1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кинески мобилни телефони

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од mime87, 4 март 2013.

  1. Rakometar

    Rakometar Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2017
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Машки
    Вакви телефони подалеку од мене ако се расипат а ќе се расипат нема поправка
     
  2. Pinky97

    Pinky97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    447
    Пол:
    Женски
    Сум имала многу добро искуство со еден кинески телефон марката заборавив како се вика,1 година го користев и ништо не му беше ама го сменив со понов што си го земав затоа што договорот го обновив,инаку уште ке го користев. На крајот од краиштата се што користиме е денес веќе кинеско,и патиките ко божем марки што се исто се кинески и се останато.
     
  3. Pinky97

    Pinky97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    447
    Пол:
    Женски
    Сум имала многу добро искуство со еден кинески телефон марката заборавив како се вика,1 година го користев и ништо не му беше ама го сменив со понов што си го земав затоа што договорот го обновив,инаку уште ке го користев. На крајот од краиштата се што користиме е денес веќе кинеско,и патиките ко божем марки што се исто се кинески и се останато.
     
  4. mode-kristina

    mode-kristina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2014
    Пораки:
    1.155
    Допаѓања:
    4.089
    Пол:
    Женски
    Немојте да се залажувате со евтините кинески копии. Ако еден телефон во мобилара чини, да речеме 40000 ден. ,а истиот во продавница некоја или на пазар чини 4000 денари,тука нешто е сомнително. Плус,за кратко време се расипуваат,а ако се расипат немаат делови. Ајде тоа што за кратко време ќе се расипат да го оставиме настрана,ама може да пукнат во рака како што напишал некој претходно и без рака да се остане.
     
  5. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.421
    Пол:
    Женски
    Ниту сум купила такви, ниту ќе купам. Мислам, кинеско... се знае тој квалитет.
     
  6. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Не може да се квалитетни, се знае колку може да има квалитет кинески производ, а и колку може да трае.
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
  7. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.640
    Допаѓања:
    116.327
    Пол:
    Женски
    Сите брендови на мобилни се произведуваат на Азиско тло.
    Не треба туку-така да се збори за производ.