Класична музика

Дискусија во 'Музика' започната од Gordana10, 9 јануари 2010.

 1. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.459
  Допаѓања:
  20.048
  Пол:
  Женски
 2. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.457
   
  На presiosaP и Abrakadabra им се допаѓа ова.
 3. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.457


   
  На Felony, presiosaP, Abrakadabra и 2 други им се допаѓа ова.
 4. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  4.004
  Пол:
  Женски

  Koј има време и желба, препорачувам да слушне :) 44:09
   
  На presiosaP, blueberry93, Abrakadabra и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.459
  Допаѓања:
  20.048
  Пол:
  Женски
  :music::music:
   
  На Felony, Mama25, Outlook и 3 други им се допаѓа ова.
 6. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  4.004
  Пол:
  Женски
 7. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  4.004
  Пол:
  Женски
  Прекрасна! Размислувам да ја свирам :D
   
  На Felony, Abrakadabra, IronLady и 2 други им се допаѓа ова.
 8. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  4.004
  Пол:
  Женски
   
  На Abrakadabra му/ѝ се допаѓа ова.
 9. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.457


  :coffee: :music:
   
  На Abrakadabra, Mama25, ceca-1 и 4 други им се допаѓа ова.
 10. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  31.078
  Пол:
  Женски
   
  На Abrakadabra, blueberry93, Mama25 и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.047
  Допаѓања:
  160.494
  Пол:
  Женски
  Прекраснотии :l:

   
  На blueberry93, Abrakadabra и Mama25 им се допаѓа ова.
 12. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  4.004
  Пол:
  Женски
   
  На Novecento, Felony, blueberry93 и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.459
  Допаѓања:
  20.048
  Пол:
  Женски
   
  На ceca-1, LivingGlam и blueberry93 им се допаѓа ова.
 14. blueberry93

  blueberry93 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.660
  Допаѓања:
  4.457
   
  На ceca-1 и LivingGlam им се допаѓа ова.
 15. ЈеленаЏиш

  ЈеленаЏиш Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  482
  Допаѓања:
  1.883
  Пол:
  Женски
  Класичната музика ја засакав благодарение на татко ми.
  Човекот е љубител на класична музика, а истовремено и на техника, па во периодот кога се роди брат ми (рани 90ти) имаше купено музички систем со ЦД! WOW! Кое достигнување за тоа време.
  Постојано купуваше ЦД-иња со класична музика, Vanessa Mae и Vangelis.

  Омилени ми беа и до денес ми се годишните времиња на Vivaldi, O Fortuna од Кармина Бурана и Nessun Dorma од Turandot.

  Се уште памтам, брат ми како бебе имаше епизоди кога плачеше без престан од ништо и само Зимата од Вивалди го смируваше.
   
  На izmislena и LivingGlam им се допаѓа ова.
 16. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  4.004
  Пол:
  Женски


  Роден на денешен ден, Сергеј Василиевич Рахманинов (1 Април, 1873 - 28 Март, 1943)
   
  На Felony и LivingGlam им се допаѓа ова.
 17. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  4.004
  Пол:
  Женски


  убаво и за слушање и за гледање :$
   
 18. nencunen

  nencunen Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2015
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
 19. Felony

  Felony Активен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2016
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  47


   
  На Novecento, LovelyGirl3 и LivingGlam им се допаѓа ова.
 20. izmislena

  izmislena Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2014
  Пораки:
  1.657
  Допаѓања:
  2.314
  Пол:
  Женски
  Обожавам класична музика... од модерниве пијанисти омилен ми е Ludovico Einaudi, гледам дека многу го имаат објавено во темава и баш ми е драго...
  Ги обожавам и концертите на македонска филхармонија, кога мм свиреше таму одев редовно...сеа малку поретко, но сепак одвојувам време барем 1 во 2 месеци да ги слушнам.
  Еве нешто и од мене:
  https://www.youtube.com/watch?v=lEWSHqlw_bQ
   
  На LovelyGirl3 му/ѝ се допаѓа ова.