1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Клемпави уши

Дискусија во 'Лице' започната од magic, 10 декември 2009.

 1. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  8.637
  Каде ја правеше операцијата?Како се вика докторот? И колку си задоволна од крајниот резултат? И колку се залепени на крај ушите? Мислам да не се многу прилепени до главата па да делувам како без уши? Фала однапред :) :*
   
 2. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  198

  Ја правев кај Даскалов во неговата приватна ординација....иначе не се многу залепени се гледа дека имаш уши :)
  Супер е крајниот резултат е сеа зависи и од ушите пошо моите беа ептен клемпави
   
 3. Frosin4e

  Frosin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  167
  Пол:
  Женски
  За ова се сложувам со тебе, а мене па левото ми е клемпаво а десното не :devil: ме нервира мн убаво ми викаше Вујко ми бог да го прости немој косата зад уше ке ти биде клемпаво јас не е сега нека ми биде ;( али кој ме сака ке ме прифати ваква кој не не ни мора ми е гајле :P
   
 4. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.750
  Допаѓања:
  10.031
  Пол:
  Женски
  Кога ќе слушнам за нешто вакво се ежам!
  Веќе две мои другарки направија операција на ушите...а искрено ни едната ни другата немаше клемпави уши. Не знам од каде им излезе наеднаш тој комплекс , па мораа да одат да направат корекција.
  На едната дури воопшто не и се ни познава...
  поентата ми е, да кажам, дека ако ти се гледаш себе си со клемпави уши, ќе те гледаат и другите. САмодовербата е најважна!
   
 5. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.227
  Допаѓања:
  5.308
  Секако дека самодовербата е најважна,но и таа самодоверба се губи кога излегуваш од дома и те буљаат.Да,не живеам за другите,но се нервирам така и ја губам самодовербата или кога ќе ме видат "Еј што ти се такви ушите" или слично. :devil: А мене не ми е напрчен само горниот дел како на некои туку така имаат луфта некои 3 прста од позади :lol: . ако се сфаќаме :D .
   
 6. Rihannaa

  Rihannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  i jas imam klempavi usi i sekogas ja nosam kosata pustena koga izleguvam ama koga sedam doma ja nosam sobrana i koga imam drugarki doma voopsto ne gi zabelezuvaat klempavite usi samo jas si gi zabelezuvam , mi vika deka ne mi se klempavi no koga ke se poglednam vo ogledalo sepak si gi gledam deka mi se golem. Ja imam noseno kosata sobrana no usite gi pokrivam so kosata i ja fakam so kopcinja i ne se poznava bas najmnogu ama sepak ne e toa toa.
   
 7. divi

  divi Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  15
  BlackCat јас сакам да правам кај Даскалов корекција на ушите, ама незнам каде му се наоѓа неговата ординација, ниту пак го знам неговиот телефон. Доколку можеш те молам прати ми приватна порака со телефон од ординацијата.
   
 8. ma4ence-d

  ma4ence-d Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  6
  Може ли само да ни дадиш информација во која болница правеше операција и колку те чинеше??? позз
   
 9. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.883
  Допаѓања:
  3.920
  Пол:
  Женски
  Јас имам проблем со клемави уши.Толку многу сум посакувала косата да си ја врзам во едно убаво високо репче,па вака да ја моткам па така,па некоја екстра пунџичка и на крај се разочарувам од она што го гледам во огледало.
  Моите немаат толку пари за естетски корекции,можеби после некоја година ако почнам да заработувам сама ќе имам доволно пари за операција.А можеби и моите ќе се предомислат па ќе ми дадат да одам.Од фамилијата никој нема проблем со ова па затоа лесно ви е да речете дека кој ме сака и таква ќе ме сака но ете во некоја прилика сакам да бидам убаво скоцкана и тој проблем бидите сигурни дека многу пречи...
  Не ми е страв да се оперирам,само пари да имам :)
   
 10. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  663
  И јас имам клемпави уши. Па сега што...

  Кога ми викаат клемпо, јас им викам: не сум клемпо, викајте ме дамбо. Си се зезам на своја сметка.

  Битно е другите работи да ми се свиѓаат.

  П.С: и јас копнеам по коса врзана во репче.
   
 11. PinkPanterka

  PinkPanterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  113
  и јас имам клемпави уши,па секогаш се зезам ама ќе видите вие кога ќе си ги направам и се смееме сите :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 12. hihihi

  hihihi Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2010
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  11
  Сум го решила и познавам личност која го решила. А и личност која се плаши да го реши.
  Точно знам како се чуствуваш.. Во еден момент некако кажав на 2 другарки (во различни ситуации)..
  Едната рече - Ева.. и почна да се смее но не провоцирачки или слично.. онака пригушено смеење. Но никому не кажа.
  Другата ми рече.. Да и јас истиот проблем го имам и точно знам како е. Ми беше ептен срам но от кога 2-3 пати ја фатив косата и никој не ми се исмеа в лице веке го надминав тоа....

  Беше ден пред училиште... Се чекавме кај една бфф. Првата која знаеше за примерот многу е добра со флизури и шминки и такви ствари. И некако се падна ми ја фати косата во висок реп... Ја оставив вака косата чекајки да ја видам реакцијата ( дали ке ми се исмеат ).. Па што сигурно ова нема да го запаметат и јас пак ке сум си со пуштена - ако веке стварно сум грозна.

