1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кинење на френулумот кај машкото

Дискусија во 'Секс' започната од Tyrion, 11 ноември 2016.

 1. Tyrion

  Tyrion Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Знаете што е френулум? Онаа мала кожичка/жиличка од долната страна на главата што ја поврзува главата со кожата на пенисот.
  Дали ви се случило при секс да се скине кај машкото?
  Дали заздрави или требало хируршко да се извади?
  Која е разликата во задоволство и оргазам кај машкото со и без френулум?
  Сте имале ли секс со некој обрежан без френулум и дали немањето френулум влијае на интензитетот на оргазмот?
   
  На the drummer му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Mario1991

  Mario1991 Активен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2016
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Машки
  Jas sakam da odam na doktor i da napravam operacija na toa ama gledav na internet malce ezivo e malce poveke ustvari ama pohigienski e mnogu i poprakticno a za dr neznam
   
 3. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.596
  Допаѓања:
  171.604
  Пол:
  Женски
  И да одиш.
  Не гледај јутуб, таму нема да ти дадат да си го гледаш додека те работат:?:
   
  На Alfa16, buba4e89 и Aleksandar1212 им се допаѓа ова.
 4. power11

  power11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2016
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  108
  Пол:
  Машки
  Јас имав едно такво искуство при мастурбирање.. не ми се скина целосно френулумот, туку само малку:) После тоа со две недели апстиненција од секс и мастурбирање ми зарасна. Секогаш кога ќе се обидев да ја повлечам кожичката имав болки и благо крвавење ;(
   
 5. Mario1991

  Mario1991 Активен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2016
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Машки
  Nesto poveke da mi kazes?
   
 6. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.596
  Допаѓања:
  171.604
  Пол:
  Женски
  А што те интересира уствари?
   
 7. Mario1991

  Mario1991 Активен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2016
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Машки
  Pa dali e podobro da go napravam toa da ne dojde slucajno do komplikacii so plodnosta dali e povrzano sepak vaka sme stvoreni kakvi sto sme i zafat bas na toj del ezivo e malku
   
 8. Silent.90

  Silent.90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2018
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  И јас имам ист таков проблем, премногу ми е кратка кожичката и ми го влече главчето надолу
   
  На Caci_93 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Nike-cool

  Nike-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2017
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  Тоа на латински се нарекува frenulum breve, односно краток френулум. Нормално е секој да има френулум али доколку е краток го прави пенисот во главичката како “подгрбавен” а исто така можи да прај проблеми и за време на секс. Најдобро е да посетиш уролог, се прај операционен зафат со локална анестезија, трај околу 10 минути и после че бидиш ко нов
   
  На Mrstole му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Mrstole

  Mrstole Нов член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Здраво јас сум момче од 15 години го имам истиот пеоблем.Бев на уролог ми направија мал операционен зафат траеше 10сетина минути.Тоа беше на 15.10.2019 сега сакам да знам дали е нормално да има благо крварење и за колку време ќе заздрави засекот?
   
 11. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.899
  Допаѓања:
  52.928
  Пол:
  Машки
  Кога крвари, док мочаш?
  За 2,3 недели ќе ти биде ко нов не се секирај
   
  На Mrstole му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Mrstole

  Mrstole Нов член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Крвари кога ке ја повлечам козичката наназад односно кога ке ја отворам глатава,и каде што е засекот крвари.Треба да ја влечам кожата наназад за да не се залепи повторно?Аха значи за 2 до 3 недели тоа ќе се затвори ќе заздрави?А дали потоа ќе можам нормално да мастурбирам?
   
  Последна измена: 18 октомври 2019
 13. Mrstole

  Mrstole Нов член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Ако некој знае може ли да добијам одговор?
   
 14. LoneWolfGuy

  LoneWolfGuy Популарен член

  Се зачлени на:
  3 август 2017
  Пораки:
  771
  Допаѓања:
  1.264
  Пол:
  Машки
  Ти не си оставил да заздрави веднаш си почнал да мастурбираш, остај го првин да заздрави, а тоа што ти крвари си го разранил пред да заздрави после хитуршхи зафат, најдобро земи врати е кај докторот кај што беше
   
  На piksooki и Mrstole им се допаѓа ова.