1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Клемпави уши

Дискусија во 'Лице' започната од magic, 10 декември 2009.

  1. lattie

    lattie Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Обично на невестите со клемпави уши им ги лепат ушите со секундарен лепак
     
  2. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.514
    Допаѓања:
    2.158
    хахаха се пресмеав, јас имам другарка и нонстоп пуштена и е косата, исто еден комшија направи операција.
     
  3. MilanoGirl

    MilanoGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    417
    Допаѓања:
    152
    Ми викаат дека немам клемпави уши, ама ајде јас и тој мој комплекс .. Порано не ја носев косата фатена, ептен некогаш кога ке ја фатев и со трака некоја врз нив, а сега ја фаќам ама ушите ги прикривам со косата :D
     
  4. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    јас пак редовно си ја собирам над ушите така ми е поубаво а немам големи или клемпави уши
     
  5. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.157
    Допаѓања:
    46.952
    Пол:
    Женски
    :lol: и јас си ги имам лепено пред едно 3 години :D
     
  6. cool-girl

    cool-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    160
    Мене не ми се клемпави
    за среќа :lol: :lol:
     
  7. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Мене не ми се клемпави, ама и да ми беа па што, женско сум- че ја пуптев косата, ќе ставев венче и толку! ;)
    Како што не е среќа да имаш правилни уши, така и не е жалосно да имаш клампави уши. :!: Што да правиме сега, некој има клемпави уши, ама па затоа преубав нос, заби, усни ...било што или па обратно!! :lol:
     
  8. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Мене не ми се клемпави ушите за срека. Кога сум била бебе мајка ми ми ги лепела со ханзаплас да не ги превиткувам кога спијам :rofl: . И изгледа успеало тоа :rofl: :rofl:
     
  9. Denna

    Denna Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    87
    Абе едноставно можеш да ја собереш косата и да ставиш некоја марама,барем сега се модерни,и така ќе ги прибереш :)
    Иначе моите се премали,ме заебаваат дека за малку без уши ќе сум останела :lol: :D
     
  10. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Не ми се клемпави и многу сум си задоволна од моите ушиња :lol:
     
  11. Panicarka

    Panicarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2011
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    19
    Јас немам уши...хаха јас имам ушишта.... судбина моја....и секогаш си се смеам на моја сметка....ама косата со се ушлаците надвор врзана никако... строго под уши или пак лентичка...да си ги стегнам ушлаците..хахахах.,..ке си направам операција...кога тогаш...а сите ми викаат дека не ми се големи многу,....уствари мене ми се на врвовите малу испрчени...што викам јас...она повечатливи....ама то е..сум имала срејкичка..хахаха а и плус најдобрите две другарки имаат огромни уши и се смееме на наша сметка...како од една до друга можеме да летаме а не да одиме...хахаха :D :D :D
     
  12. funkygirl

    funkygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    408

    Леле истото ми се случува,потполно истата приказна... Обавезно лентичка,а косата во коњско опавче - неостварена желба :( Мада моиве се малечки,ама кривки.. И јас сакам операција..Ама што велиш судбина..
     
  13. Panicarka

    Panicarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2011
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    19
    Абе то е ....срејкичка....аххаха ама затоа станав експерт во пеглање на коса....хехехехеххе
     
  14. funkygirl

    funkygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    408
    Значи многу,ептен сме слични.. И јас,сакаш верувај сакаш не..експерт сум бе,туторујал нема што не го знам,поубаво од на фризер си се пеглам.. хаха :D Кој е како нас :*
     
  15. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    Па можеш кога ќе ја врзеш косата да ставиш од големите стегачи што се ставаат кај ушите ;)
     
  16. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.554
    Пол:
    Женски
    Клемпави ми се ушите, но не се оптеретувам со тоа. Си се тешам дека ми се од носењето очила цел живот :lol:
     
  17. barsa

    barsa Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    МИ ТРЕБА ПОМОШ
    САКАМ ДА ПРАВАМ ОПЕРАЦИЈА НА УШЕНЦАТА , НО КАЈ МЕНЕ СЕ МАЛЦЕМ НАКЛАПУСЕНИ НО ДОСТА ГОЛЕМИ САКАМ ДА ЗНАМ ДАЛИ МОЖИ ДА СЕ НАМАЛА ?? МНОГУ КЕ МИ БИДЕ БИТЕН ВАШИОТ СОВЕТ
    БЛАГОДАРАМ . НЕ МИ Е БИТНА ЦЕНАТА ВАКА НЕ СЕ ИЗДРЖУВА
     
  18. qqq

    qqq Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    7
    Како тоа со секундарен? И како ќе ги одлепат после? :D
     
  19. Blondy.92

    Blondy.92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    63
    Јас прв пат слушам дека ги лепат со секундарен лепак дури и смешно ми падна, нема ли да се оштети кожата после тоа? Јас знам една девојче правеше операција на ушите и мислам дека не е многу страшно како што се другиве пластични операции како на гради, задник и сл. Бидејќи не сум многу информирана за операцијата на девојчето, претпоставувам дека засекуваат дел позади ушето и кожата ја затегнуваат и шијат после.. Така барем си замислувам јас. Инаку фала богу јас немам проблем со ушињата, инаку многу се оптоварувам со такви работи.. :)
     
  20. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Во фамилија имав случај каде детето имаше клемпави уши. Му беше направена пластична операција, многу едноставна и брза, за ден-два дома го пратија, а за недела дена конци извадија. Денес не се познава никаква трага од тоа. Сметам дека е многу мал и едноставен зафат кој не вреди да се избагнува, а на сметка на тоа личноста да си ствара комплекси и одбивност спрема делови од телото.
    Јас сум за секаква мала хируршка интервенција (дали е на нос, уво, уста) се со цел човек да се осеќа удобно.