  По патот многу луге сретнав и старо и младо сите ми рекоа дека многу сум убава ваква дека почесто да ја носам косата. Си мислев добро може некој од децата лаже или се подбива но што со возрасните Дали тие ме лажат? Не е возможно... Во училиште децата по 100 пати ми повторија секогаш вака да си ја факам косата..
  Кога сватив дека навистина тоа го велаат престанав да се срамам. Го надминав комплексот. И никој освен тие 2 другарки незнае дека воопшто сум имала комплекс.

  Девојчето кое има ист ваков комплекс исто така знае. И кажжав за мене но таа упорно тврди дека јас имам убави уши и дека ништо не ми фали - иако не забележува дека не е проблемот до ушите проблемот е ти како гледаш на тоа.

  Мој совет е да пробаш исто како мене - и не пагај на 1 провокација или смеење само ако повеке од мнозинството ти се исмеат, или ти кажат... Сигурно нема да запаметат дека баш некој ден таа дошла така и имала такви уши.. Се се заборава.
   
 13. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  201
  Јас имав клемпави уши до пред 1 ипол година.Направив операција во Државна болница кај доктор Габриела Копачева и не беше скапа околу 300е. Само што мислам сега е поскапено.Инаку сум презадоволна и сега конечно си ја носам косата во репче,убава плетенка... Инаку разбирам дека има некои од вас што се плашат од операцијата мој совет е да го преминете тој страв со позитивна мисла за резултатот потоа.Не е ништо страшно,јас мојата операција ја памтам како супер помин.Друго сакав да дадам предлог ако сакате да си направите репче или пунџичка зошто да не можете?Mоже да ставите трака преку ушите и завршена работа,сега се и модерни траките во најразни бои ги има. :) Или нешто вака http://www.google.com/imgres?imgurl=htt ... 80&bih=767 :) И мислам дека некој спомна дека мора да си полнолетен за операција..Не е точно јас ја направив на 16 години :)
   
 14. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.883
  Допаѓања:
  3.920
  Пол:
  Женски
  Јас сакам да се оперирам,никогаш не сум си ја фатила косата во репче,убава плетенка...Другарките го приметуваат тоа,ме прашуваат зошто не си правам фризури,јасно и гласно си кажувам дека си ги мразам ушите,не ми е срам да кажам.Моите домашни сите си имаат добри уши и кога ќе спомнам операција едноставно не ме разбираат,не ми даваат да се оперирам.Дефинитивно не знаат какво е чувството нон стоп да местиш косата да не ти излегло увото низ неа... :doh:
   
 15. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  878
  Пол:
  Женски
  И јас имам клемпави уши..
  мене ми даваат да правам операција, мислам, ако почнам да зборам и да го набедувам татко ми и да се жалам, би правела, али страв ми е..многу :worried: ти сечат уво таму,крвови, ај тоа, а конечниот резултат? што ако не се погоди? нејкам песимистички да гледам на работава,али мора да се размислува и на лошата варијанта... и дали слухот ке остане ист..да не се намали или нешто..
  незнам, знам страв ми е, и се мислам дали да запнам за операција,додека е време,малолетна сум,или да си живеам живот со какви-такви уши што Бог ми ги дал..
   
 16. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.780
  Багуфче, зошто не ти даваат? :( потполно те разбирам, и јас го имав истиот проблем, имав голем комплекс кога бев во пубертет. Можеби би било фино да се распрашаш за операција телефонски и да отидеш на консултација со некој од родителите - а секако ќе мораш бидејќи сама не смееш. Јас така направив, и на лице место ќе чујат дека оваа операција е наједноставна директно од докторот. Не велам дека не боли ич, ама тие болки се минимални, а после резултатот ќе видиш каков е! Ко нов човек ќе се чуствуваш. Пробај разговарај дури си млада е најубаво да се направи операцијата.
   
 17. bile991

  bile991 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  10
  Имам другарки што имаат малце клемпави уши и секогаш кога им е врзана косата ставаат венче на нив :)
   
 18. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  623
  За среќа го немам овој проблем, ушите ми се нормални па можам косата да ја носам како сакам!
  Но оние кои имаат клемпави уши мислам дека имаат проблем кој може да се надмине само со операција! Ставањето венче врз ушите,носењето на косата постојано пуштена се само еден вид решенија кои помагаат да се сокрие проблемот,но не и да се надмине! Инаку проблемот дека ушите не се во ред ќе постои за цел живот! затоа подржувам операција и не сум многу компетенетна да зборувам на темата но имам некои информации дека тоа е наједноставниот зафат во естетската медицина! Познавам два-тројца мои познаници кои имаат направено така операција и ми изгледа дека успешно се завршило се,си функционираат нормално и си го надминале проблемот!
   
 19. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.851
  можеш да си ја врзеш косата и да ставиш марама или некоја трака и решен проблем :)
   
 20. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.839
  Допаѓања:
  13.315
  ^^ Toа не е баш вечне туку од оние стегачите за глава. Или може марама, плус поинтересно плус нема да се познава. И нема да ти биде ладно на ушите во ова ладно време. :lol: