Клемпави уши

Дискусија во 'Лице' започната од magic, 10 декември 2009.

 1. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.456
  Допаѓања:
  9.289
  Пол:
  Женски
  Јас сум секогаш за тоа да се прифати човек како што е, и најчесто луѓето во текот на животот се навикнуваат да не размислуваат за недостатоците. Сите си имаме мани кога ќе се погледнеме во огледало, побитно е да се фокусираме на предностите. :)
  Јас лично имам голем нос, и иако може не си го сакам, не ми е некој комплекс. Ама мислам дека причината за тоа е што носот ми ја смени формата кога ми почна пубертетот, и во исто време ми се развија и градите, па секоја шала на моја сметка беше насочена таму отколку на носот. Па некако добро пројдов. Научив да се гордеам на тоа што го имам и не дозволив тугите зборови да допрат до мене.
  Од друга страна пак, брат ми има големи уши. Не му се клемпави, ама му се големи. И ден денес, на негови 22 години сеуште многу се навредува ако и на зафрканција некој му рече Дамбо... Никогаш не носел долга коса за да ги скрие на пример, ама ете... :?:
  Оперативниот зафат за корекција на клемпави уши е толку мала работа, а може да има толку голем психолошки ефект, поготово во детството. Децата се сурови и зборуваат сешто. Затоа знам дека доколку моето дете би имало клемпави уши и тоа му смета, веднаш би му овозможила тоа да се корегира. Без разлика колку пари чини процедурата, знам дека самодовербата што ќе ја даде на личноста не се мери со ништо.
   
  На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.
 2. yonce

  yonce Активен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2014
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  12
  I had. Но поради моите комплекси, направив операција. И тоа многу успешна. И сум презадоволна и косата ми е повеќето време фатена :rofl:
   
 3. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.095
  кај женските е полесно да речам оваа мана да се прекрие али кај машките и не баш :)
  еден другар со клемпави уши пушти коса али не му стоеше, ипак си пичеше така барем не му се гледаа али еден ден кога дојде од војска ишишан :rofl: абе чиниш само што не полетал. може е греота и не е за смеење на ваквите али таа слика никад не ја заборавам :D
  кога би имал клемпави уши сигурно би одел на операција :)
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.378
  Допаѓања:
  4.310
  Пол:
  Женски
  Оф леле и јас исто :D Ич ама ич не си ги бендисувам и секогаш ја носам косата пуштена, па дури и на физичко. Наставникот ми се дери да си ја врзувам, ама не бе, да ме отепаш не ја врзувам :D
   
 5. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.688
  Пол:
  Женски
  Мене едното уво ми е клемпаво другото не... како џукелче, бе! Но, не ми се многу големи.
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 6. BojanaLegija

  BojanaLegija Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  63
  А што подразбирате под клемпави уши, колку многу клемпави? Слика може?! :)
   
 7. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  2.742
  Лелее баш сега видов на фб едно многу симаптично момче,значи преубаво лице има..ама ушите за жал клемпави:nod: многу му штрчеа,цела убавина во пропаст заради едни уши:^)кај девојчината пак може некако да се прикријат ама кај машките е катастрофа..
  Среќа јас немам клемпави уши:lol:
   
  На BojanaLegija му/ѝ се допаѓа ова.
 8. BojanaLegija

  BojanaLegija Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  63
  http://images.enstarz.com/data/images/full/13477/emma-watson.jpg па мене ушите ми се вакви може да се кажи, како на Ема, од неа најдов слика, па незнам дали спаѓам во тие со големи, клемпави уши или да не берам галје? :)
   
  На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
 9. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  2.742
  Не бери гајле не се големи.Малце и се клемпави но не штрчат многу бидејќи и се мали.
   
 10. BojanaLegija

  BojanaLegija Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  63
  Да, среќа што не ми се големи :D:hai:^_^
   
  На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
 11. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  9.295
  Пол:
  Женски
  Јас имам клапави уши ама далеку од тоа дека ќе полетам со нив :D.Ја носам косата врзана само кога морам, кога ми е мрсна, а немам време да се мијам.Кога ја врзувам носам траки за на глава и ми стојат убаво иначе освен операција има друго чаре за клапави уши?
  Или да ги лепам со секундарен?(мала шега де) :D:P
   
  На BojanaLegija му/ѝ се допаѓа ова.
 12. BojanaLegija

  BojanaLegija Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  63
  Да, операција, но според мене, најдобро е да се прифатиш онаква каква што си, да не правиш операции :nod: А инаку, со секундарно 8-| брачеда и на една моја другарка со лепило си ги имала назад залепено ушите, но неа и биле претерано клемпави, а згора на тоа и големи... Па така и се навикнале и долго време така ги носела, а денес незнам во каква состојба и се :rofl::whew:
   
  На srhsejbsk му/ѝ се допаѓа ова.
 13. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  1.934
  Пол:
  Женски
  Едно девојче од маалото, имаше κаκо многу мала κлемпави уши и уште од тогаш постојано до пρед година дена носеше тρаκа за
  κосата што истовρемено и беа сплеснати и ушите под таа тρаκа, и сега и се пρеубави, немат ни допиρна точκа со оние κаκо мала.,
   
  На BojanaLegija му/ѝ се допаѓа ова.
 14. BojanaLegija

  BojanaLegija Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  63
  Лелеее, а колку години ја носеше? Од некаде 12-13 години ја носела ?
   
 15. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  1.934
  Пол:
  Женски
 16. Korlevskaa

  Korlevskaa Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2015
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Ист проблем тукаа
  Сакав да носам реп за да го откријам лицето но помислата на големите, непосакани уши мее плашеше.. И ден-денес истиот проблем и несигурност и не знамм веќе што да правам
   
 17. Nikola G

  Nikola G Активен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2017
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  [​IMG] Дали знае некој каде може да се најдат кај нас отостикови за собирање на уши. Дали има воопшто кај нас такви?
   
 18. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.892
  Допаѓања:
  19.659
  Пол:
  Женски
  Левото уво ми е клемпаво малку.Природно имам големи уши.Како мала имав комплекси, и тоа другите ме зезаа.Не знам Дамбо, слон ушларка ваму таму.Денес ич гајле не ми е.Никој не е совршен ама баш никој.Ако самите сте си задоволни со својот изглед и го почитувате и другите ќе го прават истото.
   
 19. Zavisnaodblago

  Zavisnaodblago Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2016
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  167
  Пол:
  Женски
  Мене ми се клемпави,ама не многу.Порано ми сметаа поради коментарите на некои "паметни",ама сега мака си немам си ја носам косата врзана без никаков проблем-Пунџа,висок реп,низок реп плетенка.Не знам зошто би ги криела?.Поради некои стандарди за убавина?Абе ајде.На кој не му се допаѓаат ушите мои нека не ме гледа.
  А доколку на некој му пречат и не може да се справи со комплексот,тогаш операцијата е добар избор.Секоја пара и мака вреди за поубав и посамоуверен живот.
   
  На Astrum.Obtutus и piksooki им се допаѓа ова.