Кипар или Крит

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од DimitarLuna, 15 јануари 2019.

 1. DimitarLuna

  DimitarLuna Активен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2018
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  42
  Пол:
  Машки
  Здраво, не сретнав ваква тема,па ај ќе направам.
  За летово се мислам меѓу Крит и Кипар. Знам дека Крит е многу поубав од Кипар, ама проблемот ми е што летот е од Солун, а смрштајот во Tsoutsouras (ако точно го напишав) и така, за 7 ноќи со директен лет до Heraklion од Солун со Olympic Airlines и сместување на база HB е 701€ за 3 лица. Кипар со директен лет од Скопје до Ларнака, за 7 ноќи со Wizz Air и сместување во Larnaca (не баш во градот) на база полупансион за 3 лица би ме чинело 582€ со враќање на 48€ бидејќи си патувал со Wizz (ценава на летовиве е за WDC Members). Каде и да пдам од овие два острова, планирам да изнајмам кола, но тоа нахнадно.

  Ајде сега некој што бил на Крит/Кипар или најдобро на двете да сподели искуство. Или пд општо знаење да ми поногнете. Ви благодарам многу.