Клемпави уши

Дискусија во 'Лице' започната од magic, 10 декември 2009.

 1. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.827

  Може ли да ми кажеш информации каде ја правеше корекцијата и колку пари е?
  Крајно време е и јас да го направам тоа ...позз
   
 2. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.827
  хмм јас почнав сама да си собирам пари кога ке дособерам ќе им кажам . Како родители ќе викаат ништо не ти фали само измислуваш нешто - но од тоа нема поголема самодоверба . Утре другиден што се вика мајка ќе бидам ќе немам многу време за средување на косата и почесто во репче ќе ја носам а со вакви ушиња нема шанси :( одвај чекам да ја фатам во репче косата убаво ми стои на обликот на лицето ама со ушињата fly in the sky хехехе нема шанси :D
   
 3. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.827
  Има ли некој информаци колку пари е во државната болница во Скопје?
  И дали таа недела после операцијата дури да се вадат конците може да се остане во болницата ?
  Планирам другата година да ја правам операцијата но барам информации каде е најдобро
  На моите уште им немам кажано :(
   
 4. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.779
  ^^ Кате, прочепкај си во темава, се зборува и за тоа колку чинат операциите. Јас одамна правев операција, така да може некоја од девојкиве кои сега се оперирале евентуално ќе знае да ти каже.
  http://forum.femina.mk/lice/estetska-korekcija-na-usi-t1680/10.html

  Патем, да не треба овие две теми некако да се спојат во една? Излишно ми е да има две теми кои го разработуваат истиот проблем. Само мој предлог ;)
   
 5. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  :$ и јас се приклучувам во клубот и моите уши се клапести потоцно едното но се си мислам дека ке ми се смеат сите ако врзам репче :$ и така си живеам со помислата дека сите ме исмеваат :(
   
 6. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  878
  Пол:
  Женски
  Девојки имам 16 години, дали е подобро да правам операција за ушите додека сум малолетна, или подоцна?? стварно сакам да направам, не ми се живее цел живот со вакви уши а препреубаво ми стои собрана коса и ми го истакнува убавото фациче :(
  ??
   
 7. bubuu

  bubuu Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  4
  Леле се пронајдов себе си во ова ... ја сум иста , никоаш од дома не сум искочила со собрана коса , и увек ми е долга и иам некои форми кај со ке иам поше коса на делот на ушите ....а замисли летоска све со собрани коси , се на одмори у вода ова она косата им е топ ја треба да ја плескам за лице гревови :( инаку за операција и 500денари да е не би се осмелила ууууу неее :( :( :( :(
   
 8. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.740
  како и многу други феминки, така и јас имам клемпави ушиња, ама не ми се големи
  би се одлучила на оперативен зафат, ама неможам да си го дозволам тоа финансиски, можеби во некои подобри времиња :$
   
 9. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.726
  Допаѓања:
  9.458
  Пол:
  Женски
  Една моја другарка имаше клемпави уши и цела година ги стискаше со лента за коса или со венче .
   
 10. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.468
  Допаѓања:
  9.295
  Верувам дека можеш :) јас правев пред една недела, 1.700 ден платив
   
 11. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  и помогна тоа или? :?:
   
 12. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.726
  Допаѓања:
  9.458
  Пол:
  Женски
  Да да , ама не како да правела операција засекогаш да и се стиснат туку само во моментот додека го носи венчето . Не се познаваше дека и се клемпави :)
   
 13. nicol

  nicol Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  139
  epa vaka i jas imav klempavi usinja i ne ja nosev vrzana kosata,ama sobrav hrabrost i si gi operirav i mn sum zadovolna,i sega maka nemam si ja nosam kosata kako sto sakam pa zatoa ic da nemate maka operirajte si gi ic ne e bolno i ke si uzivate vo vasite flizuri :D

  [mod-kirilica:ahyjzgxi][/mod-kirilica:ahyjzgxi]
   
 14. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.933
  Не ми се клемпави, ама ај пусти комлекси. Така си се осеќам.
  Ќе ја врзеш косата, една лента за коса тенка црна или некоја ептен штосна и заршена работа што се секираш толку па тоа може лесно да се среди :D
   
 15. BlueEyess

  BlueEyess Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2011
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски

  lele fala ti mnogu AlicaInWonderland ama kaj ja napravi operacijata ako ne ti e teshhko i eden link te molam :$ :$ se iskompleksirav na drugarka mi i kazav a koga edno drugo devojchhe se zaleshhe za usite na koi niso ne im fali ona i kaza "ti nemoj da se sekiras samo vidi i gi na nea" i pokaza nakaj mene kako samo od toa use tolku sram so mi bese od niv kompleksot si se proshiri ;( ;(
   
 16. ive.ive

  ive.ive Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  12

  Дај и мене ако сакаш прати ми во порака, каде, што и како, баш ме интересира зошто и јас имам клемпави ушиња.Поздрав и фала :)
   
 17. Nika666

  Nika666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  217
  Абе девојки какви комплекси какви глупости што ви е?
  Моите уши па ко да се прекрасни... Од татко ми наследени машки-какви можат да бидат ама секој ден косата во репче ми е и баш ми е гајле убаво ми е мене...
  Сакајте се какви што се, кога другите ќе видат дека вас тоа не ви смета и не ви е комплекс нема да им "смета" и нив :)
   
 18. Sm.real

  Sm.real Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  64
  И јас имам клемпави увциња..сум пробала да ја носам косата врзнана ама се осеќам како секој момент да би полетала.Дефинитивно решив врзна коса само за домче(не е за во јавност) :D
   
 19. Tea2

  Tea2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  И јас го имам истиот проблем и затоа понекогаш луѓето ми се смеат и ме озборуваат околу тоа.Вака е решението: секоја вечер пред спиење ќе земеш една поголема крпа ( ова е од постаро време, да не се смеете, навистина успеа) заврзи ја како да ќе играш мижи баба и легни така ( во зависност колку ти се клемпави ушите) ќе ја ставаш подолго време, а резултатите сами ќе се покажат.
   
 20. odbojkarka

  odbojkarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  А малку се подобруваат ушите и негде за една година ке бидат подобри??