Класична музика

Дискусија во 'Музика' започната од Gordana10, 9 јануари 2010.

 1. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.941
  Допаѓања:
  77.164
  Пол:
  Женски
  Класична музика по дефиниција ми е нешто што би можела да го отсвирам сама. :lol:
  Oвие три ми се меѓу омилените, а „Фонтаната на Дијана“ ми е ептен при срце - во видеото почнува од 00:58.  All time favourite ми е музиката на Чајковски, посебно овој валцер, мелодија на детството ми е и татко ми не пропушта прилика, а да не заигра со мене додека го слушаме. Во спротивно, ме тормози да му свирам цело време. :D

   
  На Catherayn, Abrakadabra, anel и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.467
  Допаѓања:
  20.050
  Пол:
  Женски
 3. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.467
  Допаѓања:
  20.050
  Пол:
  Женски
  :music::inlove::music: :music::inlove::music:
   
  На ceca-1, Mishela, IronLady и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.346
  Допаѓања:
  70.717
  Пол:
  Женски

  :sun:
   
  На presiosaP, ceca-1, Mishela и 2 други им се допаѓа ова.
 5. honey.11

  honey.11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2013
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
 6. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.467
  Допаѓања:
  20.050
  Пол:
  Женски
  :f::music::music::f:
   
  На ceca-1, anel и IronLady им се допаѓа ова.
 7. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  31.583
  Пол:
  Женски
 8. RedRevolution

  RedRevolution Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  1.191
  Допаѓања:
  3.255
  Пол:
  Женски
  Секој ден, секој ден, постојано слушам, така пораснав :)

  еве ви поздрав од мене, од мојот денешен репертоар:

   
  На Abrakadabra и LivingGlam им се допаѓа ова.
 9. RedRevolution

  RedRevolution Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2015
  Пораки:
  1.191
  Допаѓања:
  3.255
  Пол:
  Женски
  Се онесвестувам на ова, немам зборови да го искажам уживањето :mm:

  BTW, човекот ја растури 8-|

   
  Последна измена: 13 август 2015
  На IronLady му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.633
  Допаѓања:
  54.600
  Пол:
  Женски
  50 минути вредно потрошено време. Давид Ојстрах ми е омилениот виолинист. Има некоја строгост и почит кон виолината, вистинско уживање ми е да го слушам.  Јаша Хајфиц, на пример, има повеќе емоција, поетика и љубов, ама Ојстрах ми е ненадминлив.

   
  На Abrakadabra и RedRevolution им се допаѓа ова.
 11. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
   
  На RedRevolution, LivingGlam и Abrakadabra им се допаѓа ова.
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.297
  Пол:
  Женски
   
  На Felony, Abrakadabra, Jordanovska-K и 2 други им се допаѓа ова.
 13. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  31.583
  Пол:
  Женски
  :inlove:
   
  На Abrakadabra, ceca-1 и LivingGlam им се допаѓа ова.
 14. Jordanovska-K

  Jordanovska-K Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2012
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  5.320
  Пол:
  Женски


  Еден од омилените авангардисти
   
  На Felony, Abrakadabra и ceca-1 им се допаѓа ова.
 15. presiosaP

  presiosaP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  2.205
  овие две ги обожавам во срцето ми се :l::l:
   
  На Abrakadabra, anel, ceca-1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.297
  Пол:
  Женски
   
  На Abrakadabra и anel им се допаѓа ова.
 17. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  31.583
  Пол:
  Женски
   
  На Abrakadabra и ceca-1 им се допаѓа ова.
 18. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  31.583
  Пол:
  Женски
   
  На Abrakadabra, anel и LivingGlam им се допаѓа ова.
 19. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  31.583
  Пол:
  Женски
  :l:

   
  На Felony, Abrakadabra и LivingGlam им се допаѓа ова.
 20. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  31.583
  Пол:
  Женски
  :music:
   
  На Abrakadabra, Bender Rodriguez и LivingGlam им се допаѓа ова.