1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Клемпави уши

Дискусија во 'Лице' започната од magic, 10 декември 2009.

  1. barsa

    barsa Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    МИ ТРЕБА ПОМОШ
    САКАМ ДА ПРАВАМ ОПЕРАЦИЈА НА УШЕНЦАТА , НО КАЈ МЕНЕ СЕ МАЛЦЕМ КЛЕМПАВИ НО ДОСТА ГОЛЕМИ ( ГОЛЕМИ) САКАМ ДА ЗНАМ ДАЛИ МОЖИ ДА СЕ НАМАЛА ?? МНОГУ КЕ МИ БИДЕ БИТЕН ВАШИОТ СОВЕТ
    БЛАГОДАРАМ . НЕ МИ Е БИТНА ЦЕНАТА ВАКА НЕ СЕ ИЗДРЖУВА..........ВЕ МОЛАМ ЗА ОДГОВОР ДАЛИ МОЖАТ ДА СЕ НАМАЛА ДА НЕ БИДАТ ТОЛКУ ГОЛЕМИ , ДАЛИ ИМА НЕКОЈ ШТО ПРАВЕЛ ТАКВА ОПЕРАЦИЈА....ВИ БЛАГОДАРАМ ///ПОЗДРАВ
     
  2. Narce

    Narce Активен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2012
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    4
    Наједноставен начин, правиш операција и тоа е тоа, ако пак имаш проблем, носиш пуштена коса и тоа е тоа, нема тука којзнае какво филозофирање.
     
  3. Stoimenovska

    Stoimenovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    2.182
    Magic, немој воопшто да се замараш, и мене едното уво ми е во форма на коцка, ја носам косата и пуштена и во реп.. немој да си ја намалиш самодовербата, уживај, ако некој те почитува и со тоа ќе те почитува, не грижи се! :)
     
  4. pumpkin23

    pumpkin23 Активен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0

    Дали може да ми дадете информација каде ја направивте операцијата и колку чини?
     
  5. s.t.a.r.s.h.i.n.e

    s.t.a.r.s.h.i.n.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    28
    ИЧ да не ти е гајле какви ти се ушите! Твои се и те прават посебна.
     
  6. xxx-ba

    xxx-ba Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    301
    Се депримирав заради ушите до 15 години и тогаш запознав едно многу позитивно девојче со клемпави уши и она ме научи дека не треба да ми биде гајле. Од тогаш без проблем си ја носам косата собрана :)
     
  7. whistle

    whistle Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2012
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    моите се затоа секогаш е пуштена мојата коса и си ставам венче за некој да не примети :( :D
     
  8. GlamorousGirl

    GlamorousGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    101
    И моите се, сега што правиме?! :D
    Живејте си го животот,што се замарате?
    Операција ќе правеле... Тие што се приморани да се оперираат се би дале да се на ваше место.
    Ама не, вие си го комплицирате животот без причина.
    Абе, Боже Господе.
     
    На veronikaveronika му/ѝ се допаѓа ова.
  9. danni5

    danni5 Активен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    и јассс сакам да правам операција ама незнам колкава е цената сега и незнам каде ... ве молам тие што знаат сега колкава е цената нека пишат ...благодарам однапред позз
     
  10. lolitoo

    lolitoo Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2012
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    327
    Пол:
    Женски
    Немам клемпави но имам големи уши.... :^) :lol: :rofl:
     
  11. fashionbaby

    fashionbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2012
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    244
    јас имам клемпави но мали уши,не ми е проблем да носам врзна коса бидејки така сум навикната.. :)
     
  12. Ubavataa

    Ubavataa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    9
    ја до 5одд имав многу клемпави уши и тоа многу ме нервираше и многу ме повредуваше бидејки некои од децата ме исмејуваа па ја дома се враќав плачејки , но сега проблемот е решен зошто собрав храброст и направив операција сега сум 8одд и многу сум задоволна од операцијата ич не болеше многу малку , сега барем можам да си ја соберам косата , повеќе не ме навредуваат децата и многу сум среќна ... Слободно направете си операција , нема да се поќаете ке бидете многу среќни!!!
     
    На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ancetupance

    ancetupance Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2011
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    164
    истата ситуација сум ја имала и јас. како мала имав клемпави уши и сите во училиште ме зафркаваа до степен да си доаѓам дома плачејки. Уффф сега кога ке ги погледнам сликите од тој период......секогаш ја носев косата пуштена арно ама и во тој случај пак се познаваа ми излегува низ косичката. и јас собрав храброст и со хируршки зафат го решив тој проблем во тогашна воена болница. бев 5 одделение кога го решив тој проблем. Зафатот беше изведен со локална анестезија траеше релативно кратко малку болеше не дека не но сега еве се е ок и изгледаат сосема нормално.
     
  14. Guillotine

    Guillotine Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    75
    Имам клемпави уши,но не ми пречат толку,како помала да но сега научив да си се сакам со нив,а од кога почнав да си се сакам таква каква што сум увидов дека тоа околината воопшто не го приметува а камо ли да го исмева. ;)
    Сега дури и на моја сметка знам да се нашалам со некоја шега во Дамбо стил и да си се насмеам од срце.
    Ја носам пуштена косата повеќето од времето,но кога сакам да фатам репче или само од страните или ставам некоја трака,марама или едноставно косата преку уши и дури изгледам модерно :)
    Сакајте се такви какви што се,и другите ке ве сакаат. ;)
     
  15. angela66

    angela66 Активен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0

    Колку пари те чинеше?
     
  16. tasterka

    tasterka Активен член

    Се зачлени на:
    24 август 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Колку чини операција за уши ?
     
  17. angel007

    angel007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2013
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    5
    Јас направив корекција вo државна и беше 19 000
     
  18. tasterka

    tasterka Активен член

    Се зачлени на:
    24 август 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Сакам да ги знам точно цените каде е поефтино каде поскапо да знам бидејќи јас сакам да ја направам таа операција во зима ..
     
  19. monibejb

    monibejb Активен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Имам 13 години и имам голем комплекс во врска со моите уши :doh: Сакам да направам естетска корекција на истите, но страв ми е поради возраста да не има некои компликации во иднина и ако некој правел сега во брзо време нека каже како се движи цената бидејќи сакам да знам дали има нешто поевтино од она стандардноно 300 евра (а меѓувреме може да каже и кај кој докрот правел) :D
     
  20. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    Несакам никого да навредам,ама ќе морам да пишам.
    Мислите ли дека Весна Бејби е убава? :x
    Ма со милион корекции и тон шминка (иако и сега има можда 2-3 тона :D ) пак не би била убава,според мене,а камоли лепотица.
    Ама барана е,успешна и позната.
    Се сака себеси жената,си ги сака сите свои недостатоци,ама си ги нашла и добрите ставри,се надградувала и сега е успешна.Го работи тоа што го сака,добро е платена,убав живот си има и баш и е гајле каква е.
    И верувам дека имала и таа комплекси,ама се помирила,се засакала.
    Според мене,нема потреба од корекции.Едноставно бидете онакви какви што сте.Не вреди да се менувате заради некој друг.Луѓето доаѓаат и си заминуваат,ќе ве сакаат и повредуваат,ама ако дозволите да ви бидат преокупација и да тежнеете да достигнете совршенство,што апсолутно не е можно,заради некој друг,значи сте на лош пат.
    Рикверц девојки,излезете од бездната дур е време.
    НЕ за естетски корекции!

    П.С:Има некој што не сака да биде најубав и најдобар? Па и јас сакам,ама ако некому значам и сум му вредна ќе му бидам со големи уши,голем нос,и со нормален зар не? :)