1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Клиники и цени за абортус

Дискусија во 'Бременост' започната од Pocahontask, 17 април 2013.

  1. Princess125

    Princess125 Нов член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2018
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Jas imam 25 doktorkata si bara pari na raka nea da I se dadat ja prqsuvam kade SE plaka mi vika mene ke mi dajs mozi I nqdvor od bolnica da mi gi dades 8000
     
  2. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.101
    Допаѓања:
    37.575
    Пол:
    Женски
    Ти бара мито, не смее. Можеш и да ја тужеш
     
    На CameliaMiller и joy1 им се допаѓа ова.
  3. Princess125

    Princess125 Нов член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2018
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Znam deka e Mito I Kako da pravam sega vas sovet da odam I da I gi Dadam mi vika ela doma donesimigi ova vo drzavna bolnica
     
  4. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.101
    Допаѓања:
    37.575
    Пол:
    Женски
    За која државна болница станува збор? Кажи и не ви давам на рака ништо. Зошто не одиш приватно? Тука некаде мислам дека е цената
     
  5. Princess125

    Princess125 Нов член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2018
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zosto ne znaev deka e tuka negde ojdov Jas na drzavna Oti mi rekoa 6000 najm bilo bez anestezija bese bez nisto prava torture bese toa za bolnica vo bitola drzavnata doktor od plodnost mi kaza deka odi toa na transakciska plakanjeto I sega taa mi para na raka parite mi vika mora's mene da mi gi dades ...mi rekoa SE praelo I na rati taa mi bara 8000 odma
     
  6. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.101
    Допаѓања:
    37.575
    Пол:
    Женски
    Не разбрав баш. Ти правеше абортус а сега таа ти ги бара парите? И зошто без анестезија болки да трпиш?
     
  7. Princess125

    Princess125 Нов член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2018
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Vaka Jas ojdov da prasam Kako odi taa mi klade tableti za da prokrvaram I mi rece da SE vratam za nekolku Sati SE vrativ so golemi bolki me ostavi da cekam imalo vreme iMav bolki Kako koga SE poragav MN golemi I potoa me iscisti taa kiretaza mi naptaj bez anestezija takvi bolki nemav koga SE poragav I me vikna kaj nea n kanc I mi vika mene treba na raka da mi dajs pari I my vikam kolku 8000 ne nosevme so mazot mi tolku I ja ptqsav Dali mozi na rati ili na transakciska mi vika be daj mi broj utre ke ti SE javam ke ti kazam da mi gi donesim doma mene parite

    I sega mi zvoni na sekoe mi gi bara me bara da SE najdime za parite a Jas nemam 8000 da I Dadam odma
     
  8. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.101
    Допаѓања:
    37.575
    Пол:
    Женски
    Јас да сум како тебе не и давам пари. Како може без анестезија да те праве и без да платеш. Тоа не е легално. Тие апчиња како прво таа на своја рака ти ги дала, тие не се легални тука.
     
    На Meckicja и joy1 им се допаѓа ова.
  9. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    Ова е нелегално. Еве ако ти се деси нешто сега, некоја последица, кој ќе сноси одговорност? Ако е точно ова на следно јавување ќе и речеш фискална да ти дади со извештај дека ти е правен абортус. АКо не нема пари.
     
    На Cici1991, Annath, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
  10. Princess125

    Princess125 Нов член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2018
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Mi Dade apcinja I kapki da hi pijam kade da si odam sega na pregled Dali mozi kaj maticniot za da vidam Dali e SE vo red? I do koga da gi pijam apcinjata I kapkite
     
  11. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.101
    Допаѓања:
    37.575
    Пол:
    Женски
    Антибиотик и ерготил сигурно ти кажала да пиеш. Појди кај матичниот нека те види на ехо и понатаму ќе ти каже што е најдобро.
     
  12. Princess125

    Princess125 Нов член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2018
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Mi Dade flazil apcinja I metipergometrin kapk
    Dali vi MN stvarno neznaev kade da prasam I da SE obratam Fala mnogu
     
  13. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.101
    Допаѓања:
    37.575
    Пол:
    Женски
    Убаво ти пишаа. Кога ќе се јави следен пат кажи и да ти даде фискална и извештај дека ти е правен абортус, во спротивно пари нема да добие и заплаши ја малку дека го снимаш разговорот. За ова може и тужба да и пуштеш.
     
    На Meckicja, joy1, Princess125 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Princess125

    Princess125 Нов член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2018
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Fala mnogu taka I ke napravam sledniot pat koga ke SE Javi
     
  15. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    Па ако сакаш можеш и името на клиниката барем да го кажеш. Да знае и некој друг да не налета на таков лекар.
    А за таблетите и капките рецепт имаш? Од кој ти се издадени?
     
  16. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.646
    Допаѓања:
    161.638
    Пол:
    Женски
    Јас да сум со име и презиме ќе го напишам овој " доктор,"
    Арам да и е!!!!
     
  17. Princess125

    Princess125 Нов член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2018
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Da mi pisa Dve recepti za Nov I si gi zedov
    Za drzavnata bolnica vo bitola
     
  18. @aleks

    @aleks Нов член

    Се зачлени на:
    9 март 2018
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Cao devojki.Vidov deka se komentira za apcinjata za abortus pa resiv da se vklucam.Od licno iskustvo znam deka apcinjata se najbezbeden nacin za abortus i moze da se izvede i vo domasni uslovi.za da se namalat bolkite pred upotrebata na tie apcinja se semaat piluli protiv bolki pa potoa apcinjata za abortus.vo nekoi zemji tie apcinja moze da se naracaat online nekade samo vo klinika ti gi davaat.jas neziveam vo mk no imav medical aborction(abortus so apcinja) vo 9,5 nedela od bremenosta koj go napraviv doma dodeka bev sama, vo 11 pred polnok gi zedov poslednite apcinja vo 4 nautro iskrvariv.Bolkite sto gi imav bea nesto posilni otkolku koga imam ciklus a veruvam deka pri rana bremenost se pomali.prvo go isfrliv plodot a potoa i placentata.Pri medicinski abortus ne se ostetuvaat sidovite od matkata i moze samo poslem sedum dena zenata povrorno da bide bremena ako ima nezastiten sex a dodeka pri klasicen abortus ima struzenje na sidovite od matkata i treba podolg vremenski period da se oporavi
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Ама не ти кажале за ризикот што го сносиш, ако си сама дома додека ги земаш тие апчиња. Можеш да искрвариш до смрт. И по правило, медицински абортус се изведува во болница, под надзор, а не дома.
     
    На CaraMia, fana, *Ench@nted* и 2 други им се допаѓа ова.
  20. @aleks

    @aleks Нов член

    Се зачлени на:
    9 март 2018
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски