1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Клиники и цени за абортус

Дискусија во 'Бременост' започната од Pocahontask, 17 април 2013.

 1. Pocahontask

  Pocahontask Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  27
  Ако знае некој да ми помогне кои клиники за абортус ги има во Скопје, кои се подобри и како се движат цените. Ви благодарам однапред.
   
 2. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.464
  Допаѓања:
  10.831
  Клиники за абортус-под тоа име нема.
  Секоја гинеколошка-акушерска амбуланта или приватна болница ти е место каде се одвиваат различни интервенции па и абортуси.
  Така да во Скопје има во Систина,Ремедика,Св.Лазар-овие се приватни,а можеш да појдеш и во Гак или Чаир-државни.
   
 3. Pocahontask

  Pocahontask Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  27
  Фала ти :)
   
 4. tina.kristina

  tina.kristina Нов член

  Се зачлени на:
  15 март 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  abortus

  trudna sum 5 nedeli no so partnerot se razdelivme odluciv da abortiram dali ke mozete da mi kazete kade mozam da ja zavrzam ovaa rabota posto sum od strumica a ovde ne go pravat toa..
   
 5. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.285
  Допаѓања:
  315.888
  Пол:
  Женски
  Ti pisuva pogore niz sk kade mozes..ili pak vo stip vo bolnicata poblisku ti e.Ne veruvam deka ne vrsat abortus vo Strumica ama ako taka velis...i razmisli dva pati...sepak dete e vo prasanje
   
 6. fifi16

  fifi16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2013
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Женски
  како мислиш не го прават? ќе си одиш во државна, ќе си побараш доктор, кој сакаш ти, таму ќе абортираш... 3500 денари е абортусот...
   
 7. femina.girl

  femina.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2011
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  bi sakala da prasam kolku iznesuva cenata na abortus vo drzavnite kliniki
   
 8. bubac

  bubac Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  1.865
  Пол:
  Женски
  задржи си го бебето, и на тој што те оставил во таква ситуација цел живот да не му дозволиш да си го виде детето....
  Какви монструми постојат по планетава
  Ма за кастрирање се тие како него
   
  На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.609
  Допаѓања:
  31.696
  Пол:
  Женски
  Со плаво картонче цената е околу 3 000-4 000 денари. Така ми имаат кажано.
   
 10. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.480
  Во Ск квалитетните доктори си заминаа од државна,и сега може стажант да се начека како врши абортус,што до негде е ок ама тоа мора да го прави во присуство на доктор од клиника.Подобро прашајте си во ремедика,систина и други
   
 11. Majli.15

  Majli.15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2013
  Пораки:
  407
  Допаѓања:
  237
  Пол:
  Женски
  Извини FEMINA.GIRL ама да би била на твое место би го задржала тоа бебе бидејќи после ке се каеш за стореното.. Затоа искористија шансата да станеш мајка :!:

  Додека ти абортираш има многуу многу што се мачат за да затруднат во истата ситуација сум и јас.. за жал :(
   
  На Meckicja и Youknow им се допаѓа ова.
 12. Glasna

  Glasna Популарен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  2.178
  Mајли,прашањето од femina.girl е многу повеќе од јасно,така да не знам зошто се ставаш во позиција на делење совети,кога тоа никој не го побара од тебе.
  Cекоја планина со своја тежина си е,никој не знае кој што,како и зошто некој поминува низ некои работи...глупаво е да споредуваш луѓе што се трудат да добијат деца,со оние кои не се спремни од X причини за деца..
   
  На No Makeup, Lolo5, stilas7 и 13 други им се допаѓа ова.
 13. ZDR

  ZDR Активен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2014
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  53
  Здраво,
  Денес направив тест за бременост и покажа позитивен. Ми доцни неколку дена...
  Сакам да прашам колку се релевантни тестовите, иако на нив пишува 99%...
  Ги пребарав сите клиники за да најдам гинеколог и да се информирам за опциите, ама денес не работат.
  И пошто резултатот е позитивен сакам да се информирам кои се можностите за абортус....
  Методи и клиники. Ако има некој искуство го молам да сподели.
   
 14. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.480
  Тестовите за бременост се точни. Јас со двете деца направив тест и тоа без да ми доцни и ми покажа бледа линија односно позитивен тест.
  Првин треба да идеш кај матичниот гинеколог за и тој да ја потврди бременоста, па тој ќе ти ги каже можностите за абортус. Инаку телефонски по клиниките нема да добиеш одговор.Оди на гинеколог што порано тоа побезболно.
   
 15. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.410
  Пол:
  Женски
  Мислите дека сега е толку едноставен абортусот со новиот Закон за прекинување на бременост?
  Море и „министерот“ треба да даде одобрување, а ако си малолетен оффофофоф.
   
 16. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.271
  Новиов закон за бременост дефинитивно ќе ја зголеми потрошувачката на кондоми...
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.410
  Пол:
  Женски
  Абе не ни знаат дека постои, си мислат како порано остани трудна плати кај гинеколог и оп завршена работа, сега и гинеколозите се плашат поради големата глоба. Е не ми се верува каде им е акалот на ова децава.
   
  На Meckicja и Umbrella22 им се допаѓа ова.
 18. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.271
  Проблемот е во тоа што не забременуваат само малолетнички, туку на секоја жена може да и се случи. Па кај ќе мора да се соочиш со внатрешниот суд ако одлучиш да абортираш, дополнително ќе се истрауматизираш со тоа што ќе се влечкаш по разни установи за консултација. Се` со цел да ти го изгубат времето, додека не се доведеш во поризична ситуација, за на крај да не ти го одобрат барањето (нели у случај да прошла 10-тата недела).
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.410
  Пол:
  Женски
  Обично ги одобруваат ама налет кога ќе те измрцварат.Е сеа не се сеќавам добро во која тема го имав постирано ама имаше нешто со недели колку си па причини па совети немој, зошто, па 3 ца доктори да одобрат. Вистина се случуваат несакани бремености, ама пак сега сме повеќе едуцирани има милион заштитни средства, само што многу сум изненадена од конзумација на норлево од ова младинава.
  Ќе спречи бременост да. ама низ организмот р’шум прави.
   
 20. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.271

  Само не знам за кој ѓавол толку процедури!?.. Не е ваљда дека сме стоки па само онака без причина ни дошла потребата да абортираме. Муабетот ми е дека скоро секоја жена ќе се преиспита себе си` десет пати пред да се одлучи на еден таков чекор. Зарем и се потребни вакви глупости кои само додаваат сол на раната? Сметам дека сешто требало да направат е да обезбедат еден доктор и гинеколог кој ќе ја провери здравствената состојба на жената за да се осигураат дека е се` во ред и може да се изврши процедурата.
  Ова другово со консултациите ми е тотално безмислено, и само губење време и живци.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.