една употреба ) додека во Гари кинеската 100 пати се поквалитетни обувките.
     
  8. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Јас можам да кажам од лично искуство дека некои работи од Кинеските продавници Гари се многу поквалитетни,за разлика од некои работи купени од друга продавница.
    Немам ништо против од носење Кинеска облека,само да не мириса,иначе океј ми е. :rofl: :rofl:
     
  9. Elena-123

    Elena-123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2013
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    322
    Паа..Во зависнот од тоа што купуваме :talk: Некои производи се лоши,а некои се баш онакви какви што сакате да бидат :)