Класична музика

Дискусија во 'Музика' започната од Gordana10, 9 јануари 2010.

 1. SwiFtiE-7330

  SwiFtiE-7330 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2013
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  112
  На Abrakadabra му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.880
 3. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.315
  Допаѓања:
  8.358
 4. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.082
  На Abrakadabra му/ѝ се допаѓа ова.
 5. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.315
  Допаѓања:
  8.358
 6. simonna.a

  simonna.a Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.676
  Допаѓања:
  19.655
  Пол:
  Женски
  Класична музика ми стана омилен тип на музика...ме опушта кога сум нервозна,ме инспирира кога треба да направам нешто,едноставно допира до мене и како супер лепило е...Сите композитори имаат одлични композиции,а посебно Моцарт...омилен композитор ми е Рихард Вагнер...поштовање :hug:

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=SRmCEGHt-Qk
   
  На Abrakadabra му/ѝ се допаѓа ова.
 7. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.315
  Допаѓања:
  8.358
 8. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  152
 9. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.315
  Допаѓања:
  8.358
  На Abrakadabra му/ѝ се допаѓа ова.
 10. simonna.a

  simonna.a Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.676
  Допаѓања:
  19.655
  Пол:
  Женски
  На Abrakadabra и Gordana10 им се допаѓа ова.
 11. SwanMay

  SwanMay Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  824
  Допаѓања:
  4.367
  Пол:
  Женски
  Најновото откритие - композиција создадена од маестралниот и единствен Anthony Hopkins.
  Ја вртам цел ден. Прекрасна е... :music:

   
  На Jordanovska-K, Abrakadabra, Dvolicen и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  3.367
   
  На Abrakadabra и SwanMay им се допаѓа ова.
 13. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.082
   
  На Jordanovska-K, Abrakadabra и SwanMay им се допаѓа ова.
 14. SwanMay

  SwanMay Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  824
  Допаѓања:
  4.367
  Пол:
  Женски
  :inlove: :inlove: :inlove:
   
  На cempres72, coolzhena, alana95 и 2 други им се допаѓа ова.
 15. anuvcheto

  anuvcheto Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  351
  Не слушам ваква музика приватно ама на часовите по музичко сите ја слушаме
  Добра за смирување,релаксација
  Ваквите композиции ми наликуваат на приспивни..
   
 16. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.022
  Кога ќе го слушнам низ плоштад почнувам да се движам во негов ритам, за малку и да заиграм валцер! Ме асоцира на Москва и црвениот плоштад, раскошен фустан и шубара.
   
  На IronLady, anel, Jordanovska-K и 3 други им се допаѓа ова.
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.717
  Допаѓања:
  22.537
  Пол:
  Женски
  Прекрасна мелодија.

   
  На Catherayn му/ѝ се допаѓа ова.
 18. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.452
  Темава е толку запоставена, што едвај ја најдов, дури не знаев ни дека има ваква.   
  На Felony, Jordanovska-K, Abrakadabra и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.459
  Допаѓања:
  20.047
  Пол:
  Женски
  Уште од малечка ја сакам класичната музика. Знам дека еден подолг период мафтав со иглите за плетење на баба ми и мајка ми, секогаш кога ќе ги слушнев нотите од Новогодишниот концерт во Виена. А оваа музика е мое секојдневие :inlove: Многу ми е мило ми е што ја пронајдов темава. :l:

   
  На Felony, honey.11, blueberry93 и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.459
  Допаѓања:
  20.047
  Пол:
  Женски
   
  На Felony, anel, Jordanovska-K и 2 други им се допаѓа ова.