1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Клемпави уши

Дискусија во 'Лице' започната од magic, 10 декември 2009.

 1. lattie

  lattie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  Обично на невестите со клемпави уши им ги лепат ушите со секундарен лепак
   
 2. Isabel

  Isabel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  1.120
  хахаха се пресмеав, јас имам другарка и нонстоп пуштена и е косата, исто еден комшија направи операција.
   
 3. MilanoGirl

  MilanoGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  417
  Допаѓања:
  152
  Ми викаат дека немам клемпави уши, ама ајде јас и тој мој комплекс .. Порано не ја носев косата фатена, ептен некогаш кога ке ја фатев и со трака некоја врз нив, а сега ја фаќам ама ушите ги прикривам со косата :D
   
 4. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  76
  јас пак редовно си ја собирам над ушите така ми е поубаво а немам големи или клемпави уши
   
 5. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.763
  Допаѓања:
  39.578
  Пол:
  Женски
  :lol: и јас си ги имам лепено пред едно 3 години :D
   
 6. cool-girl

  cool-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  160
  Мене не ми се клемпави
  за среќа :lol: :lol:
   
 7. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.092
  Пол:
  Женски
  Мене не ми се клемпави, ама и да ми беа па што, женско сум- че ја пуптев косата, ќе ставев венче и толку! ;)
  Како што не е среќа да имаш правилни уши, така и не е жалосно да имаш клампави уши. :!: Што да правиме сега, некој има клемпави уши, ама па затоа преубав нос, заби, усни ...било што или па обратно!! :lol:
   
 8. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.747
  Мене не ми се клемпави ушите за срека. Кога сум била бебе мајка ми ми ги лепела со ханзаплас да не ги превиткувам кога спијам :rofl: . И изгледа успеало тоа :rofl: :rofl:
   
 9. Denna

  Denna Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  87
  Абе едноставно можеш да ја собереш косата и да ставиш некоја марама,барем сега се модерни,и така ќе ги прибереш :)
  Иначе моите се премали,ме заебаваат дека за малку без уши ќе сум останела :lol: :D
   
 10. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Не ми се клемпави и многу сум си задоволна од моите ушиња :lol:
   
 11. Panicarka

  Panicarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  19
  Јас немам уши...хаха јас имам ушишта.... судбина моја....и секогаш си се смеам на моја сметка....ама косата со се ушлаците надвор врзана никако... строго под уши или пак лентичка...да си ги стегнам ушлаците..хахахах.,..ке си направам операција...кога тогаш...а сите ми викаат дека не ми се големи многу,....уствари мене ми се на врвовите малу испрчени...што викам јас...она повечатливи....ама то е..сум имала срејкичка..хахаха а и плус најдобрите две другарки имаат огромни уши и се смееме на наша сметка...како од една до друга можеме да летаме а не да одиме...хахаха :D :D :D
   
 12. funkygirl

  funkygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  408

  Леле истото ми се случува,потполно истата приказна... Обавезно лентичка,а косата во коњско опавче - неостварена желба :( Мада моиве се малечки,ама кривки.. И јас сакам операција..Ама што велиш судбина..
   
 13. Panicarka

  Panicarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  19
  Абе то е ....срејкичка....аххаха ама затоа станав експерт во пеглање на коса....хехехехеххе
   
 14. funkygirl

  funkygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  408
  Значи многу,ептен сме слични.. И јас,сакаш верувај сакаш не..експерт сум бе,туторујал нема што не го знам,поубаво од на фризер си се пеглам.. хаха :D Кој е како нас :*
   
 15. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.256
  Допаѓања:
  2.791
  Пол:
  Женски
  Па можеш кога ќе ја врзеш косата да ставиш од големите стегачи што се ставаат кај ушите ;)
   
 16. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.727
  Допаѓања:
  79.588
  Пол:
  Женски
  Клемпави ми се ушите, но не се оптеретувам со тоа. Си се тешам дека ми се од носењето очила цел живот :lol:
   
 17. barsa

  barsa Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  МИ ТРЕБА ПОМОШ
  САКАМ ДА ПРАВАМ ОПЕРАЦИЈА НА УШЕНЦАТА , НО КАЈ МЕНЕ СЕ МАЛЦЕМ НАКЛАПУСЕНИ НО ДОСТА ГОЛЕМИ САКАМ ДА ЗНАМ ДАЛИ МОЖИ ДА СЕ НАМАЛА ?? МНОГУ КЕ МИ БИДЕ БИТЕН ВАШИОТ СОВЕТ
  БЛАГОДАРАМ . НЕ МИ Е БИТНА ЦЕНАТА ВАКА НЕ СЕ ИЗДРЖУВА
   
 18. qqq

  qqq Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  7
  Како тоа со секундарен? И како ќе ги одлепат после? :D
   
 19. Blondy.92

  Blondy.92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  63
  Јас прв пат слушам дека ги лепат со секундарен лепак дури и смешно ми падна, нема ли да се оштети кожата после тоа? Јас знам една девојче правеше операција на ушите и мислам дека не е многу страшно како што се другиве пластични операции како на гради, задник и сл. Бидејќи не сум многу информирана за операцијата на девојчето, претпоставувам дека засекуваат дел позади ушето и кожата ја затегнуваат и шијат после.. Така барем си замислувам јас. Инаку фала богу јас немам проблем со ушињата, инаку многу се оптоварувам со такви работи.. :)
   
 20. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.035
  Во фамилија имав случај каде детето имаше клемпави уши. Му беше направена пластична операција, многу едноставна и брза, за ден-два дома го пратија, а за недела дена конци извадија. Денес не се познава никаква трага од тоа. Сметам дека е многу мал и едноставен зафат кој не вреди да се избагнува, а на сметка на тоа личноста да си ствара комплекси и одбивност спрема делови од телото.
  Јас сум за секаква мала хируршка интервенција (дали е на нос, уво, уста) се со цел човек да се осеќа удобно.