1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кинески мобилни телефони

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од mime87, 4 март 2013.

 1. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.941
  Пол:
  Женски
  Дали некој има искуство со овие телефони или дали некој корсти?цените се многу ефтини напоменувам дека се работи за тел.копија на оргиналите но немаат толкав капацитет како истите да речам,пример ако на оргиналот може да се меморираат 100 имиња на копијата можат 50 пример,итн Iphone 5 e 3700 денари што мислите за ваквите телефони?
   
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Бегај подалеку од нив. Не се добри. Немаат заштита од зрачење. Нема делови доколку се расипат. Така да не ти препорачувам.
   
 3. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.941
  Пол:
  Женски
  има некој што користат велат им е погодиле ама треба да имаш среќа да им ти се погоди |(
   
 4. lana.del-rey

  lana.del-rey Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2013
  Пораки:
  690
  Допаѓања:
  1.300
  Имав јас еден Nokia E71 и незнаеш колку се чкартни! Ништо не е како што треба,друго мени,камера ужас,се за нигде,подобро куписи некое телефонче од 5-6 иљади асално со асална камера и се отколку тие пари буквално во вода да ги фрлиш,ни изгледот не им е ист,на овој ни нокиа ни ништо не пишуваше,значи заклучок според мене: џабе пари давање! :)
   
 5. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.310
  Допаѓања:
  4.989
  И јас би те посоветувала да не купуваш таков телефон,уште првата недела може да ти се расипе а никаква гаранција немаат.Подобро дај едно 2,3000 повеќе отколку да даваш дупло пар ии за поправка па и за нов друг телефон.
   
 6. Mia-K

  Mia-K Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  620
  Допаѓања:
  274
  Пол:
  Женски
  ZTE e кинеска марка на мобилен?
   
 7. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.522
  Допаѓања:
  4.170
  Пол:
  Женски
  Би те посоветувала да не купуваш кинески телефон зошто одма се расипуваат ;)
   
 8. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.941
  Пол:
  Женски
  даваат наводно гаранција 1 година |(
   
 9. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  Убаво викаат колку пари толку музика.
  Сум видела многу кинески копии на ајфон, сите се расипаа за 3-4 месеци преку сила.
  Башка тачот светлосни години разлика од оригиналниот.
  Поарно земе ајфон на старо, 3ки за 200 евра.
  Заа другите марки незнам, можеби се поарни.
  Јас не би, поарно би си земала некој ефтин од мобилара, или на сметка што даваат за беспари или за некоја мала сума.
  П.С Ајфон 5ка, на ново е 40 000 иљади тука некаде, а овој 4000, не ти смрди нешто???
  Мене ми е то гуд то бе чру.
   
 10. NikiTheGamer

  NikiTheGamer Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2013
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  48
  Понастрана од тоа кинезите, сомнителни луѓе. Ни телефон знаат да направат, ни кола, па затоа прават чкарт копии на тие работи
   
 11. Brooklyn Baby

  Brooklyn Baby Нов член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Sakam da prasam dali vaka na prv pogled Iphone kopija moze da se primeti deka ne e originalen i po shto moze da se primeti?
   
 12. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  16.763
  Допаѓања:
  96.410
  Пол:
  Женски
  Првo нели кoлку пaри ќе дaдеш зa негo aкo ти бaрa 4000 сигурнo не е oригинaл :D

  И јaс не ви препoрaчувaм кинески телефoни дa земaте , не сaмo џaбе пaрите туку мoже дa ти пукне вo рaкa без рaкa дa oстaнеш :|
   
 13. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.332
  Допаѓања:
  9.218
  Пол:
  Женски
  Стварно, кинески телефони не ви препорачувам затоа што се копија на оргиналот и се ефтини, и побрзо откажуваат.
   
 14. badgirl2

  badgirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  104
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае продавница во Скопје каде што се продадават кинески ајфони, и која и е цената?
   
 15. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.780
  Допаѓања:
  216.467
  Пол:
  Женски
  Не се лажете да посегнувате по вакво срање. Овие телефони се расипуваат многу магично и за нив не постојат делови кои ќе можете да ги набавите, за комплесноста на менито ич да не праам муабет.. ќе си ги дадете парите за некоја недела и потоа горко ќе се покаете.

  Инаку за оние кои се заинтересирани и спремни за ризик текефоните се продаваат на пазар 3 и се доставуваат со карго.
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Ледиком, Битпазар :D
  Те предупредив за ваквите телефони. :P
   
 17. celineparis

  celineparis Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  875
  Допаѓања:
  2.511
  Јас имав самсунг копија и се расипа после година ипол. Едноставно веќе не се уклучува. Не знам што да му правам.
   
 18. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.699
  Допаѓања:
  148.696
  Пол:
  Женски
  И јас и блиски мои со копии од телефони имаа лошо искуство ама... Со нивни телефони, во смисла нивни "марки"... Авион. Дечко ми има една чудна" марка" кинески телефон ама... Неможам да опишам колку е добар во секој поглед, има мн рам, мн своја меморија (јас имам мемориска на мојот колку шо он има своја меморија), камерата предната му е колку мојата задна, а да не зборам за задната. Има тон апликации што ставив јас, не кочи воопшто. Мислам сон мене ми е да ги има сите тие апликации и игри и да не кочи, ама кај мене не ни бери а не па да не кочи.
  Кошта точно паро колку на другарка ми телефонот шо го купи од тука. Она неможи веќе да го трпи зошто ни број неможи да сврти после година употреба.
  Или е среќа во прашање со кинезиве или прават лоши копии за нивните оргинално произведени телефони да добијат добра критика.
   
 19. makedon3323

  makedon3323 Активен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Машки
  Јас сакам да земам Samsung Galaxy S7 Edge од Нептун....Некни бев да се распрашам во Нептун за телефонот и видов дека на кутијата пишуваше Made in China....А телефонот е 47,999ден....Планирам да го купам на 48 рати дали ке згрешам или не дали е можно побрзо да се расипе или ...??? Кинески телефон е ама 50 илјади денари не верувам дека е можно да му биде нешто....Од Т-мобиле е иста цена....Исто ти е да купиш и од нептун и од т-мобиле...Ве молам мислење.....Јас сакам да го купам од нептун на рати затоа на 4 години ...Ве молам мислење....https://www.neptun.mk/index.php?route=product/product&filter_name=S7&product_id=218414 :) :D
   
 20. CuteSugar

  CuteSugar Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  232
  Пол:
  Машки
  Не вреди да се фрлаат пари за тие евтини копии на ајфон, подобро да се додаде некоја илјадарка плус има одлични телефони од средната класа.