1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кирколина Чај

Дискусија во 'Диети' започната од strange-woman, 25 јули 2012.

  1. volsebna

    volsebna Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    1.162
    Допаѓања:
    805
    Пол:
    Женски
    Jас го имам пиено киркулина чајот, тој егзотик што е, и има многу пријатен вкус на портокал и тропско овошје, го земав од космо тинекс околу 100 ден, подоцна видов дека има и други киркулина чаеви. И го пиев 1 дневно, значи таму пишува 2-3 кеси на 1 шолја вода, или 2-3 пати дневно, но мене и продавачката ми рече дека се пие по 1 кесичка на ден. Така што јас ставав повеќе вода и го пиев поразреден и ми излегуваа 2 шолји дневно... и има резултати, за некој саат одиш во вц, така да пијте го, но не премногу јас знаев да направам и пауза од некој ден, пр ке пијам 2 дена киркулина, па 2 дена зелен чај, и супер ми беше. Сега правам пауза, не сум купила :) и пијам само зелен чај. А оние другите киркулина не сум ги пробала, гледам на веб страната ги има повеќе, па ако некој има искуство со нив нека пише
     
  2. Eci0327

    Eci0327 Активен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    17
    Jас веке подогло време го пијам чајот кирколина против целулит и има ефекти, а за кирколина lux егзотик имам само пофални зборови мене многу ми помага и има убав вкус за разлика од останатите чаеви кои горчат или имаат непријатен мирис овој ми е супер :)
     
  3. lovely-girl

    lovely-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    653
    Пол:
    Женски
    Јас пиев Кирколина чај и сум задоволна, ама „ пиев “ во минато време... некако вкусот ми се згади.. дали дека пиев навистина 4 5 чаши на ден( сакав што поскоро да ослабам ) и имаше некој резултати, но и не јадев , јадев само супи, овошје, варени компири, варени јајца... навечер ми се прејадуваше кисели кратавички од туршија :lol: зима беше.... ( тоа можев да дозволам во тој период ) и имаше ефекти. И секако метаболизмот беше супер ( бидејки имам бавен метаболизам :envy: ) ама од коа престанав да го пијам пак си се покачив :) ... е сега... пак планирам да бидам на диета, и да ослабам ... и конечно да го облечам црвениот фустан кој виси во плакарот...
     
  4. noAngel

    noAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2011
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    сестра ми пиеше кирколина лукс и за релативно краток временски период имаше видна разлика. таа имаше проблеми со варењето на храната и имаше спор метаболизам но откако го пиеше се и се доведе во ред. започна да оди многу почесто во wc (3-4 пати на ден) и започна да губи cm во обем. сакаше да се ослободи од подуениот стомак и успеа. после 3 кутии испиени од овој чај се префли на кирколина обичен чај за слабеење и продолжи да слабее. така да сума сумарум овој чај навистина помага многу ;) .
     
  5. volsebna

    volsebna Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    1.162
    Допаѓања:
    805
    Пол:
    Женски
    јас вчера го купив киркулина за целулит, од космо Тинекс, друг вид немаше, и има многу пријатен вкус на шумско овошје, до сега го имав пиено киркулина за слабење егзотик кој имаше вкус на тропско овошје, мене и двата ми се убави, и делуваат на цревата, за 2 саата најкасно одам во вц, и негледам некоја разлика, може уште е рано, само незнам дали тој против целуллит е и за слабеење, и ако може некоја феминка да ми каже каде го има, освен во космо тинекс, бидејќи таму во моментот има само од тој за цеуллит, другиот го немало ниту во фабриката
     
  6. enickaaa

    enickaaa Активен член

    Се зачлени на:
    6 септември 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Zdravo na site jas sum nov clen na femina i bi sakal da znam dali ima nekoj nesakani dejstva cajot pozz
     
  7. Eci0327

    Eci0327 Активен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    17
    нема никакви несакани дејства од чаевите кирколина можеш слободно да ги пробаш само ако се одлучиш за тој за слабеенје би ти препорачала кога го пиеш да не излегуваш од дома зошто многу брзо делува :D
     
  8. Kajafeminka

    Kajafeminka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    26
    Значи ова е за мене дефинитивно кај можам да го најдам овој чај :D
     
  9. Eci0327

    Eci0327 Активен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    17
    Го има по аптеки и сите поголеми маркети, јас го купувам од тинекс
     
  10. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Имав испиено цело пакетче, после тоа-никад више! Цревата ми станаа ''мрзливи'', тешко одев во веце и многу се покајав. На сличен принцип е како лаксативите.
     
  11. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    јас го пијам сега и ни незнаев дека имам диареа од чајов, мислев дека е оти држам мн строга диета(Ун диета ја држам но јадам мн малку), ни на крај памет не ми падна дека е од чајот :(
     
  12. l-a-d-y-di

    l-a-d-y-di Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    838
    Допаѓања:
    488
    Пол:
    Женски
    Од чајот е 100 %
    Јас додека го пиев само што киснев во WC :D
    Никаков ефект не забележав
     
    На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
  13. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    Па и јас не забележав од чајот ефекти да ви кажам, ама ајде де ако ништо друго барем не ми стои храната во стомак :D
     
  14. MinaFe

    MinaFe Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2012
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    17
    А дали може двата чаеви мислам на чајот кирколина за слабеење и за целулит да се пијат истовремено.? :) не сум кој знае колкава сакам да симнам 3-4 кг за пократок период :) ви благодарам :*
     
  15. t.i.n.k.e.r.b.e.l.l

    t.i.n.k.e.r.b.e.l.l Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    335

    Јас и пиев истовремено, не дека постигнав видни резултати, како што читаш погоре, одиш почесто во тоалет, и се чуствуваш полесно, ми се намали стомачето, ама штом прекинуваш со пиење пак се враќаш на старо, барем јас се вратив. :)
     
  16. k-sweety

    k-sweety Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2013
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
     
  17. Tanja03

    Tanja03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    Здраво k-sweety значи штом така пишува така и ќе го пиеш доволно е 2-3 пати на ден можеби првите два дена нема да има ефект ама после третиот ден очекувај обавезно. Многу често ќе те тера во веце да одиш ама внимавај и на храната значи после 17 часот ништо нема да јадеш само течности ќе пиеш инаку во спротивно ништо. Поздрав
     
  18. petii

    petii Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    3
    и јас почнав од вчера со кирколина па ке видам го зедов лух незнам каков е имаше повеке па ке видам и кажете некоја добра диета за побрз ефект ако некој знае :*
     
  19. sonja-bibi

    sonja-bibi Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0

    Разгледував по маркетите, ама тој лух не можев да го најдам.Можеш ли да ми пишеш каде го купи.
     
  20. petii

    petii Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    3
    од аптека ,незнам од каде си ти јас сум од охрид а мозе го има секаде лух егзотик.