Клетници (Виктор Иго)

Дискусија во 'Книги' започната од BeYourself, 26 јули 2011.

 1. natali2712

  natali2712 Нов член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво! Тие што ја имате прочитано книгата, ќе сакате ли да ми кажете неколку романтичарски елементи на делото, како и во ликот на самиот Жан Валжан?
   
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.912
  Допаѓања:
  106.598
  Пол:
  Женски
  Клетници има 3 тома.
  Подобро почни да читаш.