1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кирколина Чај

Дискусија во 'Диети' започната од strange-woman, 25 јули 2012.

  1. mariiiii

    mariiiii Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2013
    Пораки:
    216
    Допаѓања:
    208
    Пол:
    Женски
    Јас денес купив чај кирколина и после вечерата се напив кај 8 негде и еве се уште не сум пошла во веце и + ме боли премногу желудникот ми се чини ке експлодирам :(
     
  2. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    И јас го конзумирав чајов,ама немав некој посебен ефект ни метаболизам ми забрза ништо,изгледа проблемот е во мене,мрзелив метаболизам и организам имам :lol: шала настрана ако ви одговара слободно пијте си го,сигурно е дека делува индивидуално :)
     
  3. ikss

    ikss Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2012
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    zdravo devojki,se sto ima laksativ,dali caj dali apcinja,ne gi zemajte!!
     
  4. Antonijaa

    Antonijaa Активен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2013
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    17
    И јас го пиев скоро месец и не видов ама баш никакви резултати.Од тогаш се разочарав со таквите чаеви и сега само зелен пијам. :)
     
  5. ilence

    ilence Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    88
    Има резултати од чајов само ако се пие по 4-5 пати на ден,и на пример во веце ке почнете да одите од третиот ден и тоа по два три пати на ден ,едно пакетче нема да ви помогне,три најмалку ,и ке се видат реезултати,не се откажувајте...
     
  6. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.645
    Пол:
    Женски
    Имам слаб стомак,затоа еднаш пробав и више никогаш :talk: толку се исповраќав,се иповраќав,што мислев желудникот ке ми излезе низ устата..уф :worried:
     
  7. xxLoodacaxx

    xxLoodacaxx Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2013
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Ме интересира тоа 4-5 пати на ден... една чашка 4-5 пати да ја пиеш или 4-5 чашки на ден ?
     
  8. LozanovaNicole

    LozanovaNicole Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    И јас од денес почнувам да го пијам. Инаку веќе 2 дена јадам само по 2 јаболка,1 банана,1 шолја зелен чај,1 шолја Кирколина само тоа. Планирам така 21 ден. А имам 58 кила..Што велите ќе има резултати? :( Поздрав до сите :*
     
  9. Dee

    Dee Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    334
    Велам дека ќе си го уништиш здравјето.
     
  10. mariiiii

    mariiiii Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2013
    Пораки:
    216
    Допаѓања:
    208
    Пол:
    Женски
     
  11. curious-doll

    curious-doll Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    799
    Јас имав проблем со одење во WC тоа одев 1-2 пати неделно и читајќи тука на форумот си реков ајде ќе купам да пробам сепак нема штета од тоа чај е. Прв ден 2 шољи испив, после 2-3 дена по 1 шоља, резултат, нема да верувате хаха :))) не го пиев 8 месеци ама редовно во WC по 3-4 пати и тоа :) :) сега покрај празници пак малце имав проблеми си испив 1 шоља само и еве мислам повеќе ми е страв да пијам ќе заглавам таму :$ Сега читам кај некој нема ефект.. се зависи од организмот. Како и што секоја диета не одговара на секој..
     
  12. Mint

    Mint Активен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    2
    Кај го купувате чајов , и која цена е ?
     
  13. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Го има по аптеки и поголемите маркети како Тинекс и Веро...чини околу 75-80 денари
    Е сега значи девојки го пијам чајот 3 дена и не забележав разлика во одењето во вц( по голема потреба) читав коментари секаде пишуваат сите дека при првата шоља останувале во вц а јас никако ;(
     
  14. bella96

    bella96 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    310
    Допаѓања:
    1.027
    Го имам користено чајот и е многу ефикасен во комбинација со кардио вежби и нормален режим на исхрана.Јас чајот го конзумирав некогаш двапати,а некогаш и по еднаш и пак велам со комбинација на горенаведените имаше резултат.
    Лоша страна:Нема да се одвоите од купатилото,значи многу е лош по таа страна.

    Инаку Рама^Не мора да значи тоа (по голема потреба ),мене ми се нема случено,само многу течност се исфрла.
     
  15. hamstika

    hamstika Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    9
    Јас го користев чајот и воопшто не сум задоволна. Отсекогаш сум сакала да ослабнам имам 60 кг, сакам да сум 56 и отсекогаш сум гледала да слабеам на здрав начин. Кога слушнав за чајот го купив. Но, сепак без да се запотиш ништо не правиш, џабе е се. Го пиев 2 недели и одев често во WC и внимавав на исхраната, малку покажа резултат. Но, кога го прекинав бидејќи цело време одев во WC и тоа не ми изгледаше нормално, верувајте не можев да одам во WC. Два, три дена не можев да се испразнам, храната ми беше натрупана во стомакот и имав многу болки. Можеби е до метаболизмот, кај секого е различно. Мајката му е само здрава исхрана, мнооогу вода и малку активност.
     
  16. Matilde

    Matilde Нов член

    Се зачлени на:
    23 август 2014
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    0
    Zdravo devojki, pred nekolki godini si go koritev onoj kirkolina caj sto bese kako ovosen i nemav nikakvi rezultati, sega edna drugarka mi go pofali mnogu onoj drugiot kirkolina sto e bas za slabenje znaci ima co kutijata slika so devojka... Dali nekoj ima uskustvo so ova i kako da ko koristam ?
     
  17. Lora.rosse

    Lora.rosse Нов член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Овој чај го има исто и во Космо две врсти е кирколина егзотик и кирколина класик и јас го имам користено и има доста ефект зависи кај секој организам е различно..само од искуство ви кажувам ако планирате да искачате било каде од дома немојте да го пиете зошто ке зажалите стално те тера у WC неможеш да се воздржиш.
     
  18. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Немојте да пиете чаеви и апчиња за слабеење, ќе ви се поремети метаболизмот и после нема да можете да одите во веце без нив. Ќе ви се успори варењето кога ќе престанете да ги пиете и ќе има контраефект. Ова ви го кажувам најдобро намерно.
     
  19. Lora.rosse

    Lora.rosse Нов член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Па хмм кај мене резултатие и се беше ок и сега немам никакви последици инаку една моја пријателка од кога почна да го пие мислам дека и створи премногу проблем со желудникот околу недела дена го пиеше сега веке не :)
     
  20. pacca

    pacca Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Ке можи некој да ми каже кирколина класик за што е ? Бидејќи сега од тука дознав дека има повеќе видови ... :worried:... Фала :)