1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Клетници (Les Miserables) [2012]

Дискусија во 'Филмови' започната од Vikica.cuci, 27 јануари 2013.

 1. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.293
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Ако некој филм заслужува тема, мислам дека овој би бил тој филм. Незнам како досега нема отворено тема за него :x
  Маестрално дело, кој гледал знае.
  Приказната повеќе од позната, но сепак како и додека ја читав книгата така и додека го гледав филмов имав излив на емоции, тага, среќа, збунетост, возбуда се во едно. Предобра глума, предобра актерска екипа а уште подобра музика сето тоа склопено во едно дава совршен филм кој мислам дека никој нема да остави рамнодушен. Нека не ве лажат тие два ипол и нешто сати, времето нема ни да го осетите, Доколку го немате изгледано филмов, веднаш ама баш веднаш да го изгледате, нема да се покаете!!!
   
 2. EffyPink

  EffyPink Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  12
  А од каде го симна? Ако може стави линк. :) :)
   
 3. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.639
  Допаѓања:
  80.775
  Пол:
  Женски
  Има ли торент за симнување на пајратбеј? :wasntme:
  Mи се допаѓа изборот на актери, па штом и Аманда е тука - морам да го гледам. :wasntme:
   
 4. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.293
  Пол:
  Женски
  На EffyPink му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Katiija

  Katiija Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  10
  јас па го гледав и очекував нешто WAAAA и не ми беше, а додека ја читав книгата буквално плачев, омилена книга ми е на сите времиња, а филмот не. секој вкус не е ист :)
   
 6. esperansa777

  esperansa777 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  1.858
  Пол:
  Женски
  ја имам читано книгата,солзи ми навираа ;(
  многу тажна приказна
   
 7. Anonymous996

  Anonymous996 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2013
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  755
  Кога би бирала книга или филм, секако дека би се одлучила за првото. Книга си е КНИГА, без компромиси!
  Меѓутоа, на филмот му давам 9,5/10pts бидејќи многу добро е доловена самата содржина на „напишаното“. Како книгата, така и филмов ме остави без зборови. Буквално. Оние 0,5поени ги одземав бидејќи ништо не е совршено. :)
   
 8. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  Ќе го изгледам, но не можам веднаш... :)
   
 9. Sandokan123

  Sandokan123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  7
 10. mila1111

  mila1111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  486
  Допаѓања:
  397
  Пол:
  Женски
  Imav golemi ocekuvanja ali mene iskreno ne me voodusevi...knigata e preubava