1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Клемпави уши

Дискусија во 'Лице' започната од magic, 10 декември 2009.

 1. barsa

  barsa Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  МИ ТРЕБА ПОМОШ
  САКАМ ДА ПРАВАМ ОПЕРАЦИЈА НА УШЕНЦАТА , НО КАЈ МЕНЕ СЕ МАЛЦЕМ КЛЕМПАВИ НО ДОСТА ГОЛЕМИ ( ГОЛЕМИ) САКАМ ДА ЗНАМ ДАЛИ МОЖИ ДА СЕ НАМАЛА ?? МНОГУ КЕ МИ БИДЕ БИТЕН ВАШИОТ СОВЕТ
  БЛАГОДАРАМ . НЕ МИ Е БИТНА ЦЕНАТА ВАКА НЕ СЕ ИЗДРЖУВА..........ВЕ МОЛАМ ЗА ОДГОВОР ДАЛИ МОЖАТ ДА СЕ НАМАЛА ДА НЕ БИДАТ ТОЛКУ ГОЛЕМИ , ДАЛИ ИМА НЕКОЈ ШТО ПРАВЕЛ ТАКВА ОПЕРАЦИЈА....ВИ БЛАГОДАРАМ ///ПОЗДРАВ
   
 2. Narce

  Narce Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  Наједноставен начин, правиш операција и тоа е тоа, ако пак имаш проблем, носиш пуштена коса и тоа е тоа, нема тука којзнае какво филозофирање.
   
 3. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.181
  Magic, немој воопшто да се замараш, и мене едното уво ми е во форма на коцка, ја носам косата и пуштена и во реп.. немој да си ја намалиш самодовербата, уживај, ако некој те почитува и со тоа ќе те почитува, не грижи се! :)
   
 4. pumpkin23

  pumpkin23 Активен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0

  Дали може да ми дадете информација каде ја направивте операцијата и колку чини?
   
 5. s.t.a.r.s.h.i.n.e

  s.t.a.r.s.h.i.n.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  28
  ИЧ да не ти е гајле какви ти се ушите! Твои се и те прават посебна.
   
 6. xxx-ba

  xxx-ba Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  272
  Се депримирав заради ушите до 15 години и тогаш запознав едно многу позитивно девојче со клемпави уши и она ме научи дека не треба да ми биде гајле. Од тогаш без проблем си ја носам косата собрана :)
   
 7. whistle

  whistle Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  68
  Пол:
  Женски
  моите се затоа секогаш е пуштена мојата коса и си ставам венче за некој да не примети :( :D
   
 8. GlamorousGirl

  GlamorousGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  96
  И моите се, сега што правиме?! :D
  Живејте си го животот,што се замарате?
  Операција ќе правеле... Тие што се приморани да се оперираат се би дале да се на ваше место.
  Ама не, вие си го комплицирате животот без причина.
  Абе, Боже Господе.
   
  На veronikaveronika му/ѝ се допаѓа ова.
 9. danni5

  danni5 Активен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  и јассс сакам да правам операција ама незнам колкава е цената сега и незнам каде ... ве молам тие што знаат сега колкава е цената нека пишат ...благодарам однапред позз
   
 10. lolitoo

  lolitoo Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2012
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  327
  Пол:
  Женски
  Немам клемпави но имам големи уши.... :^) :lol: :rofl:
   
 11. fashionbaby

  fashionbaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  244
  јас имам клемпави но мали уши,не ми е проблем да носам врзна коса бидејки така сум навикната.. :)
   
 12. Ubavataa

  Ubavataa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  9
  ја до 5одд имав многу клемпави уши и тоа многу ме нервираше и многу ме повредуваше бидејки некои од децата ме исмејуваа па ја дома се враќав плачејки , но сега проблемот е решен зошто собрав храброст и направив операција сега сум 8одд и многу сум задоволна од операцијата ич не болеше многу малку , сега барем можам да си ја соберам косата , повеќе не ме навредуваат децата и многу сум среќна ... Слободно направете си операција , нема да се поќаете ке бидете многу среќни!!!
   
  На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ancetupance

  ancetupance Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  164
  истата ситуација сум ја имала и јас. како мала имав клемпави уши и сите во училиште ме зафркаваа до степен да си доаѓам дома плачејки. Уффф сега кога ке ги погледнам сликите од тој период......секогаш ја носев косата пуштена арно ама и во тој случај пак се познаваа ми излегува низ косичката. и јас собрав храброст и со хируршки зафат го решив тој проблем во тогашна воена болница. бев 5 одделение кога го решив тој проблем. Зафатот беше изведен со локална анестезија траеше релативно кратко малку болеше не дека не но сега еве се е ок и изгледаат сосема нормално.
   
 14. Guillotine

  Guillotine Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  74
  Имам клемпави уши,но не ми пречат толку,како помала да но сега научив да си се сакам со нив,а од кога почнав да си се сакам таква каква што сум увидов дека тоа околината воопшто не го приметува а камо ли да го исмева. ;)
  Сега дури и на моја сметка знам да се нашалам со некоја шега во Дамбо стил и да си се насмеам од срце.
  Ја носам пуштена косата повеќето од времето,но кога сакам да фатам репче или само од страните или ставам некоја трака,марама или едноставно косата преку уши и дури изгледам модерно :)
  Сакајте се такви какви што се,и другите ке ве сакаат. ;)
   
 15. angela66

  angela66 Активен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0

  Колку пари те чинеше?
   
 16. tasterka

  tasterka Активен член

  Се зачлени на:
  24 август 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Колку чини операција за уши ?
   
 17. angel007

  angel007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Јас направив корекција вo државна и беше 19 000
   
 18. tasterka

  tasterka Активен член

  Се зачлени на:
  24 август 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Сакам да ги знам точно цените каде е поефтино каде поскапо да знам бидејќи јас сакам да ја направам таа операција во зима ..
   
 19. monibejb

  monibejb Активен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Имам 13 години и имам голем комплекс во врска со моите уши :doh: Сакам да направам естетска корекција на истите, но страв ми е поради возраста да не има некои компликации во иднина и ако некој правел сега во брзо време нека каже како се движи цената бидејќи сакам да знам дали има нешто поевтино од она стандардноно 300 евра (а меѓувреме може да каже и кај кој докрот правел) :D
   
 20. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.652
  Допаѓања:
  15.508
  Пол:
  Женски
  Несакам никого да навредам,ама ќе морам да пишам.
  Мислите ли дека Весна Бејби е убава? :x
  Ма со милион корекции и тон шминка (иако и сега има можда 2-3 тона :D ) пак не би била убава,според мене,а камоли лепотица.
  Ама барана е,успешна и позната.
  Се сака себеси жената,си ги сака сите свои недостатоци,ама си ги нашла и добрите ставри,се надградувала и сега е успешна.Го работи тоа што го сака,добро е платена,убав живот си има и баш и е гајле каква е.
  И верувам дека имала и таа комплекси,ама се помирила,се засакала.
  Според мене,нема потреба од корекции.Едноставно бидете онакви какви што сте.Не вреди да се менувате заради некој друг.Луѓето доаѓаат и си заминуваат,ќе ве сакаат и повредуваат,ама ако дозволите да ви бидат преокупација и да тежнеете да достигнете совршенство,што апсолутно не е можно,заради некој друг,значи сте на лош пат.
  Рикверц девојки,излезете од бездната дур е време.
  НЕ за естетски корекции!

  П.С:Има некој што не сака да биде најубав и најдобар? Па и јас сакам,ама ако некому значам и сум му вредна ќе му бидам со големи уши,голем нос,и со нормален зар не? :)